Jump to content
Enigma

cum poti afla cine te suna cu numarul ascuns

Recommended Posts

B?nuiesc c? mul?i dintre voi nu suporta?i apelurile cu num?r ascuns. Uneori primi?i amenin??ri sau unii fac glume de prost gust prin acest sistem care a fost creat cu un scop constructiv. Dac? v-a?i pus intrebarea cel pu?in odat? despre cum pute?i afla num?rul de telefon al unui apelant cu num?r ascuns, atunci acest mini-tutorial v-ar putea ajuta. Pe cat de simpl? e intrebarea, pe atat de simplu e ?i r?spunsul.

1. Intri pe Voce Online, i?i creezi un cont gratuit. Dup? ce ?i-ai creat contul vei primi un num?r de telefon.

2. Acum depinde telefonul care il ai pentru c? set?rile pot fi diferite. Trebuie s? faci un Call Forwarding (redirec?ionarea apelului) pe num?rul primit de la Voce Online cand e?ti apelat de pe un num?r privat.

3. Accesa?i Call Forwarding -> When busy (sau o func?ie asem?n?toare).

4. Complet?m cu num?rul de telefon primit de la Voce Online.

5. Gata!

Din acest moment, orice refuz al unui apel (inclusiv cele cu num?r ascuns) vor fi redirec?ionate c?tre num?rul nostru VOIP unde va suna in continuare pan? apelantul se plictise?te. Apoi intr?m pe site, la sec?iunea Istoric Apeluri vom g?si lista cu apelurile redirec?ionate. Voila!

Sursa: http://www.worldit.i....umarul-ascuns/

Link to comment
Share on other sites

Apropo, daca tot s-a deschis subiectul, mentionez ca si eu folosesc aceasta metoda de prin martie, cartela preplatita Cosmote, redirectionare daca este ocupat catre nr meu de voip etc. Pana pe 14 iunie a mers perfect, acum daca dau ocupat nu mai face redirect spre voip, vreo solutie?

Link to comment
Share on other sites

Face redirect, am incercat eu ieri.. vezi sa ai minute pe cartela, si redirectionarea activa: **67*0373etc#

Faza e ca nu e up 100%.. ba merge, ba nu merge

Am incercat sa iau legatura cu ei prin e-mail sa vad daca imi pot creea un numar sa mearga 24/7, platibil.dar nu au raspuns,

si am incercat sa iau legatura si telefonic cu ei, dar nu am putut face rost de nr, nu-l gasesti nicaieri, nici romtelecom nu ti-l da!

Link to comment
Share on other sites

Stici ceva am incercat si eu asta dar merge numai la numere care sunt cu abonament in rest nu merge. Ce am spus eu este valabil pt Orange si aia e ca eu am telu pe Orange....

La Cosmote merge perfect si pe cartela.

Unele telefoane nu accepta ca atunci cand apelezi pe cineva si iti da ocupat sa te redirectioneze catre numaru de VOIP.De asta cand ii dai ocupat si intra redirectionarea lui ii apare ca nu raspunzi in loc sa-i sune in continuare

Nu spune prostii, telefoanele nu au nimic, doar operatorii pun anumite restrictii, de exemplu la Cosmote atata timp cat ai credit sau minute poti sa faci redirect unde vrei tu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...