Jump to content
UnUser

despre cryptere

Recommended Posts

care e ideea lor ?

am incercat sa fac ceva, am cautat ceva tutoriale, am dat de rc4. de aici m-am pierdut, ca programul a rulat ( scris in vb ) si cripteaza, dar nu mai are functia lui, originala ( de stealer , par example )

are cineva idee de unde se incepe ? si care e faza cu stubu ?

ps: lasati gogomaniile cu invata, invata, invata. vreau sa am un punct de plecare, dupa care sa incep sa invat, doar ce e necesar.

ps2: daca moderatorii considera prea idiot topicul, delete. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ma pricep nici eu foarte bine , dar ce pot sa-ti spun este ca indiferent ca iti place sau nu va trebui sa inveti un limbaj de programare (Visual Basic, C sau C++, PHP...etc), pentru ca fara astea nu cred ca vei putea sa faci un crypter.

Daca vrei doar sa modifici anumiti parametrii la o sursa a altcuiva, nu cred ca trebuie sa stii foarte bine , dar eu zic ca macar cateva notiuni de baza + inca ceva tot trebuie sa stii.

Oricum o sa iti raspunda probabil unii useri care se pricep destul de bine si poate o sa te lamureasca

PS Si vroiam sa mai completez ceva, daca vei afla o metoda prin care nu trebuie chiar asa mult invatat (ca imi este cam lene), te rog sa imi spui si mie ca ma intereseaza

Link to comment
Share on other sites

Nu ma pricep nici eu foarte bine , dar ce pot sa-ti spun este ca indiferent ca iti place sau nu va trebui sa inveti un limbaj de programare (Visual Basic, C sau C++, PHP...etc), pentru ca fara astea nu cred ca vei putea sa faci un crypter.

Daca vrei doar sa modifici anumiti parametrii la o sursa a altcuiva, nu cred ca trebuie sa stii foarte bine , dar eu zic ca macar cateva notiuni de baza + inca ceva tot trebuie sa stii.

Oricum o sa iti raspunda probabil unii useri care se pricep destul de bine si poate o sa te lamureasca

PS Si vroiam sa mai completez ceva, daca vei afla o metoda prin care nu trebuie chiar asa mult invatat (ca imi este cam lene), te rog sa imi spui si mie ca ma intereseaza

Ti-ai dat cu firma in cap:))

Serios acum iti dai cu parerea in prima parte si apoi iti zici ca iti e lene si ca daca stie ceva sa te anunte si pe tine:)).

Wtf...

Link to comment
Share on other sites

+1 pentru request. M-am interesat si eu intr-o vreme, dar erau multe notiuni care ma depaseau, as vrea sa mai incerc odata :D

(Acuma caut, aveam un linux la bookmarks postat de nytro, daca nu ma insel, foarte ok, daca gasesc ceva vin cu edit)

LE:

https://rstcenter.com/forum/45472-crypter-blueprint.rst (nu-i ala de care am zis eu, da m-am uitat umpic peste el si pare interesant)

Edited by Patrunjel
Link to comment
Share on other sites

ti-am pus niste materiale din care sa intelegi:

-structura unui crypter/binder (treaba cu stubul),

-cum functioneaza (runtime/scantime),

-care e treaba cu semnaturile av,

-cum poti sa-l editezi a.i. sa fie cat mai putin detectabil (visual basic),

UnUser.rar

*nu te astepta sa devi un guru in cryptere dupa lectura acestor materiale.

Link to comment
Share on other sites

@MagicThunder - te-ai bagat si tu in seama ca chilotii fix in pizda, ce am vrut sa spun eu si ce plm ai inteles tu.

Marsi la cacat

My friend, nu te aprinde asa:)Nu sunt eu de vina ca nu stii sa te exprimi corect in limba noastra romana.

Si stai la subiect, era vorba de cryptere nu sa injuri ca la usa cortului;).

Pot si eu sa injur dar nu rezolv nimic, asa ca nu ma cobor la subsol daca ai inteles aluzia:)

Edited by MagicThunder
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...