Jump to content
robertutzu

Cum Sa Scap De Contractul cu Orange?

Recommended Posts

Nu ai ce face ori reziliezi si platesti restul lunilor ori numai platesti si te dau in judecata.

Ai clauza in contract. Nu ai citit cand ai semnat contractu de la ei?

Contractul e contract, problema e ce scria pe acolo. Daca te rezumai la un abonament fara prea multe angajamente, puteai sa pleci linistit. Probabil ai luat si un telefon de la ei, deci...

Link to comment
Share on other sites

@Bebe - tu chiar crezi ca cei de la Orange sunt asa de dobitoci?

Daca omul a luat telefon de la ei cu abonament si a semnat cu mana lui un contract pe care nu l-a citit, ce te face sa crezi ca el o sa aiba dreptate?

Sa nu mai zic de penibilitatea sa te dai in judecata cu ei, justitia romaneasca fiind de rahat.

Link to comment
Share on other sites

Ce ai luat telefon sau stick? Daca ai luat stick ala e gratuit pentru contract. Deci ai luat promotional fapt pentru care te pot f**e. Singura chestie care cred ca poti sa o incerci e sa le platesti stick-ul si pe urma se modifica datele contractului, adica nu mai ai promotional si poti sa reziliezi cind vrei. Da nu stiu daca o sa vrea. Incearca da nu le spune ca vrei sa reziliezi contractul, zile ca ai nevoie de stick sa-ti pui si alta cartela in roming sa-ti dea gratuit codul unlock. O sa-ti spuna ca e pe contract si nu se poate decit contra cost. Si tu zici ca vrei sa-l cumperi sa nu mai fie pe contract caa ai tu o dambla sa primesti gratuit codul unlock. Daca accepta te-ai scos.

Link to comment
Share on other sites

Fa o cerere catre ei prin care spui ca a intervenit o situatie neprevazuta (invoci nr. articolului din contract care se refera la situatii neprevazute) la data semnarii contractului ,respectiv trebuie sa parasesti tara pe o perioada nedeterminata .

Intelegi faptul 'ca trebuie sa platesti valoarea modemului (stick sau ce plm e) si ca doresti intreruperea contractului dupa plata integrala a acestuia (atentie ca ai platit o luna in avans abonamentul ).

Apoi ei probabil o sa iti trimita o factura , o platesti si te pisi pe ei .

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai nimic pe numele tau ( casa , masica etc ) da-le jet , din pripria experienta iti zic , in 5 ani dupa denuntu' lor expira tot .

Si dupa iti poti face altu la ei, asa am facut eu cu Vodafone , am vorbit de pe abonament de vreo 12 milioane , dupa care au inceput cu amenintari vreo 2 luni , apoi mi-a venit un plic prin care ma anuntau ca ma dau in judecata , am fost am vorbit cu un avocat , el m-a invatat asta .

So ... fuck orange .

Link to comment
Share on other sites

Nu se poate renunta la contract fara platirea lunilor ramase. Eu iti recomand sa iti gasesti inlocuitor, ii dai stickul, iar el plateste factura la internet. Are dreptate bc-vnt daca nu ai nimic pe numele tau nu are rost sa iti faci griji, nu exista inchisoara pentru cei care nu isi platesc datoriile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...