Jump to content
giv

MUP (Manual UnPacking) PC Guard 5.10

Recommended Posts

totusi ce cauta asta la tutoriale video ?

Nu intelegi nu-i asa?

E tutorial video.

Posteaza o versiune .swf, .mp4, .avi sau orice alt format accesibil te rog, nu .exe...

Daca te uiti tu pe net SWF2EXE are cea mai mare rata de compresie posibila.

Daca vrei flash sau altceva poti transforma si posta. Asta e rolul unui administrator/moderator.

Un SWF avea marimea de trei ori sau mai mare.

Sau pur si simplu ignora postul daca nu intelegi nimic din el.

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Si cum putem avea garantia ca nu e backdoored? Nu sta nimeni sa analizeze fiecare executabil care se posteaza.

Daca are un format video nu e nicio problema. Apoi, desigur, calitatea ar fi mult mai buna.

Sau pur si simplu ignora postul daca nu intelegi nimic din el.

Ai putea incerca sa scapi de aceste aere de expert, nu dau deloc bine. :)

Link to comment
Share on other sites

Si cum putem avea garantia ca nu e backdoored?

Inca dai replici de copil credul ca colegu' a facut sex la prima intalnire cu o gagica tare....

Ai putea incerca sa scapi de aceste aere de expert, nu dau deloc bine.

OK...

Din aceasta clipa nu mai postez nimic aici.

Va las pe voi sa postati ce fac altii....

Link to comment
Share on other sites

@giv: Fara suparare, eu am MAC si poate doresc sa vad si eu acel clip. Cum pot face asta daca este .exe ?

Sau n-am mecla sa vad asa ceva ? :)) Poate Nytro a vrut sa spuna ca era mai ok sa fie pus intr-un format care poate fi citit pe orice platforma ....

// edit:



hp tex # unrar x Unpacking_PC_Guard_5.10_-_GIV.rar
UNRAR 3.93 freeware Copyright (c) 1993-2010 Alexander Roshal
Enter password (will not be echoed) for Unpacking_PC_Guard_5.10_-_GIV.rar:
Extracting from Unpacking_PC_Guard_5.10_-_GIV.rar
Extracting Unpacking PC Guard 5.10 - GIV.exe OK
All OK
hp tex # file Unpacking\ PC\ Guard\ 5.10\ -\ GIV.exe
Unpacking PC Guard 5.10 - GIV.exe: PE32 executable for MS Windows (GUI) Intel 80386 32-bit
hp tex # clamscan Unpacking\ PC\ Guard\ 5.10\ -\ GIV.exe
Unpacking PC Guard 5.10 - GIV.exe: Trojan.Kazy-1195 FOUND

----------- SCAN SUMMARY -----------
Known viruses: 1109558
Engine version: 0.97.3-exp
Scanned directories: 0
Scanned files: 1
[U]Infected files: 1[/U]
Data scanned: 2.67 MB
Data read: 2.65 MB (ratio 1.01:1)
Time: 13.322 sec (0 m 13 s)
hp tex #

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Din PM:

Ce ai tu aici:

Este ceea ce se numeste fals pozitiv adica e un rezultat fals care nu corespunde realitatii.

Cu alte cuvinte ia-ti alt antivitus ca acesta e crap.

Uite aici logul de la VirusTotal.com care arata negru pe alb ca e curat.

Ar fi de preferat ca alta data sa te documentetzi inainte sa deschizi gura sa spui o prostie.

In plus tehnica de reversing se referea la userii Windows only pentru ca PcGuard nu are versiune MAC.

Poti incerca si de unul singur.

Imi pare rau de voi dar chiar o sa parasesc acest forum de amatori.

O zi buna!

Mai nea profesionistule de care esti guru. Chiar daca tehnica/tutorialul vizeaza utilizatorii de windows iar eu folosesc FreeBSD sau MacOS, asta nu inseamna ca nu trebuie sa-l vad. E ca si cum ai spune ca X produs sau carte este de cacat. Crede-ma ca citesc inclusiv carti legate de mecanica cu scheme cinematice, si nu am nicio legatura cu acest domeniu, dar le citesc din curiozitate.

Legat de antivirusul "crap", clamav antivirus este cel mai folosit antivirus open source pe linux. Daca tutorialul tau la origine a fost bun, l-ai transformat intr-un cacat atunci cand l-ai convertit in exe2shit. Ar trebui sa te documentezi inainte sa deschizi gura si sa spui prostii.

Intr-o comunitate iubitoare de open source, este lipsa de respect sa pui fisiere in formate care nu pot fi citite de alte platforme. Asa e si in cazul email-urilor: niciodata nu se trimite email cu .docx sau .exe in speranta ca omul la care dai email foloseste Windows ca tine.

Din datele tale completate la profil, am vazut ca ai 30 de ani. Ma asteptam ca materia ta cenusie sa fie mai densa.

Imi pare rau de voi dar chiar o sa parasesc acest forum de amatori.

Expertule care esti guru, ai ban o luna. Asta e forum de amatori iar tu fiind expert in toate domeniile nu ar trebui sa stai aici.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...