Jump to content
Ardid

Cum faceti bani?

Recommended Posts

Va salut!

O intrebare simpla, nu ma astept sa dezvaluiti metodele si ponturi exacte pe care le folositi. Cum faceti bani pe net?

Din ref?

Prestati anumite servicii?

Le vindeti vrajeala la alti?

afiliere?

Am vazut pe forumurile straine print scren-uri din pay pal cu sute de $ din ce se scot bani aceia?

Link to comment
Share on other sites

Acum nu ca ma bag unde nu imi fierbe oala dar intrebarea mea este urmatoarea: La care grup sau generatie de persoane vine adresata intrebarea?Daca e de la 15 ani pana in 18 e bun , daca depasim 18 si continuam cu acelasi temperament e deja o problema psihica cauzata evident din neajunsuri sau lipsa.Daca aveti pana in 18 ani si vi se pare normal (e veva normal) Daca recititi aceasta intrebare atunci cand va maturizati si nu vi se pare nimic anormal cum am mai zis e o problema.Cand va maturizati o sa observati ca nu toti vor putea trai pe traficurile facute online, ba chiar putini isi permit sa traiasca cu asemenea profituri cand vor iesi din casa parinteasca.Voi aveti nevoie de bani pentru a satisface placerile voastre fiziologice dar acesti bani nu ajung pentru a supravietui intro societate si va trebui sa recurgi la munca.Un cuvant dur pe care fiecare incearca sa il indeprateze dar cu cat mai mult il veti indeparta acest cuvant cu atat mai mult o sa va fie greau atunci cand va trebui sa incepeti sa il practicati.,Miracolele care le faceti online si le chemati profit o sa se termine si oricum nu o sa va dea posibilitatea la toti sa va cumparati mai mult de o ciocolata .Ca sa scoti profit online trebuie sa depui munca care va fi apreciata de careva.Ieri am cumparat un serviciu legat de design online si careva a bagat bani in buzunar dar eu am ramas multumit deoarce mi sa oferit suport si calitate.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Acum nu ca ma bag unde nu imi fierbe oala dar intrebarea mea este urmatoarea: La care grup sau generatie de persoane vine adresata intrebarea?Daca e de la 15 ani pana in 18 e bun , daca depasim 18 si continuam cu acelasi temperament e deja o problema psihica cauzata evident din neajunsuri sau lipsa.Daca aveti pana in 18 ani si vi se pare normal (e veva normal) Daca recititi aceasta intrebare atunci cand va maturizati si nu vi se pare nimic anormal cum am mai zis e o problema.

Intrebarea nu a fost chiar bine formulata. Intrebarea este adresata tuturor, ci anume cum faceti bani online! Exista diverse metode de la vanzarea unor produse in mediul online pana la prestarea unor servicii.

Am citit acest articol http://notes.envato.com/authors/happy-peerapong-day-second-marketplace-author-to-sell-1000000/ tipul a facut un milion de dolari din webdesing

Edited by Ardid
Link to comment
Share on other sites

Calitate serviciului conteaza foarte mult.Eu cumpar des servicii online dar sunt atent in alegerea vanzatorilor si primul lucru pe care il valutez este calitatea si suportul pentru serviciul respectiv.Cei care vor sa faca bani si atat nu depun pasiune in ceea ce fac si calitatea serviciului oferit lasa de dorit.

Link to comment
Share on other sites

Intrebarea nu a fost chiar bine formulata. Intrebarea este adresata tuturor, ci anume cum faceti bani online! Exista diverse metode de la vanzarea unor produse in mediul online pana la prestarea unor servicii.

Am citit acest articol Happy Peerapong Day: Second Marketplace Author to Sell $1,000,000+! | Envato Notes tipul a facut un milion de dolari din webdesing

Muncesti(prestezi servicii), eventual investesti niste bani si ti-i scoti in timp. Oferi suport calitativ clientilor astfel incat sa apeleze si pe viitor la tine etc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

^ cel putin tu ii faci, altii nici atat nu sunt in stare, ii arunca pe pereti...

Ontopic: Eu nu fac bani pe net, si consider ca acesti "bani" (200 de euro in cazuri bune) nu sunt suficienti nici cat sa ies de 2 ori in oras, asa ca prefer sa am un job stabil, cu un salariu decent.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

^ mai bine sa fie aruncati pe pereti ca si asa ne impuiem mult si prost. Oameni care de abia se descurca pentru ei sa mai toarne si copii e deja exagerat.

ON: Pe net Adsense n-a fost de mine, am incercat ceva cu awempire dar a fost slabut dupa parerea mea. In rest pariuri online si poker. Dar in general ma bazez pe locul de munca din viata reala, e tot ce conteaza.

Link to comment
Share on other sites

si consider ca acesti "bani" (200 de euro in cazuri bune) nu sunt suficienti nici cat sa ies de 2 ori in oras,

Pe net, ca si in viata reala, se pot face si 20 EUR, si 200 EUR, dar si 2,000 EUR sau *mult mai mult*. Dar parca sunt mai multe posibilitati pe net. Cu un soft poti sa castigi 50 EUR pe luna sau 50k pe luna, din vanzarea unui domeniu poti castiga mai nimic sau 6-figure.

Oricum, topicul e pueril.

Link to comment
Share on other sites

Este un site cu care poti face bani usor scriind opinii la atractii/hotele,descrieri la atractii/hotele,adaugi atractii/hotele/poze si multe altele ! Faza este ca nu trebuie neaparat sa fii fost acolo.Bagi o minciuna.Dar alte trick-uri despre site dau prin PM.

Payout minim-10 E , plata se face lunar.

Se plateste Paypal sau MoneyBookers.

Site: trivago.ro - Opinii hotel & comparator pre?uri - in peste 500,000 de hoteluri

Daca te-am ajutat da un click pe http://www.thewar.ro/link.php?nume=cipperu

Edited by crazywolf
Link to comment
Share on other sites

Eu am bagat vreo 700$ intr-un fel de hyip, dar serios (de peste 1 an) si scot 100$ lunar, cu posibilitatea de a-mi scoate si suma bagata initial (700$) oricand, integral.

Eu zic sa nu mai scoti suta lunar, las-o tot acolo, ca sa castigi mai mult. Cu siguranta vei deveni bogat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...