Jump to content

Recommended Posts

Dai click dreapta pe imagine , copy URL , mergi in bara de adresa si stergi


[B][COLOR="#FF0000"]https://rstcenter.com/secimg.php?url=[/COLOR][/B]http://www.ejocurionline.biz/vechi/0.1.PNG

Deci stergi asta https://rstcenter.com/secimg.php?url=.

Ce ai vazut tu acolo e codul sursa, dar cand dai edit nu iti apare nicaierea " https://rstcenter.com/secimg.php?url= " asa ca am pus direct linkurile ca sa puteti vedea imaginea

Link to comment
Share on other sites

am incercat pe un vps .. astept sa imi trimeata emailul..

Daca nu ti la activat din prima, atunci nu mai astepta nici un mail, v-am zis ca trebuie sa fie automat, daca imediat ce ai facut plata nu esti acceptat, si astepti mail de confirmare atunci e verificare de plata, si a-ti pierdut 1 cent :P

Link to comment
Share on other sites

bine ca mi-ai dat idee siens

haideti sa facem cumparaturi din afara pe site-urile care au ca optiune de plata paypal :)) siasa am nevoie de un laptop :))

Nu merge ca am incercat eu de pe site-urile uriase unde ar fi imposibil sa verifice plata, acolo nu merge formularu bag picioru :), Daca tot va place tutorialu meu da-ti si voi un like ceva.

Si am o rugaminte, vad ca vinzi Like Facebook, zi-ne si noua cum faci nu fi asa secretos ca nici eu nu am fost, sau da-mi un pm daca nu vrei sa afle si altii

Link to comment
Share on other sites

Ce ai vazut tu acolo e codul sursa, dar cand dai edit nu iti apare nicaierea " https://rstcenter.com/secimg.php?url= " asa ca am pus direct linkurile ca sa puteti vedea imaginea

Mai bine editeaza ce-ai spus, se poate vedea asta si prin Copy IMG URL apasand click dreapta pe imagine, pe RST e bagat un script care sa adauge ca si un link de securitate inainte, chiar la orice imagine.

Ca si la Asta

images?q=tbn:ANd9GcRJjbjxUUeHvKgFDFE1Izv-T-AvVMuJqHY2UdyXrLlqBf6pMxdv4Q

Dai click dreapta copy IMG URL ca sa te convingi.

Ca sa nu fiu off-topic, da-mi te rog un VPS la care merge aceasta metoda, daca stii, ms.

//Edit: Acum am citit mai bine ce-ai spus, da , cand dai edit nu apare acel link.

Edited by RFGMeQ
Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti, am comandat niste carti din neterland, nu stiam ca o sa vina, doar am incercat, si dupa 2 sap, mi-au venit, oare sa ma comand? ce imi poate face cand verifica suma ? pt ca parerea mea este ca nimic, avand in vedere ca nu si-a verificat suma, nu sunt eu de vina nu ? pot spune ca 1 cent era atunci si era de vina site-ul lui, nu cred ca poate dovedi ca am pacalit paypall. Ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca au cum sa dovedeasca. Fa site-ul public te rog.

Nu am gasit nimic concret inafara de fisierulmeu.ro :|

Stai sa vina pachetul apoi il fac :)) am sa caut prin cd-uri listele cu site-uri ca erau o gramada, inainte se putea si de pe codecanyon, dar s-au reparat :)

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti, am comandat niste carti din neterland, nu stiam ca o sa vina, doar am incercat, si dupa 2 sap, mi-au venit, oare sa ma comand? ce imi poate face cand verifica suma ? pt ca parerea mea este ca nimic, avand in vedere ca nu si-a verificat suma, nu sunt eu de vina nu ? pot spune ca 1 cent era atunci si era de vina site-ul lui, nu cred ca poate dovedi ca am pacalit paypall. Ce parere aveti?

Eu iti spun sa editezi ce-ai spus acolo, pentru ca:

RST, Asa cum scrie bine si in REGULAMENT:

Cea mai importanta regula pe care neaparat trebuie sa o tineti minte este ca avem toleranta zero la orice discutii si informatii ce faciliteaza frauda online sau bancara.

Nu este o regula scrisa de dragul de a da bine la ochi, este o regula ce cu siguranta va aduce un ban permanent pe forum daca o veti incalca.

Ca sa inteleaga toti prostii ce inseamna aceasta regula, ei bine e simplu: nu cereti, nu dati, nu cumparati si nu vindeti prin intermediul acestui forum date personale si conturi cum ar fi usere de eBay, PayPal sau Craigslist, ori carti de credit/date bancare.

Daca totusi o veti face si vom primi vreodata o reclamatie oficiala venita din partea organelor competente va garantam ca le vom da cu mare placere toate datele pe care le detinem despre voi (adresa de mail, ip-uri).

edit: uite ripoff

http://dexonline.ro/definitie/fraud%C4%83

Deci in cazul respectiv este INSELACIUNE!

Si oricum acest exploit mai mult ca sigur nu este legal, bineinteles, atat timp cat nu esti cinstit.

Edited by DaLykes
Link to comment
Share on other sites

Eu iti spun sa editezi ce-ai spus acolo, pentru ca:

RST, Asa cum scrie bine si in REGULAMENT:

Cea mai importanta regula pe care neaparat trebuie sa o tineti minte este ca avem toleranta zero la orice discutii si informatii ce faciliteaza frauda online sau bancara.

Nu este o regula scrisa de dragul de a da bine la ochi, este o regula ce cu siguranta va aduce un ban permanent pe forum daca o veti incalca.

Ca sa inteleaga toti prostii ce inseamna aceasta regula, ei bine e simplu: nu cereti, nu dati, nu cumparati si nu vindeti prin intermediul acestui forum date personale si conturi cum ar fi usere de eBay, PayPal sau Craigslist, ori carti de credit/date bancare.

Daca totusi o veti face si vom primi vreodata o reclamatie oficiala venita din partea organelor competente va garantam ca le vom da cu mare placere toate datele pe care le detinem despre voi (adresa de mail, ip-uri).

edit: uite ripoff

fraud? - definitie | DEX online

Deci in cazul respectiv este INSELACIUNE!

Si oricum acest exploit mai mult ca sigur nu este legal, bineinteles, atat timp cat nu esti cinstit.

DaLykes

In primul rand, nu este un exploit, tu nu stii ce inseamna un exploit, exploit inseamna de al introduce in acel script, noi nu introducem nimic, prin urmare nu este un exploit.

al 2-lea rand, este un simplu plugin de mozilla care se gaseste gratuite pe site-ul oficial, nu este creat de mine, daca ar atat de ilegal. l-ar mai tine acolo ? dupa gandirea ta de 3 mesale ..., toti vin frate cu cate 1 msg si fac figuri ...

Cate chestii ilegale sunt pe forumu asta? u la toti ai dat copy paste ? din regulament ? ca de ex sunt : mysql injection, haviji, key logher si multe altele.

Link to comment
Share on other sites

DaLykes

In primul rand, nu este un exploit, tu nu stii ce inseamna un exploit, exploit inseamna de al introduce in acel script, noi nu introducem nimic, prin urmare nu este un exploit.

al 2-lea rand, este un simplu plugin de mozilla care se gaseste gratuite pe site-ul oficial, nu este creat de mine, daca ar atat de ilegal. l-ar mai tine acolo ? dupa gandirea ta de 3 mesale ..., toti vin frate cu cate 1 msg si fac figuri ...

Cate chestii ilegale sunt pe forumu asta? u la toti ai dat copy paste ? din regulament ? ca de ex sunt : mysql injection, haviji, key logher si multe altele.

Eu ma refeream sa EDITEZE CEEA cea spus acolo pentru ca, daca se ajunge/ajungea pana la investagatii, administratorii RST puneau toate dovezile + ca in acel post se vede ca el pune o intrebare prin care se intelege ca e implicat sau a fost.

Edited by DaLykes
Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream sa EDITEZE CEa spus acolo pentru ca daca se ajunge/ajungea pana la investagatii administratorii RST puneau toate dovzile + ca in acel post se vede ca el pune o intrebare prin care se intelege ca e implicat sau a fost.

eu zic sa inveti sa scrii intai, ce zici? si apoi sa vii cu pretentii de "om cinstit"

Link to comment
Share on other sites

eu am gasit multe care merg....adica care poti sa te imbogateste peste noate....gen Licitatii cu pret redus! LicitatiiBune.ro | Licitatii Bune ? sau pt gold member pt garena ...dar nu am cardu eligibil pt tranzactii online :)) .. si nu pot sa fac nimic...oricum incercati cu licitatiibune....acolo castigi orice ...

EDIT:merge ca am facut...ms mult ...genial....dar care sunt consecintele daca te prind?...

Edited by Tibilax
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...