Jump to content
SticKyWoX

Black friday - intrebari

Recommended Posts

Mda, si mai e aproape o luna pana la urmatorul Black friday (23 noiembrie 2012).

Black friday = Cea mai aglomerata zi de cumparaturi din an, cu reduceri de pana la 70% la foarte multe magazine.

Am si eu niste intrebari legate de aceasta zi de promotii, poate aveti si voi:

Anul trecut s-au dat procesoare si memorii RAM cu reducere?

Cam cat ati prins cea mai mare reducere la astfel de produse si unde?

Ofertele sunt valabile si la cumparaturile online? Nu vreau sa ma trezesc ca fac comanda in vinerea neagra si o primesc lunea urmatoare fara nici un fel de reducere pe motivul ca "nu mai e black friday".

Link to comment
Share on other sites

Mda, si mai e aproape o luna pana la urmatorul Black friday (23 noiembrie 2012).

Black friday = Cea mai aglomerata zi de cumparaturi din an, cu reduceri de pana la 70% la foarte multe magazine.

Am si eu niste intrebari legate de aceasta zi de promotii, poate aveti si voi:

Anul trecut s-au dat procesoare si memorii RAM cu reducere?

Cam cat ati prins cea mai mare reducere la astfel de produse si unde?

Ofertele sunt valabile si la cumparaturile online? Nu vreau sa ma trezesc ca fac comanda in vinerea neagra si o primesc lunea urmatoare fara nici un fel de reducere pe motivul ca "nu mai e black friday".

DA

Nu am prins, emag ?i flanco au fost c?zute când am vrut s? cump?r

DA întrucât se vinde din stocul disponibil pân? la epuizare ?i atât.

Link to comment
Share on other sites

In ziua respectiva se schimba index-ul eMag cu unul plin cu produse la reducere (alese de ei) din care poti selecta ce vrei dar e un fel de Lockerz redeem; se duc al dracu de repede cele cautate.

Cat despre comanda, se inregistreaza instant, deci e pe data aia factura + ca se introduce un produs numit "Black friday reducere" pe factura care are rolul de a scade x% din valoarea produsului, n-are cum sa spuna ca "nu mai e black friday", dar data de livrare nu e mai mare de 2 zile lucratoare niciodata la eMag.

Deci tre sa-mi pun ceasul sa sune la 4:55. Sper sa merite.

Link to comment
Share on other sites

Am luat eu anul trecut mai multe lucruri de pe emag printre care un tv la 999 ron / pret catalog 3800 ron .

Au venit acasa in 2 zile cu transport gratis .

Tati felicitari !

Din cate am observat la capitolul laptopuri erau mai toate reduse sa spunem de la 24 la 18 dar la alte magazine acelasi laptop era la 16 fara nici o reducere.

Tind sa cred ca sunt facaturi asa cum din pacate ne sta bine in aceasta tara.

Deasemenea cred ca mai vand si chestii bune asa cum ai prins tu dar sunt absolut sigur ca doar 5-10 % din produsele lor se afla cu adevarat la promotie in aceasta perioada.

Atentie la produse vechi care se vand din depozite si sunt greu vandabile. Deasemenea aveti grija la produse care au fost in showroom si arata ponosite e foarte probabil sa profite de aceasta frenezie a vanzarilor sa scape de cioace.

Eu am renuntat de mult sa cred ca se intampla lucruri bune pentru noi romanii la noi in Romania, cel putin la acele lucruri venite din partea altor romani.

Link to comment
Share on other sites

La emag chiar sunt reduceri mari , nu e vrajeala . La flanco , care apartine tot de emag, nu e mare smecherie .

Ca sa prinzi ceva trebuie sa te gandesti bine ce vrei sa iei si in momentul cand s-a dat drumu sa faci 3 pasi :

1) Te loghezi (contul trebuie facut din timp)

2) Alegi produsul

3) Cumperi

Daca stai sa basbai nestiind ce sa cumperi nu apuci nimic .

La televizoarele care aveau intradevar reducere buna a durat fix 4 minute si stocul era epuizat .

Eu am facut comanda in aproximativ 1 min :)) si de la minutul 1 pana la minutul 4 nu am mai putut accesa site-ul . Cand s-a incarcat pagina era stoc epuizat .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...