Jump to content
Maximus

THC-Hydra 7.2 pentru Windows

Recommended Posts

Astazi mi-am adus aminte de THC-Hydra , in trecut foloseam THC-Hydra pentru spart FTP-uri. Avand in vedere ca cei de la THC nu mai elibereaza versiunea pentru Windows, m-am gandit sa o compilez eu ... nu e mare afacere


./configure
./make
make install

Vor aparea : hydra.exe ; xhydra.exe si pw-inspector.exe

dll-urile necesare :


cygcrypto-0.9.8.dll
cyggcc_s-1.dll
cygssl-0.9.8.dll
cygwin1.dll
cygz.dll

Tot ce imi place la versiunea 7.2 este ca au adaugat modulul pentru RDP :D

WWW : http://www.thc.org/thc-hydra/

http://cygwin.com/install.html (pentru cei care vor sa il compileze cu manuta lor)

Download : Download hydra EXE.rar from Sendspace.com - send big files the easy way

PWD : gjB5HiG=HthHADgtAhbC

GILA7 >> TRIPO-5 si Atomul

xhydrawin.png

Edited by Maximus
Link to comment
Share on other sites

Librariile sunt pentru Cygwin, practic emuleaza un linux pe sistem win ceea ce e altceva. Functioneaza prost in emulare fata de versiunea directa. Fa un test in paralel si ai sa vezi diferenta, in afara de rapiditate care lasa total de dorit nici nu merg toate modulele.

Revin cu un edit:

Ca sa nu va mai chinuiti, tinand seama ca majoritatea folositi Ubuntu sau distributii bazate pe Debian descarcati aici un pachet deb. - Hydra -e facut acum 5 minute.

Dupa instalere, daca vreti sa folositi interfata grafica la el tastati xhydra. Cel mai simplu test se face pe un ftp.

Edited by yo9gjx
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

@baietii cu parola

Ba, de ce vreti toti sa primiti ceva de-a gata? de ce nu va rupeti un pic creieri si voi?

inteleg, daca te chinui 2-3 zile si ai terminat toate resursele gen google amici carti tutoriale etc etc.. si tot nu ai reusit sa rezolvi problema X

atunci poti sa creezi un post gen "si in ce e criptata?" sau "si cum o decriptez"

Din cate am vazut a fost postat inca de la inceput metoda de criptare a parolei..

Ceva folositor gasit pe GOOGLE CRYPO: Encrypt or Decrypt sensitive data using AES/DES/RCA encryptors.

oricum din punctul meu de vedere o parte din voi sunt prea batuti in cap ca sa inteleaga/foloseasca multe programe de aici...

Stiti voi pe principiul "ai grija cum asezi cuvintele in propozitie deoarece s-ar putea sa te injuri singur"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...