Jump to content
hirosima

Metodă revoluţionară de copiat, inventată de un elev francez!!

Recommended Posts

http://vplay.ro/watch/msa6aevf

Un elev din Fran?a a inventat o nou? metod? de copiat. Se bazeaz? doar pe pix ?i penar la o prim? vedere, îns? în spatele aparen?elor este pur? electronic?.B?iatul, pasionat de tehnologie, a creat un sistem complex prin care penarul comunic? cu pixul ?i îi ofer? elevului toate informa?iile de care are nevoie. Cele dou? accesorii obi?nuite pentru un elev au devenit prin inven?ia francezului dou? dispozitive care comunic? între ele. Pixul face ca din penar s? ias? la iveal? o fi?uic? pe care sunt scrise toate informa?iile necesare. Când elevul vede c? profesorul se apropie, îi comand? prin pix penarului s? retrag? foaia. Tân?rul a postat pe site-ul lui toat? tehnica de realizare a sistemului, îns? este nevoie de pricepere ?i talent pentru a reu?i.

Sursa: Metod? revolu?ionar? de copiat, inventat? de un elev

Link to comment
Share on other sites

ce penar :)) da' ceva cu proiectie pe retina pe cand ma baiatu ? :))

In timpul cat sa chinuit sa construiasca strutocamila aia, isi invata lectiile si macar ramanea cu ceva in cap

Eu zic, ca nu a facut "strutocamila" aia doar pentru o materie :) sau asa.

In loc sa apreciem, munca, noi o comentam de rau.

Link to comment
Share on other sites

ce penar :)) da' ceva cu proiectie pe retina pe cand ma baiatu ? :))

In timpul cat sa chinuit sa construiasca strutocamila aia, isi invata lectiile si macar ramanea cu ceva in cap

refuz sa cred ca baiatu' ala e un ratat care nu invata nimic la scoala si nu stie ce vrea de la viata lui din moment ce a reusit sa gandeasca o jucarie de genu'.Din 30 sec cat am vazut eu probabil a folosit placuta unei masinute cu telecomanda,ceea ce nu e foarte greu,dar nici usor!

Link to comment
Share on other sites

refuz sa cred ca baiatu' ala e un ratat care nu invata nimic la scoala si nu stie ce vrea de la viata lui din moment ce a reusit sa gandeasca o jucarie de genu'.Din 30 sec cat am vazut eu probabil a folosit placuta unei masinute cu telecomanda,ceea ce nu e foarte greu,dar nici usor!

Exact la o masinuta cu telecomanda m-am gandit si eu, doar ca perfectionata.. ;d

Link to comment
Share on other sites

daca ar fi sa comentam ''la obiect'' as putea spune ca motorasul ala e cam galagios.Daca chiar vrei ceva slim,usor de manevrat si fara sa fii ciudatul clasei scriind cu pix cu manciclon in cap (=)) ), mai bine iti scrii ce iti trebuie cu solutie vizibila la raze uv iar la apsarea unui buton sa aprinzi un led sau ceva care sa lumineze hartia.BTW daca te benoclezi indeajuns se vede si cu ochiul liber

Link to comment
Share on other sites

refuz sa cred ca baiatu' ala e un ratat care nu invata nimic la scoala si nu stie ce vrea de la viata lui din moment ce a reusit sa gandeasca o jucarie de genu'.Din 30 sec cat am vazut eu probabil a folosit placuta unei masinute cu telecomanda,ceea ce nu e foarte greu,dar nici usor!

Mecanismul e de la o imprimanta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...