Jump to content
ZeroCold

[RST] Android RST Rss reader

Recommended Posts

O aplicatie simpla. Daca va place si vreti sa utilizati ceva de genu am sa o fac mai complexa (mai multe optiuni, categorii, alt design etc.) in functie de feedback si timp.

2ujgjg0.jpg

svtgf4.jpg

Testata pe Samsung GT I5500 (android 2.3.7 CyanogenMod):

s5x0kn_th.jpg

DOWNLOAD APK:

http://www38.zippyshare.com/v/99499637/file.html

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru aplicatie, am incercat si eu sa ma apuc de asa ceva, dar am renuntat pentru ca sunt cam 0 in java si nu stiu de unde sa incep, plus ca atunci cand puneam un buton in aplicatie (foloseam Ecplise Indigo), acesta se lipea ba de pereti, ba de tavan si tot asa, nu vroia deloc sa stea unde il puneam eu. Daca as gasi ceva un tutorial sau un seminar ceva despre bazele java si android sdk poate as reusi si eu sa fac ceva. Am vazut un seminar pe yt de la googledev dar acesta prezenta doar in mare asa, am nevoie de ceva sa invat cat de cat.

Link to comment
Share on other sites

Aia-i frate de mult doream asa ceva :X

Il instalez pe telefon si revin cu un feedback :D

LE:E ok aplicatia dar ar mai trebui mai multe categori etc :D,sper ca o sa adaugi,iar inca un lucru ar trebui alt icon mai mare si cu background transparent >:),daca se poate tot logoul ala :D

Respect!

Edited by CristianRoflmao
Link to comment
Share on other sites

Aia-i frate de mult doream asa ceva :X

Il instalez pe telefon si revin cu un feedback :D

LE:E ok aplicatia dar ar mai trebui mai multe categori etc :D,sper ca o sa adaugi,iar inca un lucru ar trebui alt icon mai mare si cu background transparent >:),daca se poate tot logoul ala :D

Respect!

Am zis mai intai sa vad ce zice lumea, daca e oke ideea si daca imi iese.

La urmatoarea versiune am sa adaug cate un buton pt aproape toate categoriile iar designul am sa il schimb putin.

E mai mult un test...

Link to comment
Share on other sites

Un re-upload te-rog?

Propunere: Uploadeaza aplicatia si pe Google Play:)

Daca platesti tu taxa de $20 sau $25 (nu mai stiu sigur), o sa o bage si in market.

Referitor la primul meu post din acest thread, nu m-am dat batut si am perseverat, iar acum deja am o aplicatie facuta in proportie de aproximativ 70-75%, mai trebuie sa lucrez la prelucrarea erorilor ce pot aparea pt ca aplicatia sa nu se inchida fortat, rearanjarea views-urilor la schimbarea orientarii, am probleme doar cu un singur layout, folosesc un layout special pentru listview iar checkboxurile anuleaza functionalitatea listei, daca le scot e ok etc. In mare aplicatia functioneaza, este un fel de controller pentru un RAT scris tot de mine, foloseste socketuri si protocolul tcp pe un port prestabilit, bla bla bla, bla bla bla. Ceea ce conteaza este ca am pus bazele si cum printre romani simt putini care fac aplicatii pentru android sau ios, acesta este un lucru bun.

Link to comment
Share on other sites

Sunt putini pentru ca nu se cauta, la noi treaba cu dezvoltat aplicatii e la inceput. In afara de Android daca mai stii si OpenGL pentru sisteme embedded e perfect, iti gasesti usor de lucru in afara. Pentru ios e nevoie de Mac Os, sau masina virtuala ca sa poti instala X Code + taxa de 100$ la apple, poate doar un developer profi de android si ios sa puna la el aplicatiile, dar nu cred ca umbla prea multi pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Sunt putini pentru ca nu se cauta, la noi treaba cu dezvoltat aplicatii e la inceput. In afara de Android daca mai stii si OpenGL pentru sisteme embedded e perfect, iti gasesti usor de lucru in afara. Pentru ios e nevoie de Mac Os, sau masina virtuala ca sa poti instala X Code + taxa de 100$ la apple, poate doar un developer profi de android si ios sa puna la el aplicatiile, dar nu cred ca umbla prea multi pe aici.

Nu neaparat, oricine poate sa faca o aplicatie si sa o puna in market, daca aplicatia e buna la ceea ce face poate deveni usor virala, dar trebuie sa si faci putina publicitate, iar de asemenea aplicatia trebuie sa se adreseze persoanelor din intreaga lume, nu doar romania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...