Jump to content
Guest Nemessis

TinKode - Acta - Anon - Regulament

Recommended Posts

@Nemessis . e greu frate. esti ca o gura de aer intr-o lume de rahat, care inca nu si-a dat seama ca "nu ai cu cine" iti doresc multa bafta in continuare, si daca ai ocazia, cloneaza-te in cat mai multe copii si fa lumea mai buna.

@Off - Nu puteai sa il lingi mai tare in cur, sa ii desfaci bucile si sa iti bagi mai adanc limba ?

@On

Anon - Nu inteleg dorinta celor de la anon de a fi mediatizati in halul asta, nu inteleg de ce iau anumite decizii in numele tuturor si sunt sigur ca nu o sa suporte ei consecintele ci utilizatorii de rand!

TK - El este asemanator cu anon, a avut o dorinta uriasa de a i se "recunoaste skill-urile", de a se vedea la tv, a uitat regula "niciodata nu esti 100% safe" si sa pisat pe agentii guvernamentale stiind ca o sa fie prins, unora li se urca la cap "faima"

Link to comment
Share on other sites

Tinkode a facut ce la taiat capul... ********* o sa faca ce ii taie capu nu conteaza ca dau doar DDoS important ca o fac sau ca fac ei Video-uri pe youtube sau anunta pe diferite forumuri dar intr-un final sunt uniti intrun fel sau altul ceea ce la RST nu prea se vede... Nu sunt buricu pamantului dar daca vin si intreb cum se face o chestie apar "maestrii" care stiu deja si ma jignesc in loc sa spuna cum se face chestia aia poate deasta sunt si multi "pustani" "trolli" si alte cele ca ala care le stie el pe toate ii vine mai usor sa ia la trante ca el sa nascut invatat nu a inceput si el de la 0. Iar acum o sa comenteze multi si sincer chiar nu ma intereseaza daca comenteaza. Mai e si regula ca daca un admin sau modeartor... etc iti da ban/warn el are intotdeauna dreptate... nu are in unele cazuri care pur si simplu iti da ban pentru un simplu cuvant care nu ii place din postarea ta. Sau mai stiu eu din ce motive ca el are putere pe RST si trebuie sa dea ban ca nu ii place Useru tau. Daca ar fi RST putin unit cred ca ar ajunge undeva la un consens dar in fine. Nemesis nu te cunosc dar am respect pentru tine citind postarile vechi ale tale si chiar mi-au placut si ai mare dreptate in ceea ce spui si in ceea ce ai facut Sanatate si sa fii iubit.

Edited by FaNt0maX
Link to comment
Share on other sites

@Off - Nu puteai sa il lingi mai tare in cur, sa ii desfaci bucile si sa iti bagi mai adanc limba ?

:)) prietene loppa. nici nush de ce drq dau reply la mizeria pe care o scrii.. ma rog. o sa fiu scurt nu ca nu as avea ce scrie, sau timp.. mi-e doar sila sa ma adreesez unui personaj care debiteaza idiotenii de genu asta.

1. e al 2-lea post al lui nemessis pe care il citesc. (primul a fost cu retragerea)

2. nu il cunosc, dar admir felul in care abordeaza lucrurile, fel in care, prietene loppa nu o sa-l atingi curand. esti frustrat, si cu fiecare post de genul asta iti arati si mai tare frustrarea. grow up!

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt un user care sa fi ajutat aceasta comunitate, neavand cunostiinte in materie.

Am consinderat ca atata timp cat nu am nimic bun de spus in legatura cu "the main topic of this forum" mai bine nu o fac.

Va rog sa-mi scuzati eventualele greseli gramaticale.

Se pare ca in ultimul timp s-au inmultit cei care "AU GURA WITHOUT BRAIN".

Poate o sa dau in off-topic dar o sa incerc sa-mi explic (poate si unora dintre voi) cu ajutorul acestui post, "de ce aceasta stare de lucruri?"

Asta-i parerea mea. Sa-mi spuneti voi daca am dreptate sau nu.

Acest sistem f. democratic sa fie cauza?

Adica ma uit la fratemiu care e din '78, si la generatiile apropiate lui, si la generatiile dupa '90, din care fac parte si eu.

Nu cred ca nu mai trebuie sa spun nimic.

Alta educatie => alte valori, alta mentalitate.

In continuare, nu imi dau seama cu exactitate cui apartine vina. Sa fie bataia de joc de care au dat dovada guvernele romaniei in legatura cu sistemul educational (platile profesorilor, nivelu de implicare, etc)? Sa fie vina profesorilor care nu au stiut sa trezeasca "dragostea" in elevi/studenti fata de valorile sociale & morale? Sa fie vina parintiilor si lipsa de grija/timp/ aratata "plozilor", care au ramas cu orele in fata pc-urilor si tv-urilor? Ar mai fi multe de adaugat. In orice caz, pare sa fie un cerc vicios.

Solutii? Eu personal nu prea vad. Incet, incet, oamenii cu cap care au obisnuit sa lupte se retrag (diverse motive, precum: familii, plictiseala s.a.m.d) in locul acestora ramanand acesti kinderi care, dupa ce ca "sunt prosti, mai si semnalizeaza".

Dumnezeu sa ne ajute!

Edited by kidd
Link to comment
Share on other sites

Referitor la capitolul cu regulamentul.

Din cate am observat regulamentul = 0, nu se mai aplica. Daca s-ar fi aplicat asa cum trebuie situatia era diferita.

Fara warnuri, daca il vezi ca face numai panarama, te uiti la posturile lui: 90% offtopic, caterinca => ban (fara discutii).

Folosirea forumului nu este un drept ci un privilegiu, te supui regulilor, bine.. nu -> zbori.

Din cate am observat, face unul un post tampit ("vreau un program de spart parole...") apoi vin oile si se dau rotunde ("esti ratat", "nu ai ce cauta aici", "dute si invata" etc), singurul care isi ia ban este copilu ala care era la inceput si vroia si el sa vada ce si cum, restul se muta in alt thread si iar se dau rotunzi... si tot asa. Se duce 1, raman 20. Daca crezi ca ai cunostinte mai bune decat celalat, ajuta-l sau vezi-ti de treaba ta.

1. Aplicati regulamentul asa cum trebuie, reduceti forumul la jumate si il ridicati la un nivel profesional cu trafic de calitate.

2. Il lasati asa, trafic mult si prost, inca 1 an in stilul asta si nu mai ramane nimic, doar caterinca, offtopic si ajutor.

E pacat, posturi de calitate sunt, dar nu se observa printre celelalte.

Trebuie un regulament nou, care sa poata fi aplicat corect si fara exceptii.

Edited by ZeroCold
Link to comment
Share on other sites

amin.:)) ce tot atata bla bla bla..... dati-ne mai bine niste coliva. astept topicul ce va fi bomboana de pe coliva. sau cine stie. poate este chiar asta.nu se stie niciodata. atata victimizare n-am vazut si nici nu cred ca mai exista.cine se da tare si apoi se victimizeaza? pffff......

Edited by rusting
Link to comment
Share on other sites

Mi-a luat ceva sa citesc acest articol si sunt de acord cu cele zise mai sus, iar ca detaliu as zice ca pe aceste teme s-ar putea discuta pana maine dimineata... si nu cred ca ar avea vreun rost.

Vreau sa subliniez faptul ca ai punctat foarte bine la urmatoarea fraza cu care sunt de acord:

In fine. ACTA este o aberatie de prost gust care va dispare din peisaj pentru ca asta e rolul propunerilor de acest gen, sa testeze reactiile oamenilor la ceea ce va urma si sa se imbunatateasca formularea lor pana ajung la o forma digerabila. Vom mai vedea asemenea proiecte si ne vom obisnui cu ele pana le vom accepta, mai ales ca vor avea o forma diferita gen "national security shit". Ma bucur totusi sa vad ca o multime de oameni cu capul pe umeri au iesit in strada sa ceara socoteala. Poate ca mai exista o mica speranta pentru omenire.

Mi-am schimbat putin parerea asupra acestui forum si asupra unor idei dezbatute de tine mai sus.

Sa speram ca toate lucrurile vor revenii la normal...

Link to comment
Share on other sites

Imi cer mii de scuze ca ma bag stiind ca nu am nici posturi si nici cunostintele voastre,dar orice om are dreptu la o parere propie .

Ce pot spune despre acest topic? Nemessis stima si respect pt ca le spui pe fata si cu ocazia asta le deschizi ochii unora.

Am fost de acord cu toate inafara de regulament findca am intrat pe chat si am cerut ajutor in legatura cu un anumit root problema a fost alta m-au luat cu expresi gen "noob-ule nu ai ce cauta pe aici" si mi-am primit ban ,singurii care au incercat sa ma ajute au fost shaggi si neme dar dupa 1 ora miam luat ban insa nu am inceput sa injur sau sa ma crizez pt acel ban , dar m-a deranjat foarte mult aceea expresi pe care majoritatea o folosesc . Stiu un singur lucru... NIMENI NU S-A NASCUT INVATAT..din fericire si eu am cunostiinte in domeniul HACKING dar nu am mai postat pe RST deoarece am vazut acelasi post despre aceiasi tema deja existent si m-am gandit asa ...ba de ce sa fac acelasi post inca odata stiind ca pe viitor mi se va atrage atentia pentru asta...

Link to comment
Share on other sites

Cam tarziu (am zis ca o sa postez insa am uitat, iar prin articolul scris de Nemessis, mi-am amintit), insa acestia sunt veneratii Anonymous:

Sincer sa fiu, habar nu am cum au reusit sa intre la o asemenea conferinta, este incredibil. M-a lasat uimit si in acelasi timp dezgustat, mai ales dupa ce m-am uitat la tot clipul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...