Jump to content
crs12decoder

Modificare limita 10 posturi pentru a posta la sectiunea ajutor

Recommended Posts

Am vazut de multe ori pe forum oameni ca asta: http://rstcenter.com/forum/45140-10-posturi.rst

Din cauza limitei de 10 posturi oamenii care vin doar ca sa puna o intrebare fac offtopic degeaba doar ca sa se respecte regula. Lucru absolut inutil.

Propun

-ori sa se elimine limita de 10 posturi si fiecare sa poata posta intrebari. Iar cine vrea sa tina cont ca omul care pune intrebarea are doar un post, poate sa decida singur daca vrea sa-i dea un raspuns la intrebare.

-ori sa se creasca limita la un numar rezonabil de posturi suficient de mare incat sa fie descurajati cei noi sa faca offtopic si suficient de mic cat sa apuce cineva in viata asta sa posteze acolo.

Mi se pare mai ok prima varianta.

Consider ca userii de pe forum sunt capabili sa decida singuri cine merita raspuns la intrebare si cine nu.

Mai bine sa se creeze un singur post la ajutor care nu primeste niciun raspuns decat 10 inutile + 1.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred c? întreb?rile ar trebui s? fie mai inteligente pentru a li se oferi un r?spuns valabil. Spre exemplu, mi se pare mult mai ok o persoan? cu mai pu?in de 10 post-uri pe forum, îns? punând o întrebare în mod inteligent, frumos, corect gramatical, pe un subiect abordat demn de acest forum, decât o alt? persoan? cu acel minim de 10 post-uri (sau chiar mult mai multe), dar punând o întrebare în genul „cum sparg un aidi de mess/cont de facebook” sau cereri precum „vreau x ca sunt boss”.

Link to comment
Share on other sites

Calitatea intrebarii conteaza foarte mult, consider modalitatea de minim 10 posturi ok, pentru ca, o sa si incerc sa explic de ce.

Unu care are o intrebare care il framanta ca basina in cur, vine face post pe rst si e fericit, altu care are o intrebare mai serioasa legata pe subiectul acestui forum, face acelasi lucru, amandoua persoanele se trezesc cu batai de puli peste buze de la echipa de trolleri.

Daca cineva are o intrebare, are tpu, are google, daca e ceva important atunci isi da interesu si va face cateva posturi folositoare, nu post hunting.

Pe mine nu ma deranjeaza sa umplu banlist, chiar ma amuza.

Link to comment
Share on other sites

ca basina in cur
...
batai de puli peste buze

ce e cu expresiile astea de la coada vacii, AhEaD ??

--

Esti cumva ruda cu mama-sa ca sa-l tragi de urechi pentru cum vorbeste ? :))

Stai pe tusa pana inveti sa-ti vezi lungul nasului.

---

Edit AhEaD: DUTE FA IN PULA MEA!

Edited by MrRip
Link to comment
Share on other sites

Cati au primit avertisment sau ban pentru ca au postat acolo si nu aveau 10 posturi? Poate 2-3 care au venit cu intrebari si cereri idioate. Nu s-au dat decat probabil cateva avertismente pentru asa ceva, in functie de postul cu pricina.

Nu tinem mult la acea regula, insa pana la urma e utila. De ce sa fie toti leecheri sa nu contribuie cu nimic? In primul rand se poate prezenta, de acolo ne facem o idee despre persoana in cauza si poate toleram chiar si o cerere stupida. Apoi, oricine poate posta o stire din IT sau ceva util.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...