Jump to content
onslaught

Android Problem

Recommended Posts

Salut , Am o prob cu Android am un Samsung Galaxy S3 si recent de cand a instalat ultima vers Jellybean blabla ocazional primesc crash-uri la unele programe gen winamp , si uneori si la Keyboard-u qwerty + astazi am incercat sa instalez Jellybean keyboard pro sa inlocuiesc keyboard-ul si imi dadea crash-uri incontinuu , nu il puteam folosi deloc , dabea reusisem sa il dezinstalez. Ideeas ? Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Ai instalat versiunea oficiala sau asa "de pe net" ? Daca ai folosit ultima dintre variante, esti sigur ca ai descarcat versiunea corecta de Android pt telefonul tau ? Setari -> Despre telefon -> Versiune banda de baza. Ce model scria acolo, acelasi trebuia sa il cauti si tu pentru telefonul tau. Si inca ceva, l-ai root-at ?

Link to comment
Share on other sites

Pe S3 inca e vai si amar android-ul... M-am jucat si eu pe S3-ul cuiva si uneori dadea eroare chiar si la launcher. Pe Galaxy Nexus nu am nici o problema nici cu 4.2. Apropo, winamp-ul e plin de bug-uri singur... nu e vina sistemului de operare, in timp mai fac update-uri, dar am avut multe necazuri cu el... se oprea singur... trebuia tot timpul sa ii dai force close ca sa mearga... imi ingheta ecranul si trebuia sa scot bateria...

Link to comment
Share on other sites

Deci cum zici tu la ultima versiune nu ti-a cerut niciun update kies. Oficial e la 4.0.4 . Tu ai luat de pe net aia cu 4.1.1 si nu este oficial inca . Am avut si eu 4.1.2 si mi-a mers totul foarte bine . Cum i-ai facut update ? Poate au fost unele problem la instalare .Iti recomand sa bagi prin Odin3 v3.04. Gasesti pe samfirmware.com acolo tot ce vrei , si foloseste xda-dev pt root si custom kernele.Iti recomand de asemenea sa bagi cyanogenmod 10.1 pt toate new feautures de la nexus , si sa faci portare de la oficial rom la al cyanogenmod daca iti plac aplicatiile acelea de ex.:S voice , S Memo , etc. Asa am facut si eu si nu am nicio problema, daca vrei da-i pm cu ce ai nelamuriri

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...