Jump to content
sandabot

Kudos - Profitati de americani!

Recommended Posts

am incercat si eu pe cea de la lumosity ,merge sa o fac dar imi cere date bancare(imi zice ca nu platesc acum ci peste 14 zile).Ce doamne bag acolo?Am incercat eu o chestie cu niste numere de card dar zice ca nu is bune..help:)

L.E:Am incercat oferta de la lumosity,am facut cont,nu am bagat acele date bancare,am dat la "Games" , am jucat un joc,l-am terminat si acuma...?

Edited by XtremeGamer
Link to comment
Share on other sites

ATENTIE :

Astazi , 15 februarie totul pe kudos a reintrat in normal cererea mea (si a unui prieten) de "Untracked Offer" a fost trimisa la cei de la Luminosity (sau de unde aveti survey) in caz ca nu vi s-au completat ofertele trimiteti un ticket la Untracked Offer

Hi
We have just submitted your recent untracked credit request on gifts.kudosnetwork to the relevant advertiser for processing.
Please note that this process isn't guaranteed but we will do our best to get your account credited for you.
We will email you when your request has been approved or declined.

This was an automated email.
Do not reply.

KUDOS network Admin Team

Link to comment
Share on other sites

350px-Pyramid_scheme.svg.pngg

Internet-Based "pyramid scam"

Jucarii sunt dar nu pentru toti si cu cat mai multi contribuie cu atat mai mari sanse sunt ca unul sa ia o jucarie dar nu toti.Toti pentru unu , nu exista o relatie intre mai multi .Castigatorul se afla in varful piramidei cu ajutorul indivizilor carora initial li se promite ca pot castiga fiecare prin reclama.Momeala vine muscata si devine mult mai reala atunci cand exista un castigator.Presupunem ca sandabot castiga deoarece se afla la un nivel superior , acest lucru o sa inspire mai multa incredere in ceilalti care vor da mai tare din aripi sa ajunga mai sus dar nu vor castiga nimic.E ok pentru cei care se afla deja la un nivel superior dar probabilitatea pentru ceilalti e echivalenta cu 0.Fotografia descrie o probabilitate pentru fiecare nivel.Cu cat nivelul ajunge mai jos cu atat trebuie depus mai mult efort si cu atat probabilitatea de a castiga ceva scade iar intre timp creste pentru indivizii care se afla la nivelul superior.La un moment dat daca te afli la ultimul nivel iti vei da seama ca nu vei castiga oricum deoarece exista probabilitatea ca toata populatia de pe pamant sa se afle la acelasi nivel deci nu mai ai pe cine sa convingi ca sa iti aduca puncte deoarece fiecare incearca sa isi faca puncte pentru el.E foarte des intalnita aceasta trufa legalizata si poate imbogatii persoanele care au creat acest lucru din buzunarul partecipantilor.In ultimul timp a evoluat foarte mult si naste sub diverse alte forme pentru a ascunde intentia reala a individului care a creat jocul .

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...