Jump to content
hirosima

schimb telefoane

Recommended Posts

Mi-a propus un prieten sa facem schimb de telefoane si sa ii mai ofer un sistem de Boxe Genius 2.1 38W. Eu am un nokia e52, si arata 7/10, iar el are un sony ericsson vivaz u5i care este blocat in orange Spania, arata 9/10. L-am testat 2 zile, si vad ca bateria destul de slabutz, cred ca are si probleme cu semnalul, si din cate am citit pe net se mai si blocheaza din cand in cand.

Voi ce parere aveti, se merita schimbul, tinand cont ca va trebui sa il mai si decodez?

Link to comment
Share on other sites

In ciuda "instrumentelor" ce le ofera telefoanele de generatie noua (ios, android, windows mobile), eu cred ca telefoanele mai simple sunt cu mult peste astea noi.

Poti lua ca exemplu nokia 6310i, bmw-urile cand se fabricau, iesau direct cu car-kit pentru telefoanele astea. Am vazut bastani de bastani cu 6310i; si pe buna dreptate: bateria tinea doua saptamani, semnalul era tun tot timpul.

Telefonul e sa vorbesti la el, nu e briceag multifunctional, camera de luat vederile, televizor, aparat de ras si vibrator pentru lesinate.

Era o vorba: Exista doua modele de telefoane mobile: Nokia si altele.

ps: e52 chiar e un telefon bun.

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

In ciuda "instrumentelor" ce le ofera telefoanele de generatie noua (ios, android, windows mobile), eu cred ca telefoanele mai simple sunt cu mult peste astea noi.

Poti lua ca exemplu nokia 6310i, bmw-urile cand se fabricau, iesau direct cu car-kit pentru telefoanele astea. Am vazut bastani de bastani cu 6310i; si pe buna dreptate: bateria tinea doua saptamani, semnalul era tun tot timpul.

Telefonul e sa vorbesti la el, nu e briceag multifunctional, camera de luat vederile, televizor, aparat de ras si vibrator pentru lesinate.

Era o vorba: Exista doua modele de telefoane mobile: Nokia si altele.

ps: e52 chiar e un telefon bun.

Stai lini?tit, ?i la ?sta ?ine 2 s?pt?mâni bateria ?i l-am ?i sc?pat de la etajul 2 ?i merge brici.

ON: Alegerea î?i apar?ine. Dac? telefonul actual nu te mul?ume?te ?i cel oferit la schimb î?i face cu ochiul, atunci accept?. În caz contrar, nu o face.

Edited by bcman
Link to comment
Share on other sites

Eu imi iau de obicei lucrurile in asa fel incit sa pot folosi maxim de la ele.Telefon pentru telefon, aparat foto pentru foto, camera video pentru filmari. Strutii nu au parametrii tehnici foarte buni. Da e ok daca stie sa mai faca si altceva in afara de telefon. Vivazul are camera hd de 8M daca nu ma insel, dar e mai greoi de folosit in meniuri decit o Nokia. Si da Tex NOKIA e NOKIA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...