Jump to content
mah_one

Google salveaza mesajele tale

Recommended Posts

Cautam buguri pe google si am dat peste un bug care iti arata unele mesaje care tu le-ai dat delete forever.

eu la inbox,trash si spam am dat delete forever acum 2 sapt,ca sa am contul clean ca e test account(fac eu teste pe alte siteuri cu acest cont) , dar cand am gasit bugul asta pe cuvantul meu ca am gasit mesaj din 2010.

Acum va intreb eu pe voi au voie google are voie sa faca asta?

chiar am cautat prin trash spam si inbox mesaje din 2010 dar ultimul mesaj din toate folderele contului de gmail sunt din octombrie 2011

CUM DRAQ AM PUTUT SA VAD MESAJE DIN 2010?EU LE-AM DAT DELETE AVEAM INCREDERE CA ACELE MESAJE SE VOR STERGE

Edited by mah_one
Link to comment
Share on other sites

Faptul ca tu crezi ca toata activitatea ta online nu e stocata undeva te inseli!

Hai sa iti spun o vorba pe care am auzit-o si eu:

"Comunicarea se face cu ajutorul informatiei, si informatia costa!"

Daca raportezi nu o sa iti dea nimic, te asigur eu! au mai fost cazuri pe aici... pune-l aici sa vedem si noi cum sta treaba, sau daca nu, tine-l pentru tine!

The first fuckin` rule to be a hacer (sau cum ii ziceti voi) DNFS = Do Not Fuckin` Share!

Link to comment
Share on other sites

OMFG parca l-a prins pe Dumnezeu de picioare, nu o sa ii dea Google nici un ban, o sa afirme ca nu e gaura de securitate si cu asta basta!

Daca am invatat ceva in activitatea mea de internetist a fost sa nu raportezi niciodata nimic, ca white hat sugi pula!

Mai bine iti faci un folder si o tii acolo ca n-ai de unde sa stii cand si cum ai nevoie, ori tu, ori sa faci un trade, ori pula mea.

Ca white hat iti dau aia 1 mil, bei 2 beri un pachet de tigari si ai ramas cu ... nimic! Dar stii apare numele tau acolo ca ai gasit tu bug, si ? Asta te face urmatoru Bill Gates ?

Ganditi?

Link to comment
Share on other sites

@mah_one iti dau o idee ( prima e mereu gratis ).

Daca chiar ai bug-ul respectiv ai putea sa scoti de 1000 de ori mai multi bani decat ar putea google sa iti dea daca ai ganidii putin.

Iti faci frumos un site, maschezi link/post`ul catre bug. Si oferi servicii de recuperare a e-mailurilor sterse.

Primul gratuit ( sa se convinga omu ca merge ), restu cu bani.

Tu ce crezi vei avea success ? - intrebarea e retorica

Link to comment
Share on other sites

vraja bineinteles ca google creaza un profil cu ceea ce cauti tu si arhiveza

dar nu e-mail sau parole sau comunicarea din inbox tau

ca sa nu mai arhiveze nimic simplu faci asa

https://encrypted.google.com/

neox, de obicei incerc sa nu ma bag in offtopic dar asta chiar le intrece pe toate.

Am o singura intrebare pentru tine. Stii ce e aia ssl/https? Raspunzi scurt cu da sau nu. Atat vreau.

Ontopic:

Nu mai raporta buguri. Am raportat un bug asemanator la Y! Mail si uite cu ce m-am ales.


I'm sorry, but for security reasons it is not possible to [..]. But I appreciate your taking
the time to ask about it and to suggest it.

This feature may be included in a future release of Yahoo! Mail.

Link to comment
Share on other sites

sa va explic mai in detaliu, nu am putu sa le recuperez pe toate probabil din cauza hasului e pana la 2010 o sa am nevoie de mailuri mai vechi de 2010 sa vad dc pot sa le accesez si pe restul(contul e facut de cativa ani buni,2007 ceva in genul) iar hasul pe care il am e pana in 2010

eu sigur am mesaje sterse si de prin 2008, chiar si din prin 2007(dc intradevar atunci a fost facut contul,nu mai tin minte acum)....

Link to comment
Share on other sites

am descoperit si eu marele "bug" da, asa e, pastreaza, dar este nefolositor pentru ca trebuie sa stii codul acela pentru fiecare e-mail in parte :) deci nu are nici un rost, doar pe pura ghiceala...

si sigur nu vei primi nimic pe el :) multi au fost cei care au raportat si putin cei care au primit :)

//EDIT: repede l-au mai reparat :)) am incercat acum si zice ca nu mai exista conversatia xD sa ne anunti si pe noi daca ai primit ceva

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

am descoperit si eu marele "bug" da, asa e, pastreaza, dar este nefolositor pentru ca trebuie sa stii codul acela pentru fiecare e-mail in parte :) deci nu are nici un rost, doar pe pura ghiceala...

si sigur nu vei primi nimic pe el :) multi au fost cei care au raportat si putin cei care au primit :)

//EDIT: repede l-au mai reparat :)) am incercat acum si zice ca nu mai exista conversatia xD sa ne anunti si pe noi daca ai primit ceva

Despre ce cod e vorba?

Link to comment
Share on other sites

neox, de obicei incerc sa nu ma bag in offtopic dar asta chiar le intrece pe toate.

Am o singura intrebare pentru tine. Stii ce e aia ssl/https? Raspunzi scurt cu da sau nu. Atat vreau.

Ontopic:

Nu mai raporta buguri. Am raportat un bug asemanator la Y! Mail si uite cu ce m-am ales.


I'm sorry, but for security reasons it is not possible to [..]. But I appreciate your taking
the time to ask about it and to suggest it.

This feature may be included in a future release of Yahoo! Mail.

ma am inceles eu gresit si cu linkul pe care lam scris acolo mam referit la alceva dar am scris eu gramatical gresit cu linkul ii numai pentru nu a arhiva google ce cauti tu pe net

nu are de aface cu ceia ce inceput topicul (problema cu romineste :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...