Jump to content
ShadowWhite

Salut

Recommended Posts

Salut, Romanian Security Team.

Deobicei folosesc nick-ul Shadow dar aici este deja ocupat asa ca am adaugat un "White".

Ce pot sa spun...

Am venit aici sa imi dezvolt capacitatile pe care le am sa fiu mai puternic.

Cu timpul alaturi de prieteni buni am inceput sa ne apucam de hacking.... a trecut timpul si am invatat Sql injection unealta mica cu care incepe cu hacker...

Ne-am dezvoltat a trecut timpul... si ne-am deschis un grup.

Toate frumoase, un blog, postam tutoriale, atacuri... etc.

Pana cand unul dintre cei 3 din grup a decis sa paraseasca lumea virtuala pentru totdeauna.

Si asa sa "destramat" grupul nostru. Fiecare am luato pe cai diferite... am inceput sa lucram singuri.

Eu, am inceput sa renunt la scoala si sa stau non stop pe calculator dar nici un rezultat...

Nustiu, poate am o problema mintala... poate nu pot, poate numi intra in cap nu pot invata.

Pentru acest motiv am venit aici pe RST.

Vreau ca peste ani.. sa ma (re)intalnesc cu fosti membri ai grupului nostru si sa ii uimesc cu ce pot.

Am venit aici sa invat dar, tot odata sa cer si putin ajutor.

Daca unul din voi este dispus si are timp liber... sa imi fie "mentor" sa ma poata introduce si pe mine in lumea aceasta a hacking-ului ii voi fi foarte recunoscator.

Nu am venit aici sa devin hacker-ul nr1.

Nu am venit aici sa fac necazuri.

Toate cele bune, Shadow

Link to comment
Share on other sites

ahahahah

Sunt curios , pe ce lume traiti ..auzi acolo:

Eu, am inceput sa renunt la scoala si sa stau non stop pe calculator dar nici un rezultat... 

Nustiu, poate am o problema mintala... poate nu pot, poate numi intra in cap nu pot invata.

and

Nu am venit aici sa devin hacker-ul nr1.

Anyway , ai inceput prost..ar fi ok sa treci pe la regulament si sa cercetezi "tainele" forumului.

Bun venit,.

Link to comment
Share on other sites

Nasol cu scoala.. crezi ca vei trai din "hacking" daca nu sti sa faci 2-3 chestii la matematica? functii si etc? daca nu sti putina romana sa te prezinti la un interviu.. daca nu sti putina psihologie sa vezi cum e lumea...

Faptul ca te-ai lasat de scoala deja te-a dat afara din "lumea hackingului" in lumea hackingului adevarat, sunt anumite mentalitati, modele, tehnici, cu care nimeni nu s-a nascut, le-a invatat in scoala, le-a dobandit online, le-a invatat in scoala.. nu rezolvi nimic daca sti niste sql si sa folosesti stealeru...

Inainte sa te lasi de scoala te-ai documentat fooarte bine cu ce se ocupa un hacker? (hacker = pentru cei ce stiu... hacker)

Reapucate de scoala, si lasa netu.. ca nu castigi nimic.. fara o diploma nu esti nimic.. ceva acolo ca ai facut 12 clase si esti macar putin serios tinandu-te de scoala.. nu o sa te angajeze nimeni NIMENI, fara scoala cel putin 10 clase... decat daca poate o sa sperii guvernele cu ceea ce sti sa faci... decat daca poate iti deschizi o afacere... dar slabe sanse din ceea de am vazut mai sus...

PS: Cati ani ai? de te-au lasat ai tai sa te lasi de scoala?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...