Jump to content
Aleex123

Sa ne pisam pe adsense

Recommended Posts

Toti cei care folositi adsense stiti ca de pe data de 22 pana pe 30 in fiecare luna se fac platile ,

Eu ieri am avut de primit 1200 de euro de la ei , toata luna asta am primit mesaje de la adsense cu sfaturi cum sa imbunatatesc reclamele mele sa castig mai multi bani , acum o luna am primit inca o plata , si ce sa vezi ieri dimineata pe la ora 14:00 mergea contu si asteptam sa primesc bani si peste vro 2 ore am primit mesaj de la ei ca mi l-au inchis .

In mesaj scrie ca vezi domne au verificat ei si au vazut ca am mai avut alte conturi pe numele ala ... si ca nu erau puse bine anunturile ...

Treaba nasoala e ca am cheltuit bani de chirie si toti bani crezand ca iau bani de la adsense ca de obicei conturile se inchide c-am pana pe daca de 17 in fiecare luna maxim 20 .... eu folosesc adsense de 7 ani si niciodata nu mi sa intamplat sa imi inchida un cont asa tarziu chiar cand trebuia sa primesc bani ...

Bun? ziua, Verific?m în permanen?? to?i editorii în conformitate cu politicile programului nostru (https://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?answer=48182&stc=aspe-3pp-ro&hl=ro) ?i a Termenilor ?i condi?iilor (https://www.google.com/adsense/localized-terms?&stc=aspe-3tc-ro&hl=ro). În timpul unei revizuiri recente a contului dvs., speciali?tii no?tri au constatat c? acesta nu respect? politicile noastre.

REGULAMENTUL PENTRU WEBMASTERI: speciali?tii no?tri examineaz? cu regularitate site-urile din programul AdSense.

Este important ca un site care afi?eaz? anun?uri AdSense s? ofere o valoare semnificativ? utilizatorului final prin furnizarea unui con?inut unic ?i relevant ?i este important ca anun?urile s? nu fie difuzate pe site-uri cu con?inut original pu?in sau inexistent. În plus, anun?urile Google nu pot fi plasate în pagini f?r? con?inut.

De asemenea, site-ul dvs. trebuie s? asigure o experien?? pl?cut? utilizatorilor, oferind claritate în ceea ce prive?te navigarea ?i organizarea. Utilizatorii trebuie s? poat? naviga cu u?urin?? în cadrul paginilor dvs. ?i s? poat? g?si informa?iile pe care le caut?.

Deoarece site-urile dvs. încalc? spiritul politicilor noastre, am dezactivat difuzarea anun?urilor.

Pentru mai multe informa?ii, consulta?i politicile noastre de produs (https://www.google.ro/adsense/policies) ?i Regulamentul Google pentru webmasteri privind calitatea (Webmaster Guidelines - Webmaster Tools Help).

Speciali?tii no?tri au descoperit c? exist? o leg?tur? între contul dvs. ?i un cont care a fost dezactivat pentru înc?lc?ri ale politicilor programului AdSense. Dup? cum s-a men?ionat anterior, editorii ale c?ror conturi au fost dezactivate nu sunt eligibili pentru a participa în continuare la programul AdSense.

În consecin??, contul dvs. AdSense a fost dezactivat.

În plus, conform Termenilor ?i condi?iilor, este posibil ca editorii care au înc?lcat acest acord s? nu mai fie pl?ti?i. Veniturile acumulate în contul dvs. vor fi returnate agen?ilor de publicitate afecta?i. Re?ine?i c? aceast? m?sur? a fost luat? în vederea protej?rii intereselor agen?ilor no?tri de publicitate AdWords ?i a men?inerii calit??ii programului AdSense.

V? mul?umim pentru în?elegere.

Cu stim?,

Echipa Google AdSense

Link to comment
Share on other sites

nu'i lasa frate sa scape asa. cum naiba sa iti inchida contu dupa ziua de 20?

eu zic sa le trimiti un mail sa ii ameninti putin. spune'le ca daca nu iti deschid contu la loc te superi si le inchizi si pe celelalte care le mai ai, si ca nu o sa mai folosesti search engine'ul lor niciodata. sa vezi ce panica o sa fie la sediile google!

nu, pe bune acuma. ti'au inchis contu pe buna dreptate. ce vrei defapt sa demonstrezi?

Link to comment
Share on other sites

nu'i lasa frate sa scape asa. cum naiba sa iti inchida contu dupa ziua de 20?

eu zic sa le trimiti un mail sa ii ameninti putin. spune'le ca daca nu iti deschid contu la loc te superi si le inchizi si pe celelalte care le mai ai, si ca nu o sa mai folosesti search engine'ul lor niciodata. sa vezi ce panica o sa fie la sediile google!

nu, pe bune acuma. ti'au inchis contu pe buna dreptate. ce vrei defapt sa demonstrezi?

pai ai vorbit cand trebuia sa taci .... unu la mana ... si doi la mana nu vreau sa demonstrez nimic ... vreau doar sa arat ca se pot inchide conturi si pe 22...si 23 cand trebuie sa trimta bani ... pentru ca de obicei conturile se inchideau pana pe data de 17 maxim 20 . si pana la urma cine pIIla mea esti tu de iti dai cu parerea si ma ironizezi cacatule eu vreau sa te ajut si tu te pisi pe mine ... asa suntem noi romani nu apreciem nimic dracu ... am stat si am prierdut 1 minut din viata sa scriu textu ala de mai sus pentru un animal prost ca tine ... :)

Link to comment
Share on other sites

nu'i lasa frate sa scape asa. cum naiba sa iti inchida contu dupa ziua de 20?

eu zic sa le trimiti un mail sa ii ameninti putin. spune'le ca daca nu iti deschid contu la loc te superi si le inchizi si pe celelalte care le mai ai, si ca nu o sa mai folosesti search engine'ul lor niciodata. sa vezi ce panica o sa fie la sediile google!

nu, pe bune acuma. ti'au inchis contu pe buna dreptate. ce vrei defapt sa demonstrezi?

Glumesti nu? cred ca da tu chiar crezi ca ii doare capu pe ei ca nu mai folosesti tu serviciile lor fara suparare dar ii doare fix in coltul mesei.

Pe viitor nu mai fa greseli si no sa iti mai inchida contul ori cum daca ei vor il inchide indiferent ca ai facut greseli sau nu pentru ca tot ca ei va fii :)).

Link to comment
Share on other sites

speram doar sa iei ironia mea in mod constructiv si sa iti dai seama ca ai facut un post ... retardat.

e logic ca se pot inchide conturile si pe 22 si pe 23, nu am vazut nicaieri in 'terms and conditions' cand creezi contul la google sa scrie ca daca nu ti l'au inchis pana pe 20, ai imunitate restul lunii.

daca tie ti'au inchis cateva conturi intre 1 si 20, nu inseamna ca asta e o regula. generalizarea e o procedura logica care de multe ori duce la concluzii false, mai ales atunci cand generalizazi bazandu'te pe un esantion mic.

Link to comment
Share on other sites

prietene eu folosesc adsense de vro 7...8 ani sti ce inseamna asta ? si am scos mi de euro .... am folosit pe pe bune dar am facut si manevre ... mi sau inchis zeci de conturi si am primit zeci de plati ... nu scrie pe nicaieri ca il inchide pe data x sau y doar ca aveam niste informatii ca eu verifica conturile de la data de 1 pana pe data de 15 uneori se prelungeste pana pe 20 ... ce dracu vorbim aici , si mai fac o paranteza mica eu si cu inca 10 prieteni cu asta ne ocupam asa ca nu mai vorbi in necunostina de cauza ... si gata inchide subiectu asta ca vad ca nu are rost sa mai discut cu tine ...

Link to comment
Share on other sites

aparent tu si cei 10 muschetari aveati niste informatii gresite, si mi'ar fi rusine sa zic ca ma ocup cu marketing pe adsence de 7-8 ani si sa nu stiu pe ce data pot inchide cei de la google conturile.

care e tehnica ta minune? folosesti vauchere de 100$ cumparate la 1$ de pe fieverr? ce tare nu m'as fi gandit la asta!

Link to comment
Share on other sites

vai si amar de tine :) .... dute ma prietene pe afara , ca de la caldura o iei razna .... dute la o piscina si racorestete si daca nai bani dute pe un lac ceva .... daca postul meu te ajuta cu ceva bine daca nu veziti de treaba ta pe bune mi sa luat de dastia ca tine care vorbesc mult prost si fara rost ... crezi ca am 13 ani si stau pe net sa pierd timpul ca tine ... am zis gata pai gata ...

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce date aveai tu dar am un prieten foarte bun care a ramas fara 2 conturi fix in perioada de plata.... si asta nu e o chestie noua ( cel putin 1-2 ani )

in plus daca nu vroiai flame wars faceai un post mai normal :|

nu hai sa ne pisam pe x care defapt s-au pisat cum zicea benny pe tine...

simplu: Din experimentele mele, google a prelungit perioada de verificare a conturilor adsense la 1-20 ( de la 1-15 ) ale lunii [PUNCT]

Link to comment
Share on other sites

=)))))

De fapt te pot bana si dupa ce ti-au facut plata. Pe ei ii doare la cara. Departamentul de plati nu are legatura cu cel de securitate/mentenanta asa ca inginerii care se ocupa de inchiderea conturilor ilegale nu stiau ca platile urmeaza a fi facute.

Link to comment
Share on other sites

Toti cei care folositi adsense stiti ca de pe data de 22 pana pe 30 in fiecare luna se fac platile ,

Eu ieri am avut de primit 1200 de euro de la ei , toata luna asta am primit mesaje de la adsense cu sfaturi cum sa imbunatatesc reclamele mele sa castig mai multi bani , acum o luna am primit inca o plata , si ce sa vezi ieri dimineata pe la ora 14:00 mergea contu si asteptam sa primesc bani si peste vro 2 ore am primit mesaj de la ei ca mi l-au inchis .

In mesaj scrie ca vezi domne au verificat ei si au vazut ca am mai avut alte conturi pe numele ala ... si ca nu erau puse bine anunturile ...

Treaba nasoala e ca am cheltuit bani de chirie si toti bani crezand ca iau bani de la adsense ca de obicei conturile se inchide c-am pana pe daca de 17 in fiecare luna maxim 20 .... eu folosesc adsense de 7 ani si niciodata nu mi sa intamplat sa imi inchida un cont asa tarziu chiar cand trebuia sa primesc bani ...

Ce site ai de scoti 1200 de euro pe luna din adsense ? Zi te rog ca sa stim si noi astia mai amaratii sa scoatem mai mult de 30$ din adsense.

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...