Jump to content
M2G

[RST] Mail Pwner V 1.0

Recommended Posts

cu alt SMTP nu functioneaza? doar gmail? de exemplu eu am incercat cu smtp.aol.com <> port 465, se connecteaza, dar imi arata din prima Overall Progress 100% la orice numar de mail-uri, dar mail-urile nu sunt expediate . [nu da error, imi arata ca au fost trimise].

Ar trebui sa mearga cu orice SMTP. Eu nu am avut sa testez...

Arata Overall Progress 100% doar cand pui 1 mail si dupa ce mailul a fost trimis acel progress bar isi schimba culoare in verde. Pentru mai multe nu are cum sa arate direct 100%, foarte ciudat... :-?

Link to comment
Share on other sites

salut, ma poti ajuta cu senderul.. imi da o eroare care zice asa ( se intampla cand incerc sa conectez smtp-ul) "javax.mail.MessagingException: Could not connect to SMTP host.... nested exception is: java.net.ConnectException: Connection timed out: connect" ce anume trebuie sa fac? Il rules dupa win 7 32 bit. Salutare

Link to comment
Share on other sites

Pai iti da time out conexiunea cu SMTP-ul. E la fel ca si aunci cand dai ping din linia de comanda si iti returneaza time out. Inseamna ca serverul nu a raspuns requestului tau in timpul maxim care ii era destinat sa faca asta. In general inseamna ca serverul(in cazul acesta SMTP-ul) e mort...In plus s-ar putea sa fie ceva probleme cu trimiterea de pe smtp-uri de genul celor luate din scan. Nu am avut smtp-uri cand am codat aplicatia si nu am putut sa testez toate cazurile. Teoretic ar trebui sa mearga cu orice smtp...

Link to comment
Share on other sites

Cum a-ti vrea sa introduceti SMTP-urile? Manual, din fisier? Daca vreti din fisier cum sa le ia din fisier? Exemplu: Prima linie adresa, a doua linie port etc...? Sau vreti pe fiecare linie sa puneti una dupa alta adresa, port, etc... (eventual despartite prin virgula)?

Edited by M2G
greseli...
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cum a-ti vrea sa introduce-ti SMTP-urile? Manual, din fisier? Daca vreti din fisier cum sa le ia din fisier? Exemplu: Prima linie adresa, a doua linie port ...etc? Sau vreti pe fiecare linie sa puneti una dupa alta adresa, port, etc (eventual despartite prin virgula)?

user : pass @ ip

sau

user : pass : ip

-fara spatii- Intelegi tu :)

Felicitari!

Link to comment
Share on other sites

Cand o sa imi fac timp sa ii fac un update o sa va dau versiune fara depenende de JVM si mai multe funtionalitati programului. Pana atunci, nu am ce sa va fac. Cel mai probabil e din cauza unor incompatibilitati sau probleme la Java. La mine merge perfect si merge si la altii...

Link to comment
Share on other sites

- Pentru alte SMTP-uri decat cel de la google puteti alege optiunea de fake mail pentru a trimite mesaje cu adresa custom.

Nu merge sa trimiti spoof de pe smtp-ul google.

App, versiune noua curand + inca o surpriza daca am unpic de suport. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu merge sa trimiti spoof de pe smtp-ul google.

App, versiune noua curand + inca o surpriza daca am unpic de suport. :)

Ti am dat toate ideile pe tava daca il faci cum ti - am zis eu...o sa ai succes mai mare decat Send Safe ,AMS(4.3 ,2.91) ,Dark Mailer :)

1 sa ai raport de livrare ( si si sa ai log si cu errorile smtp )

2 sa poti face macro-uri ( in body ,subject,sender ...peste tot )

3 sa suporte socks 4/5 - http proxy(liste intregi nu numai unu)

4 sa poti adauga mai multe smtp(liste intregi)

5 sa fie costom header si sa poti adauga mai multe headere + functie random header

6 sa suporte domain keys

Daca faci toate astea iti spun eu ca o sa ai succes cu el :) e mult de munca pt o singura persoana daca stiam java te ajutam eu

HF

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...