Jump to content
Nytro

iPhone-urile explodează. La propriu

Recommended Posts

[h=2]iPhone-urile explodeaz?. La propriu[/h]4 decembrie 2011, 11:45 | Autor: Ramona Dragomir

4.jpg

Telefoanele inteligente ale Apple pun în pericol de moarte utilizatorii.

S?pt?mâna trecut?, pasagerii unui avion au asistat la o întâmplare care i-a l?sat mu?i de uimire. Un iPhone 4 s-a aprins în momentul ateriz?rii începând s? fumege dens, acesta fiind acompaniat de o tent? ro?iatic? a carcasei.

La doar câteva zile de la acest indicent, un b?rbat din Brazilia a asistat la o scen? asem?n?toare: telefonul a început s? scoat? fum ?i din el s? sar? scântei.

„Smartphone-ul era conectat la priz?, pentru a se înc?rca. Totul s-a petrecut noaptea, când proprietarul dormea", potrivit „The Sun". Tragedia provocat? de un incendiu a putut fi evitat? doar pentru c? utilizatorul a observat scânteile.

Piese contraf?cute

Speciali?tii în domeniu încearc? s? elucideze cauzele care au dus la producerea acestor incidente. Ei sus?in c? în ambele cazuri, problemele sunt cauzate de utilizarea unor componente contraf?cute: baterii sau alte piese.

Sursa: http://www.adevarul.ro/life/viata/iPhone-urile_explodeaza-_La_propriu_0_602939812.html

Link to comment
Share on other sites

am vazut si eu cu ochii mei un 3gs cum a `explodat`, eram la un prieten la service si umbla prin soft cred si de`odata s-a umflat ecranul a pocnit si iesea fum :))

Si era cumparat din obor ? :))

Sa fim seriosi... una e sa iti iei tel din magazin nou garantie etc si una e sa ti.l iei de la unu altu :)

Dupa parerea mea Iphonu este si va ramane no.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...