Jump to content
cryszone

Angajez hacker :)

Recommended Posts

Da si PassKey :|

LE: Daca vrei sa iti dam si parolele la parolele de la conturi si daca te referi la un forum iti spun de pe acum ca sunt hashuite. Daca de referi la alte date cum ar fi adresa de email,nume,ip,warnings etc. asta se poate.

Sa iti dau un exemplu dupa cum se cripteaza parolele in PHPBB:

function phpbb_hash($password)
{
$itoa64 = './0123456789ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz';

$random_state = unique_id();
$random = '';
$count = 6;

if (($fh = @fopen('/dev/urandom', 'rb')))
{
$random = fread($fh, $count);
fclose($fh);
}

if (strlen($random) < $count)
{
$random = '';

for ($i = 0; $i < $count; $i += 16)
{
$random_state = md5(unique_id() . $random_state);
$random .= pack('H*', md5($random_state));
}
$random = substr($random, 0, $count);
}

$hash = _hash_crypt_private($password, _hash_gensalt_private($random, $itoa64), $itoa64);

if (strlen($hash) == 34)
{
return $hash;
}

return md5($password);
}

Uite aici o baza de date de o comunitate pe care am spart-o

TW9BSm4yZ3RiRHdhTHg2M0xqU1ZLbFg2K2k2NEtpcnRMalFsTGpRdE94VGErRGM1K20wVitJY1hMMnVxTW8vNlNKTDQrbEE2UWZUR0tKWGlnbDBZbmhCeFFmUGxMeE42U0pBbE1qUUowaWgzbmtjSkxqVEpPeUFYbldDQw==

Atom 128 -> Base 64

Edited by dariusmare
Link to comment
Share on other sites

"Form (web), a document form used on a web page to, typically, submit user data to a server " - nu este in italiana , si imi trebuie datele din aceasta baza de date in special .

Nu imi mai faceti propuneri pentru XSS o spun inca odata , imi trebuie aceste date zilnic , oferta este inca valabila

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt expert in baze de date dar nici nu sunt chiar incepator , nu am nevoie de toata baza de date de acolo pentru ca banuiesc ca sunt inregistrari vechi de 1 an , mie imi trebuie doar cele noi , utilizatori care completeaza forumul acesta zilnic si nu sunt putini , pagina principala a sitului are pr 6 si pagina cu formul pr 4 . Deci de fapt este nevoie de acces la aceasta baza de date de unde trebuiesc extrase informatiile zilnic .

Link to comment
Share on other sites

decryptati pe baza de 64 decode !

edit// cred ca el nu stie ce vrea, de acolo, sau doar sa le faca rau, ca alta cale nu vad, normala

@cryszone editeaza postul nu le dubla, ca te vor avertiza!dai la EDIT

as aprecia daca ai sterge linkul din post , am pus linkul asa cu un motiv asa ca te rog pastreaza discretia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...