Jump to content
Acidripp

OFERTA hosting servere DEDICATE - 10 euro/luna

Recommended Posts

http://softguard.tm.ro/servere-dedicate-oferta-10-euroluna/

OFERTA HOSTING - Server DEDICAT (nu VPS) - Dell Precision 650 - Intel Xeon 3.0 Ghz, 2 GB DDR II ECC, 2x36GB HDD SCSI 10000rpm, IP dedicat, Debian Linux, trafic nelimitat, suport tehnic 24/24 - 10 euro/luna (cu plata in avans pe minim 6 luni)

Acelasi pachet costa 30 euro/luna fara plata in avans

IP suplimentar: 1 euro/ip

Datacenter-ul este localizat in Timisoara.

pentru detalii si comenzi: th3acidripp3r@yahoo.com

Edited by Acidripp
Link to comment
Share on other sites

La pretul ala, si 5 Mbps externa cu 20-30 Mbps nationala, e destul de ok. Atata timp cat e firma si primiti factura pe serviciu, nu vad care este problema. E treaba lor daca isi scot sau nu cheltuielile. Asa incep toti, cu preturi de dumping pana isi prind ceva clienti.

@TheTime: Intrebarea "Cat de seriosi sunteti ca firma?" nu isi are locul. Ai vazut cizmar sa nu isi laude opinca ? Ca seriozitate pot vorbi doar clientii, dupa ce beneficiaza un timp de serviciile lor.

@Acidripp: Pune mai bine link catre site / contact (numar de telefon + email cumsecade), c3lm4iSm3ker_vAnD_rOOt@yahoo.com iti aduce imagine negativa

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Datacenterul a fost construit pentru gazduirea serverelor firmei (software dezvoltat de noi: contabilitate, CRM) curentul este asigurat in proportie de 40-45% de panouri solare (deci curentul consumat nu este o problema atat de mare)

Protectie downtime: UPS 700W/server (pana la intrarea generatorului de 5,5 Kw in functiune)

Retelistica este asigurata de echipamanete CISCO (routere, firewall hardware, switchuri)

Datacenterul beneficiaza de 2 linii de 1 Gbps fiecare de la RDS si Romtelecom

Aparatura este relativ noua (1-5 ani) majoritatea a fost achizitionata de la producatori prin programe de refurbish, nu au fost cumparate echipamente second-hand, infrastructura (fibre optice, retelsitica) a fost schimbata in iulie anul acesta

Motivul pentru care ofer serverele la aceste preturi este faptul ca am achizitionat de curand 20 de astfel de servere la un pret foarte mic, iar resursele datacenterului erau deja acolo, datacenterul fiind intretinut din profitul obtinut prin licentierea softurilor noastre, partea de hosting fiind un side-business dezvoltat recent, la cererea mai multor clienti deja existenti (societati comerciale).

Sper ca am rapsuns cat se poate de la subiect :)

Cat de seriosi sunteti ca firma?

Din cate stiu, atunci cand v-ati lansat magazinul online ati avut si un concurs de promovare. Premiile, insa, nu au fost date niciodata.

Laptopul a fost dat in Constanta (a fost postat si pe facebook)

La pretul ala, si 5 Mbps externa cu 20-30 Mbps nationala, e destul de ok. Atata timp cat e firma si primiti factura pe serviciu, nu vad care este problema. E treaba lor daca isi scot sau nu cheltuielile. Asa incep toti, cu preturi de dumping pana isi prind ceva clienti.

@TheTime: Intrebarea "Cat de seriosi sunteti ca firma?" nu isi are locul. Ai vazut cizmar sa nu isi laude opinca ? Ca seriozitate pot vorbi doar clientii, dupa ce beneficiaza un timp de serviciile lor.

@Acidripp: Pune mai bine link catre site / contact (numar de telefon + email cumsecade), c3lm4iSm3ker_vAnD_rOOt@yahoo.com iti aduce imagine negativa

Linia pentru fiecare server este de minim 10 Mbps extern, 100 Mbps Metropolitan, iar in functie de incarcarea retelei, aceasta poate urca pana la 100% din capacitatea datacenterului (2x1Gbps extern).

Pretul l-am explicat mai sus... oarecum... cel putin pana la epuizarea "stocului" de servere din aceasta clasa, acesta nu se va schimba si va ramane la fel.

Iar cat despre website, am omis sa-l pun initial (l-am postat mai apoi) deoarece afacarile noastre se bazeaza in proportie de 98% pe relatiile dezvoltate cu clientii actuali prin intermediul agentilor nostrii de vanzari, tocmai din acest motiv prezenta noastra in online este una precara (cel putin).

Iar cat despre e-mail :) eu am postat id-ul meu de yahoo, insa doritorilor le stam la dispozitie cu urmatoarele metode de contact:

Telefon: 0356.88.19.44, 0771.79.81.99 sau 0256.23.34.62, 0760.17.16.32 sau 0746.80.66.12

E-mail: softguard@email.ro

Formular de contact: http://store.softguard.tm.ro/index.php?route=information/contact

Alte nelamuriri ? :)

Edited by Acidripp
Link to comment
Share on other sites

am si eu nevoie de unu de test :) sa vad cum se misca daca e ok il iau pe 6 luni

apropo: am nevoie sa rulez o aplicatie care este foloseste foarte intensiv procesorul dar nu are nevoie de foarte mult ram si banda.... e vreo problema daca o sa stea aproape de 100% cam non stop :)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...