Jump to content
daatdraqq

Problema de etica

Recommended Posts

Am un shop unde vand de 1 an de zile diverse tool-uri .Muncesc foarte mult la el pentru ca nu imi place sa "fur" de la altii crack-uri gata facute si sa le vand la mine, absolut tot ce ofer acolo e facut de mine (la unele m-a ajutat si @Benny).

Stiu ca pana la urma tot furt se numeste daca aplicam legea copyright-ului dar sunt sute de persoane care au cumparat de la mine diverse si nu i-a interesat copyright-ul , i-a interesat doar ca au scutit cateva mii de dolari ,probabil nici nu aveau acesti bani .

Am vandut in toata lumea din Vietnam pana in US si nu am avut nicio problema .

In momentul in care am pus adresa site-ului in semnatura mea pe RST au inceput problemele .Tot felu de idioti au inceput sa dea cu havij-ul in mine sau sa caute XSS (nu am inteles de ce , daca vroiau ceva de la mine puteau sa imi ceara pur si simplu si dadeam gratis asa cum am dat multora de pe aici ) .Ma rog , nu asta e important .

Ieri am pus SENuke X ultima versiune gratis pe RST din dorinta de a va ajuta. Fiind autorul crack-ului , am pus in interiorul arhivei reclama catre shop-ul meu .

Ieri seara imediat dupa ce am postat acest program pe RST cineva a cumparat de la mine acces la sectiunea VIP cu un PayPal furat .

Eu nu cred in coincidente si sunt 100% sigur ca cel care a cumparat de la mine cu un PayPal furat este un user RST .

Stiti toti care sunt pentru mine urmarile acestui incident .

Asadar , in concluzie , vreau sa va aduc la cunostinta ca mi-e scarba tare cand ma gandesc ca impart cetatenia cu voi .

Stiu ca nu toti sunteti la fel , dar imi vine greu tare cand vad ca nu m-a ars un Vietnamez , nu m-a ars un Filipinez , un Indian ....m-a ars un Roman .De ce nu a ars pe altu' si m-a ars pe mine ? Simplu , pentru ca e roman invidios .

O sa le ofer toate datele care le detin celor de la PayPal .

Urat de tot faceti coaie , nu meritati nici o coaja de paine . Pentru ca daca va da cineva o coaja de paine ca sa nu muriti de foame voi va ganditi cum sa ii dati in cap si sa-i furati toata painea .

Rusine tare sa va fie , acelora care ganditi asa .

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

Daca stii ora exacta la care s-a facut tranzactia si compari cu vizitele de pe site-ul tau de dinainte cu 15 minute de la efectuarea tranzactiei o sa restrangi cercul de suspecti la cateva ip-uri. Alea romanesti le postezi aici si te poate ajuta un admin sa identifici persoanele respective daca au fost logate pe rst cu ip-urile in cauza. Daca a fost o singura vizita in intervalul ala de timp ai sanse mari sa fi dat exact peste cine trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Ala e probabil doar ip-ul de la care s-a efectuat comanda. Cele din stats te ajuta mai mult pt. ca probabil prima data a intrat cu ip-ul real, adica si cel cu care era logat pe rst ca sa vada linkul de download. Nimeni nu sta cu socks pentru browsingul normal. E long shot dar plm, macar ai o mica sansa sa afli cui sa ii bagi puli in gat.

Link to comment
Share on other sites

Comunitatea aceasta a inceput sa fie invadata de pusti.Sau mai bine spus de niste idioti.E greu sa ai incredere in cineva in mediul asta online, mai ales in Romania.Exact cum a spus si daatdraqq, as prefera sa fac o afacere cu un strain decat cu un roman.Cumparam de pe ocazii si primim pietre in colet, sau cine stie ce alte chestii.Toti incearca sa dea tepe.Traiesc din asa ceva.Si ii doare efectiv in pula daca fac chestia asta cu semenii lor...

Daca te ajuta cu ceva, verifica soocks-urile care s-au dat gratis zilele trecute.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...