Jump to content
OnlineHelp

Noua imagine RST - Apocalipsa RST

Recommended Posts

"Virusi : Stiu sa scap de ei , si mai stiu sa creez ( Visual Basic )

Windows Tricks

Stiu sa folosesc exploituri ( SQL Injection , RFI ... mai putin cele care trebuie compilate in c++ )

Instalare scripturi ( phpBB ) , e107 ...

Realizare si folosire scam

Stiu sa folosesc o mare parte din HackTools"

Epic :))

Link to comment
Share on other sites

A??, s? m? bag ?i eu în seam?.

1. N-ai tupeu s?-?i folose?ti numele, deci = 0. Ca exemplu fa?? de mine, l-am corectat pe privat ?i pe tk, iar omul nu mi-a dat nici m?car warn. Asta s? t?iem din offtopic.

2. S? te v?d postând pe aici.

3. N-ai stat pe RST mai mult ca mine. În ultimele luni aerul s-a schimbat ?i au început s? ap?r? lucruri bune. Deci schimb?ri de paradigm?, în bine.

4. Ce treab? are stafful? Eu de ce nu mi-am luat ban? ?i nu, habar n-aveam cine-s oamenii din spatele nickurile ?i nici nu eram sau sunt pupincurist, deci what's the problem?

5. Atitudinea nu se schimb? când prime?ti VIP/moderator/admin, ci atunci când, dup? o perioad? lung? de timp investit aici, nu mai r?spunzi decât la topicurile foarte interesante sau complexe, restul le la?i pe mâna celor care trebuie s? creasc?, dac? vor s? creasc?.

! Problema este c? v? plânge?i ?i habar n-ave?i cum este un grup, o societate. Read about "sociologie", c? poate în?elegi cum func?ioneaz? treaba ?i de ce sunt inutili cei care se plâng, dar, drept e, trebuie s? existe ?i ei, dar a? prefera s? nu coabiteze pe forum cu mine.

O zi fain? î?i doresc!

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Sa fiti siguri ca nu o sa primiti warn/ban daca faceti un tutorial sau un lucru util..

Dar de asemenea sa fiti siguri ca o sa primiti warn/ban daca incalcati regulile.

Daca dam banuri suntem catalogati drept: muisti, fitosi, basinosi, etc.

Daca nu dam banuri se umple de mizerie gen: vand abtipilduri, hahahahaaa ce grasa e vecina, muieee nicu, vreau si eu hack de metin 8, am 1 euro pe paypal cine imi da inca 99 sa imi cumpar un cingo.. si alte mizerii..

Voi trebuie sa alegeti! vreti un forum curat, organizat si care sa ne creasca reputatia la forum?

Sau vreti un forum gen CanCan unde se arde in offtopic lololoaze manelisme si alte cele?

Nici un Admin/Moderator nu o sa dea un ban pentru un tutorial sau o contributie adusa comunitatii!

Nu suntem nici retardati nici basinosi nici altele.. suntem doar simple persoane care incearca sa mentina aceasta comunitate pe linia de plutire.

Vreti sa fim uniti si sa facem proiecte si bla bla bla. dar cand apeleaza omul la ajutor pentru anumite proiecte va dati loviti.

Idei si proiecte ar fi multe foarte multe, membrii cu interes care sa faca ceva constructiv pentru comunitate sunt putini.. foarte putini..

Ne plangem de offtopic si de mizeria din forum dar noi o facem.

Singurul lucru care imi vine in minte in momentul acesta sunt cuvintele Nesimtire si Ipocrizie.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Deci in legatura cu ceilalti poate s-au schimbat, dar benny nu s-a schimbat, si nu, nu sunt pupincurist, pana acum doua saptamani ma tot certam cu el dar de cand am ajuns sa-l "cunosc" il respect mai mult:)

@ps-axl, ce prioecte ma? ps-axlOS? asta e proiect pentru RST?

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa comentez prea mult la asta, dar inainte era mai mult spirit de echipa(citeste topicurile din 2006-7), nu toata lumea se lauda cu alienware aveau toti o varsta apropiata sa zicem un 2-3 ani diferenta, si era un oarecum spirit de echipa toti invatau cate ceva, Acum unul stie, celalalt isi doreste, altul trolling, altul leech, off-topic.

Cel care vrea sa faca un ban, nu poate, cel care vrea sa invete are doar surse dar pe nimeni cu care sa invete, Credeti-ma in programarea, daca vrei intradevar sa o inveti...sursele te ajuta prea putin, eu la inceput in administrare cred ca imi puneam 1000 de intrebari pe zi care nu aveam timp de surse, ci mai degraba de cineva care sa aiba timp sa imi raspunda fara injurii, sau daca nu sa invatam impreuna iar daca puneam 2 din majoriatatea celor 1000 aici deja eram eu, familia morti luat la bani marunti....

Nu vreau sa aduc prea mult in discutie subiectul cu ala e mod/admin si sufera de pozitie, am patit si eu odata sa-mi iau ban de la ps pentru ca am ajutat pe cineva cu un cod sursa...ironia ca am "Readus un topic la viata" fiind al 3-lea comment "trezit", oricum intentia mea a fost "la ce ma mai chinui" dar mi-am revenit, oricum regula e regula si cam asta ar fi.

In curand RST o sa ajunga ca un bot pentru xvideos... o sa faca rip automat la stiri de securitate si tutoriale in engleza, si sa nu credeti ca off-topicul nu poate fi automatizat, Titlul face toti banii.

Daca era un forum international ma refer english-base nu doar romanesc, era alta treaba si vedeai diferenta nu se mai injura om cu om doar ca unul are nevoie de ajutor , celalalt il injura, iar nabu raspunde.

Eu zic ca o problema ar fi ierarhia, am mai adus in discutie subiectul "Discuz" in loc de vBuletin unde poti pune monezi mai multe tipuri le schimbi intre ele, le primest la +rep activitate pe forum etc, le dai pe posturi , fiecare isi "vinde" postul, asta este o scurta chestie.

Sa va faceti o idee intrati aici http://bbs.hackdark.com/forum.php?mod=viewthread&tid=17196&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D301%26typeid%3D301 cu chrome traduceti in engleza si vedeti la fiecare user in parte cum arata. topicul de mai sus inclusiv posturile nu cer "valuta" pentru a putea fi vizualizate.

Am vazut si eu ce fel era nytro la 16 ani, iti spun eu daca mai ai odata 16 ani si pui postul ala aici primesti cu totul alt raspuns, aia sunt moderatorii pe care ia-ti pus este raspunsul meu, oameni buni eu nu am nimic cu voi stiti bine, dar prin ban instigati, prin injurii, INSTIGATI, prin pupincurism INSTIGATI, daca ai primit 10 like-uri si 200 de posturi stai pe chat 22 de ore pe zi, te-ai bagat in seama cu ahead de 2-3 ori deja ai sange in pula sa injuri si tu daca unul care INSTIGA, sau chiar tu poti fi ala.

Eu propun Stergerea conturilor, la oamenii care si-au facut cont sa-si spuna o parere,parere care cere un cont nou de facut, stergerea topicului nu inchiderea lui, daca dintr-un topic s-a ajuns la off topic, sterge OFF-topicul.

Prin ban incurajezi,instigi la multe, de aia nu vom fi o comunitate care se ajuta reciproc, din cat am stat eu pe chat cel mult 30 de persoane primesc un raspuns la o intrebare pe forum intre ei.

O schimbare ar aduce forumul asta pe drumul cel bun, sincer Wubi care traduce tutoriale daca nu ma insel, mi se pare o idee super.

Edit: Prefer Regulile astea http://web.archive.org/web/20071026022114/http://rstzone.org/forum/viewtopic.php?t=4104 regulile 2 si 7 prea tari :))

Edited by me.mello
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
Deci in legatura cu ceilalti poate s-au schimbat, dar benny nu s-a schimbat, si nu, nu sunt pupincurist, pana acum doua saptamani ma tot certam cu el dar de cand am ajuns sa-l "cunosc" il respect mai mult:)

@ps-axl, ce prioecte ma? ps-axlOS? asta e proiect pentru RST?

... chiar nu mai am ce sa mai spun.. si din momentul de fata nici ca nu am sa mai misc un deget pentru RST!

Tu habar nu ai cate idei si planuri aveam pentru RST! nu e vorba doar de "ps-axlOS" (care de fapt e PoS "Personal Online System" ) nu e vorba de un proiect anume e vorba de multe idei pentru a imbunatati si a contribui la aceasta comunitate.. dar am sa te las pe tine si pe cei ca tine de azi inainte sa faca ceva util pentru RST! eu am terminat!

Link to comment
Share on other sites

Si iar vorbim despre cum era RST-ul acum 1-2 ani si cum este acum.Cred ca si tu ai facut thread-ul asta pentru a iti da importanta sau ma rog...

Sunt zeci de thread-uri pe tema aceasta, ce rost mai are sa mai spamam 5 pagini de off topic numai pentru a decadea in fata altor comunitati care se afla in competitie. Moderatorii/Administratorii chiar daca nu ii placi isi fac treaba cum pot. Am incercat si eu sa fac asta tovarase, sa strig cum a fost RST-ul, dar se pare ca m-am inselat, RST-ul este la fel cum era si inainte nu mai ca ,cacaturile manipulante ale internetului ii influenteaza in a scrie alte prostii.

Impaca-te cu ideea, si lasa-i pe cei care fac off topic in pace, ii rezolva moderatorii, tu cel care vrei sa te revolti asupra off topicului nu calca pe urmele altora.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

^ pai si cum sa iti mai vina cheful sa faci ceva cand vezi ca lumea nu apreciaza? sincer acum..

in fine.. nu mai comentez pe subiectul asta pentru ca ne intindem la offtopic aiurea..

Link to comment
Share on other sites

Consider ca principalele nemultumiri ale oamenilor care se leaga de diferenta de calitate a forumului RST de acum 5-6 ani si cea de acum e in primul rand lipsa materialului de leech.(bineinteles exista exceptii,din fericire).Oamenii sunt in mare parte aceiasi.Materialul util este acelasi,cum a spus cineva: daca vrei topcuri ''fierbinti'' ai topicuri fierbinti.Daca vrei topicuri de informare, ai topicuri de informare.

Daca intr-adevar exista aceasta diferenta de calitate intre RSTzone si RSTcenter, e cauzata de lipsa materialelor noi,care in timpurile de astazi necesita mult mai multa cercetare fata de atunci (in special in materie de hacking) deoarece lucrurile evolueaza si se ''patchuiesc'' din ce in ce mai multe vulnerabilitati.Vulnerabilitatile astea inca exista doar ca membrii cu adevarat proceputi au trecut bine de 20 si ceva de ani si nu mai stau acasa cu ''mamica si taticu''.Tre' sa scoata si un ban sa se intretina.Un user cu capul pe umeri si care are atatea cunostinte in domeniu are pretentia sa traiasca intr-un anumit confort, nu la limita zilei de maine ca bugetarii.

Lipsa de material fresh e cauzata si de lipsa de oameni noi care sa aduca informatie noua pe forum, deoarece acum 4-5 ai citeau topicurile celor amintiti mai sus si au invatat cate putin din toate dar nu la nivelul la care pot imparti si cu altii sau daca intr-adevar s-au ales cu ceva au trecut direct la etapa castigarii de pe urma internetului, astfel forumul ramanand cu putini membrii care cotizeaza la cantitatea de informatii utile de pe forum.Informatia utila creste constant doar ca la o proportie infima fata de offtopic/trolling etc.

E simpla mea parere.Ideile pot fi cam incurcate la starea mea de acum.

Edited by LLegoLLaS
Link to comment
Share on other sites

au trecut bine de 20 si ceva de ani si nu mai stau acasa cu ''mamica si taticu''

Asta e de vazut,n-as fi asa sigur , uneori despartirea e grea si la 40 de ani si unele putori nu parasesc casa, ba chiar isi obliga parintii sa le creasca copiii.

Lipsa de material fresh e cauzata si de lipsa de oameni noi care sa aduca informatie noua pe forum

De cand au construit internetul , routerele pe acelasi principiu functioneaza, fresh e doar materialul din care au fost facute dispozitivele de routing.Pun pariu ca mai exista inca sisteme OSF/1 si vin folosite la greu.Totul functioneaza la fel, si apropo au aparut mai multe bugg-uri in ultimele versiuni de Kernel decat in vechile sisteme.Fresh e noua generatie care sa nascut intrun Ipad dupa ce sa facut wrapping peste wrapping in rest totul functioneaza la fel.Principiul e acelasi doar ca nimeni nu vrea sa se murdareasca pe maini si cauta ceva mai usor.Si nu trebuie sa conving pe nimeni ,puteti sa va convingeti fiecare ca e asa doar ca multi s-au nascut dupa ca si istotria cu pestele care s-a nascut in apa care era deja inaintea lui.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

^ pai si cum sa iti mai vina cheful sa faci ceva cand vezi ca lumea nu apreciaza? sincer acum..

in fine.. nu mai comentez pe subiectul asta pentru ca ne intindem la offtopic aiurea..

Un astfel de comentariu venit din partea unui moderator duce cu gandul la incapacitate sociala => labil emotional.Deci daca am ajuns in stadiul in care 1 moderator inchide proiectele din cauza a 3-5 copii care nu au floci la puta, inseamna ca, calitatea comunitati a scazut drastic.Imi aduc aminte de episoade de genu pe forumuri de counterstrike.

Acum fara suparare, dar un administrator/moderator trebuie sa aiba anumite calitati.O logica de nivel inalt.SI desigur experienta de viata. Daca pui un om care in secunda 2 dupa ce a cazut renunta sa inainteze(gen faza cu stergerea contului) e destul de grav

Parere personala.

Link to comment
Share on other sites

Asta e de vazut,n-as fi asa sigur , uneori despartirea e grea si la 40 de ani si unele putori nu parasesc casa, ba chiar isi obliga parintii sa le creasca copiii.

Ma refeream strict la membrii RST care au contribuit cu ceva.Mersi de corectari si adaugiri tie si lui wvw!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Pe viitor ignorati numele meu in topicuri va rog ca eu nu mai am treaba cu administrarea si moderarea. Eu doar dau banuri din an in paste cand vad ca o ia cineva pe aratura.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Nu mai zic nimic pentru ca se subinteleg alte lucruri.

Am facut referire la faptul ca in asemenea circumstante nu se merita sa faci ceva.

Sunt persoane bune si persoane mai putin bune aici, nu e vorba de faptul ca nu accept critici, este vorba de faptul ca sunt putini pentru care se merita sa faci ceva. Inainte de a fi moderator sunt om, iar cand eu/darky ne rupem creierii sa facem lucruri frumoase si utile pentru RST si vine un X si spune "mdea.. pai e naspa l-ai facut degeaba" iti ia tot cheful de a mai face ceva.. :)

oricum eu o sa imi continui treburile pe aici pentru ca am vazut ca sunt persoane care chiar merita.

Si las lumea sa spuna ce vor ei despre mine.

Da, sunt un nenorocit.

Da, sunt foarte exigent.

Da, dau banuri si warn-uri in stanga si dreapta, si ghici ce? inca o sa mai dau. Pentru fiecare regula incalcata am sa dau warn/ban dupa caz. Cui nu ii convine.. asta este..

LE: eu nu am spus ca plec, am zis ca nu mai fac nimic pentru RST adica aveam niste idei si proiecte de care ne apucasem, si e normal cand vezi ca lumea nu stie sa aprecieze sa iti piara cheful.. dar na.. am sa imi continui treburile.. cine apreciaza e ok cine nu iar e ok.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Bai fratilor... terminati ma, intelgeti-va bine, de aceea e o comunitate, trebuie sa fim uniti, nu sa ne dam mari smecheri la PC, asa daca va futeti in cur unu pe altu si va injurati, apar altii care vad cum va comportati si vin si ei sa se bage in seama, asa normal ca sare forumu in gunoi...

Numai ganditi ca niste copii de 13-14 ani, maturizati-va si voi, intelegeti-va si ajutati-va, fara injuraturi si fite de mari programatori etc, toti incepem de jos.

Link to comment
Share on other sites

Fazele gen "imi iau jucariile si plec", ca in quote, ma fac sa cred ca esti un om slab.

O mica problema.

Comentezi(ati) de altii,dar faci(eti) la fel.

Pai nene,te enerveaza fazele de genul "plec,m-am saturat,nu ma mai intereseaza".Eh,daca nu ar fi atata atentie in jurul lor,ar disparea incet.Dar,topicurile de genul celor de mai jos tin genul asta de threaduri alive.

https://rstcenter.com/forum/53560-retragerea.rst

Link to comment
Share on other sites

Fix in pula ma doare de parerile voastra, eu imi fac treaba ca asa ar fi normal.

Nu accept sa vad remarci la adresa unor persoane din staff...de la niste neica nimeni.

De ce dracu as accepta remarci de la OnlineHelp care este un copil ce o arde toata ziua pe laba si cs, e plin de persoane de genul asta, daca ar fi dupa mine ...mi-as baga pula-n utilizatori ca voi si as pune un blog in locul forumului, pentru ca sunteti jalnici, sunteti reflexia societatii romane, niste scursuri lenese care vor vor vor da stau cu pula-n mana, asta sunteti majoritatea de aici.

Va este lene sa postati un rahat de articol, copy-paste de undeva, dar nici de atat nu sunteti in stare, voi ati secat forumul asta, din cauza voastra a ajuns mai slab.

Cum dracu aveti pretentia sa nu va spuna nimic un administrator/moderator daca voi o dati in bara, esti prost si mananci cacat pe forum = ban, din punctul meu de vedere aici e dictatura: Respecti regulile, ramaneti.

Demisec ban.

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...