Jump to content
blondul90

[VAND] Metoda Videobb & Videozer

Recommended Posts

Dupa cum spune topicul vand metoda videobb si vodeozer .

In acest tutorial va voi invata de la 0 tot ce tine despre aceasta sursa de facut bani pe internet ( mai putin cum sa va faceti cont paypal , banuiesc ca aia stiti deja ) , dar aici va invat pas cu pas .

Eu lucrez cu Filesonic si Fileserver de 1 an si ceva , dar numai este ce era odata si asa m-am apucat de vreo 2 luni sa lucrez cu Videobb si Videozer ,

146wrp.jpg

1z1elh3.jpg

Prima luna mi-a mers slab pana cand mi-am dat seama cum functioneaza sistemul .

In perioada de vancata decembrie la fel nu merge cine stie ce pentru ca lumea este in vacanta , apar putine episoade .

Pretul este de 10 $ Paypal tutorial Full + bonus metoda Filesonic Fileserver , etc adica pentru cei cu download , dar la aceasta metoda necesita sa aveti un site .

PS: Imi rezerv dreptul de a opri oricand vanzarea acestui tutorial , poate va intrebati ca vedeti dovezi de cateva zeci de dolari poate sute si nu stiti cum de reusesc ei si tu nu , mai ales ca pui acelas lucru , am stat mult timp sa imi dau seama ce anume fac eu nopti nedormite si apoi am gasit .

Cei care doresc sa cumpere sa lase un reply si le voi trimite un Pm cu Y:M

Link to comment
Share on other sites

nu tine cont de ce viteza ai la internet , totul se face prin remote .

am redus pretul stiind ca romanul e roman nu ar investi sume pe tutoriale motivul fiind teama de nereusita sau o eventuala teapa .

costul total investitiei este de 10 $ ..5 $ costa tutorial meu si 5 $ ar costa un cont pentru a face remote fisierelor , conteaza sa actionezi nu sa stai , un prieten de al meu se plangea ca nu are bani l-am invatat cate ceva si intro saptamana a facut 12 $ , pe el nu la costat nimic fiind prieten bun cu mine i-am dat eu contul meu pentru a face remote upload , mai multe fiind explicate in tutorial

Link to comment
Share on other sites

:)) Mai nou rst ul e un loc de vandut tutoriale. Toti ar face bani de pe urma la altii, tipic romanesc. @blondul90 tu iti tai singur creanga de sub picioare, vanzand tutorialul vei castiga si tu mai putin, mai multi oameni vor face ce faci si tu, iar tu vei primi mai putine clikuri.

Metoda consta in ulpadarea de filme pe videobb sau videozer si apoi tu esti platit in functie de vizualizari. Trebuie facut spread cu fiecare link in parte.

Va dau eu gratis metoda din tutorial: Nu am luat tutorialul lui, dar deja e prea mult, vreo 4-5 tutoriale despre cum sa faci bani.

"pentru videobb/videozer:

pentru episoade mai vechi:

iti dau doua link-uri de mediafire de unde poti sa le iei si le pui prin remote:

Free File Sharing Made Simple - MediaFire

Free File Sharing Made Simple - MediaFire

aici vezi cum bagi de pe mediafire pe videobb:

MF.mp4 - YouTube

link-urile de la seriale le pui pentru vizionare pe:

http://www.tv-links.eu- cel mai bun, pt seriale dar gasesti greu sloturi libere.

Watch TV Online - TV Shows - Series, Episodes, Seasons - SideReel - numai pt videobb

http://www.solarmovie.eu- bun pt filme

Watch TV Shows Online Free - tvDuck.com

http://www.watchseries.eu/- bun pt seriale

trebuie sa ai cont pe ele si sa confirmi mailu. baga mai mult pe tv-links.eu si sidereel sunt cele mai bune.

aici vezi cum sa le pui de pe videobb pe tv-links sau pe alt site:

TVL.mp4 - YouTube

pentru episoadele noi:

ar mai fi o metoda buna sa iei episoadele noi de pe torente si sa uploadezi prin FTP cu Filezilla. dureaza mai mult dar ies bani. Poti sa te uiti aici si sa vezi ce episoade noi aparin fiecare zi:

TV schedule - Sunday 1/8/2012 - CBS, ABC, HBO, FOX - Watch tv online

traker unde baga episoadele noi mai repede:

https://fuckyeahtorrents.com/signup.php

filezilla gasesti pe google si instalezi, e un program gratuit.

instalezi filezilla, apesi pe upload la videobb si apoi pe ftp client si ai acolo setarile care trebuie bagate la filezilla. dupa ce te-ai conectat cu filezilla la videobb e usor,

cauti episoadele la tine in calculator si le dai upload. daca le bagi repede dupa ce au aparut pe tv-links si sidereel si o sa iasa si bani mai multi.

setari filezilla

la filezilla sus ai o bara unde pui la:

host: ftp.videobb.com

username: username-ul tau

pasword: parola care o ai la ftp setings pe videobb

port: 21

dai quickconnect si o sa mearga

am gasit o metoda de remote gratis pt episoadele noi.

intra pe TV Shows | OneDDL - Rapidshare, megaupload, filesonic and fileserve download links alege un episod, apesi " Go to Download Links" , apesi pe linkul de la Multiupload, ai acolo un buton "direct download",

pui sageata de la mouse pe el, apesi dreapta si dai "copy link location", apoi dai paste la remonte upload pe videobb.

am incercat eu si merge foarte bine.

la episoadele noi se poate face remote foarte usor si gasesti multe linkuri daca ai premium pe filesonic si wupload sau cel mai bine cont pe premiumcreator.

linkuri gasesti pe situ-rile warez gen warez-bb.org sau pe situ-rile rls ex. http://www.rlslog.net/category/tv-shows/ sau Tv | Mukki.org - Scene & P2P Releases "

Edited by M4T3!
Link to comment
Share on other sites

nu tine cont de ce viteza ai la internet , totul se face prin remote .

am redus pretul stiind ca romanul e roman nu ar investi sume pe tutoriale motivul fiind teama de nereusita sau o eventuala teapa .

costul total investitiei este de 10 $ ..5 $ costa tutorial meu si 5 $ ar costa un cont pentru a face remote fisierelor , conteaza sa actionezi nu sa stai , un prieten de al meu se plangea ca nu are bani l-am invatat cate ceva si intro saptamana a facut 12 $ , pe el nu la costat nimic fiind prieten bun cu mine i-am dat eu contul meu pentru a face remote upload , mai multe fiind explicate in tutorial

Tu iti dai seama frate, o facut 12$ intr-o saptamana. Mai copilule, cu 12$ nu acoperi nici energia electrica consumata timp de o saptamana, ca sa nu iti pun in calcul netu` si mancarea pe care o mananci tu saptamana aia. Mai sunteti frate multi din astia? Hai ca vand si eu tutorial de facut bani. Se scot intre 1500$ si 4000$ pe saptamana. Tutorialul costa 2000$, plata direct cu cardu, paypal si ce mai vrei tu +bonus consultanta gratis pana iei primi bani. Peace ;).

Link to comment
Share on other sites

Tu iti dai seama frate, o facut 12$ intr-o saptamana. Mai copilule, cu 12$ nu acoperi nici energia electrica consumata timp de o saptamana, ca sa nu iti pun in calcul netu` si mancarea pe care o mananci tu saptamana aia. Mai sunteti frate multi din astia? Hai ca vand si eu tutorial de facut bani. Se scot intre 1500$ si 4000$ pe saptamana. Tutorialul costa 2000$, plata direct cu cardu, paypal si ce mai vrei tu +bonus consultanta gratis pana iei primi bani. Peace ;).

Nici nu are rost sa il vinzi ;) daca scoti suma aia

Link to comment
Share on other sites

cei care au comentat aiurea si criticat fac pariu ca stau pe pc si se uita la filme xxx :)) si dau clikuri pe ptc-uri motiv fiind critica lor ..pe mn ma doare undeva daca il ei bine sau nu , aici nu este ca la ptc dai click si astepti 24 ore asa ca mai bn vedetiva voi de nasul vostru

insa tu @M4T3! tutorialul asta il am si eu in pc , crezi ca ai sa scoti ceva cu el nimic , pentru ca tot ce este acolo are o vechime de jumate de an , degeaba incerci o metoda care este free pe net + ca o folosesc multi alti

Dece oare te intrebi ca vand eu poi daca omul face bani sunt si eu multumit pentru ca asa se inscrie ca referal la mine , si el este ca face un ban ...

Edited by blondul90
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...