Jump to content
AhEaD

Rst market - update

Recommended Posts

Avand in vedere ca martalogii care dau tepe au luat amploare:

Inca o reclamatie de teapa si RST MARKET va fi inchis permanent.

Noi nu castigam nimic de pe urma voastra, nu vrem nimic de pe urma banilor care ii faceti voi pe acest forum, in concluzie de ce sa ne stresam cand va da cineva teapa?

De acum inainte ganditi-va de 2 ori inainte de a trimite bani ( produse, softuri, sloboaze ) si cui !

Link to comment
Share on other sites

cred ca eu sant ultimul care am postat ca am luat teapa de la TestROOT, da nu era vorbanici decum de cumparat nimic. jegu avea nevoie de bani in paypal si dadea la schimb LR. oricum eradu doar 30$. mi-a trimis PM "ca-l doara in pula de aia 30$". si i-am spus sa-si ia medicamente de ei ca sa nu-l mai doara. oricum nu o sa mai folosesc rst decit pentru informatii. market-ul nu o sa-l mai folosesc.

Link to comment
Share on other sites

Inca o reclamatie de teapa si RST MARKET va fi inchis permanent.

Si ce rezolvi cu asta?

Crezi ca pe ala care are chef sa dea teapa, il doare undeva ca inchizi market-ul ?

Si chiar daca il vei inchide, tot se vor da tepe, deschide omu topic ca vinde oi, ala trimite bani prin paypal si omu il prosteste ca-i trimite oile prin fancurier ... :-j

Link to comment
Share on other sites

Si ce rezolvi cu asta?

Crezi ca pe ala care are chef sa dea teapa, il doare undeva ca inchizi market-ul ?

Si chiar daca il vei inchide, tot se vor da tepe, deschide omu topic ca vinde oi, ala trimite bani prin paypal si omu il prosteste ca-i trimite oile prin fancurier ... :-j

Asa e ma nebunaticule, ce rezolv, pai in primu rand scap de un stres in plus pe degeaba.

Daca inchid rst market, se inchide orice modalitate de "TRADE" se pare ca nu m-am facut inteles...

Si orice thread/post despre vanzari cumparari = ban permanent.

Asta ca sa intelegi si tu ce rezolv.

Link to comment
Share on other sites

Da trebuie luat masuri impotriva la market eu nu aceses la market, dar totusi vin useri noi cu 1 post 2 si numai deaia intra sa vanda ceva drojdie si nu contribuie cu nimic pe forum sau sint useri mai vechi care fac cont nou ca sa nu strice numele vechi si trag teapa unul la altul :))

cu treaba cu un anumit numar de posturi ii naspa apare numai spam, o vechime de 1-3 -6 luni ii mai bine

se inscrie ca user nou si are dreptul la market dupa o 1-3-6 lunii sa zicem

deci nu atac pe nimeni sau am luat la misto

Edited by neox
Link to comment
Share on other sites

Daca o sugeti in cur faceti-o pan' la capat.

RST MARKET ! INCHIS, inca nu m-am gandit ce/cui si daca voi da access cuiva, momentan e sub parola, nu l-am sters!

INCA MA GADNESC !

Mods/admins/vips pass acolo !

sunt de acord cu tine dar tind sa cred ca cineva a dori inchiderea lui deoarece au fost multe tzepe in ultima vreme.Si cred ca tzeparul e numai unul deghizat sub mai multe usernamuri.

Eu cred ca ar trebui aces la market doar userilor cu posturi peste 250,ar trebui creat un member group post based si se rezolva.

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu tine dar tind sa cred ca cineva a dori inchiderea lui deoarece au fost multe tzepe in ultima vreme.Si cred ca tzeparul e numai unul deghizat sub mai multe usernamuri.

Eu cred ca ar trebui aces la market doar userilor cu posturi peste 250,ar trebui creat un member group post based si se rezolva.

nu d? prea bine.. încurajeaz? la spam.. cel mai bine cred c? ar fi dup? "vechime" :)

Link to comment
Share on other sites

Daca o sugeti in cur faceti-o pan' la capat.

RST MARKET ! INCHIS, inca nu m-am gandit ce/cui si daca voi da access cuiva, momentan e sub parola, nu l-am sters!

INCA MA GADNESC !

Mods/admins/vips pass acolo !

Good job! Accesul la RST Market sa fie acordat acelor membri care merita sa fie acolo!

Inca o data GOOD JOB!

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
Auzi AhEaD forum sunt o gramada asa ca fa ce vrei , lumea dupa asta va lua deciziile lor , asa ca nu mai lingeti administratru si moderatori in cur degeaba

du-te la scoala colegu'

Link to comment
Share on other sites

Guest demisec
RST Market este momentan inchis, banuiesc ca e logic ca orice thread deschis cu "cumpar, platesc, dau bani pentru" nu isi are rostul.

Cand ma voi plictisi din sters threaduri dau si banuri!

Lasa-l inchis! Asa isi baga altii nasu' si prin altceva.

PS: Plictisi, cu un singur i!

Link to comment
Share on other sites

Am scris in graba, oricum, momentan discutam sa vedem ce masuri se vor lua cu rst market, daca se va imbunatatii si / sau face cu plata, sau daca se va face pe nr de posturi sau reputatie.

Toate sunt cu dus si intors, daca il facem pe nr. de posturi, se umple forumul de balarii.

Link to comment
Share on other sites

Ideea e in principiu buna, dar e proasta si pentru userii care au facut trade pe acolo cum sunt eu sau altii, eu unu mi-am luat teapa de doua ori si nu am zis nimic.

Tepe iei oriunde, inclusiv intr-o piata, iti zice ala ca sunt cartofi de romania, cand ei sunt de bulgaria, ce facem inchidep piata?

Tin minte ca acum ceva vreme la anumite trade-uri ne m-ai ajutau adminii, ati putea reveni la acest obicei.

Link to comment
Share on other sites

ar putea fi modificat putin regulamentul,userii noi sa nu poata vinde nimic pe market,doar sa cumpere si sa plateasca in avans,asa daca se face pe baza de posturi se umplu forumul de spameri,daca e pe baza de reputatie se face usor,totusi avem neoie de market

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Walker sa stii ca punctele la reputatie nu le faci chiar asa usor, dar le poti pierde usor.

ca sa faci puncte la reputatie trebuie sa ai posturi/topicuri bune ca sa iti dea cineva +rep

dar la fel iti poate da si -rep.

pentru a intelege mai bine cum e treaba iti propun un mic test.

tu acum ai fix 10 puncte la reputatie (standard) daca ajungi la 50 de puncte ai acces la market.

asta doar ca sa vezi cat de greu este sa strangi acele puncte.

ps. punctele la reputatie le verifici apasand butonul settings.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...