Jump to content
Todo

Hop si eu.

Recommended Posts

Salutare RST Center.

Despre mine

Sa fiu sincer prea-mi place sa vorbesc despre mine, dar fie. Eu sunt Todo un tip care merge pe idea 'think out of the box'. M-am inregistrat pe acest forum la recomandarea unui foarte bun prieten care isi face viata pe-aici de ceva vreme. Nu sunt nou pe forum, pana ceva timp in urma foloseam contul persoanei despre care am mentionat mai sus (consideram de multe ori ca pe RST se pierde vremea, asa cum se pierde vremea si pe pe alte forumuri de-aia nu mi-am facut cont). Acum, e posibil sa ma insel, e posibil sa fi petrecut prea putin timp pe RST, dar "asta-i alta caciula". Momentan studiez CS dar nu in romanica. Chiar daca in ultima perioada m-am axat mai mult pe development asta nu inseamna ca am uitat de prima pasiune a mea, securitatea cea de toate zilele. Ar fi multe de spus aici dar nu vreau sa depasesc scopul acestui post.

Interesele mele pe acest forum?

Simplu. Nu am niciun interes.

Doresc doar sa schimb cunostinte legate de pasiunea pe care sa o am cu multi altii de-pe-aici, care considera ca au invatat ceva de cand si-au facut cont pe RST. Pentru ca sunt aici sa ma dezvolt invatand de la altii/pe altii fie ca e vorba de development sau security stuff...you name it.

La ce ma pricep?

-Programare in Java, C\C++. Insa nu ma ma numesc programator.

-Scripting? Javascript si PHP. Nu ma numesc nici dezvoltator de aplicatii web.

-Pentesting. Probabil ca da. Nu's 'hacher'. N-am fost eu.

-Linux, probabil asa am descoperit cum e treaba cu anumite capitole cand veni vorba de securitate.

-La termopan (Windows) cred ca se descurca toata lumea, eu de ce nu m-as descurca.

-Putin Photoshop cat sa ascund cosurile, sa ma 'iubeste femeile' (just kidding). Nu, nici designer nu ma consider.

Restu mai tarziu. Fapte nu vorbe.

Cu ce-as putea fi de folos acestei comunitati?

Sa consideram ca skillurile de care am pomenit mai sus ar putea produce cate ceva folositor comunitatii prin anumite tutoriale sau chiar simple reply-uri la posturile/mesajele facute de cei de-pe-aici. Mai mult, consider ca ''un om la echipa" (daca e sa numim aceasta comunitate o echipa) nu strica.

Altele

Muzica. Nimic NU merge fara. Tot ce-i rock in general. Iubitor de metale.

Prietena. Uneori proape orice merge fara.

Reading + running = key of success (Will Smith).

Cam atat deocamdata.

La multi ani tuturor si sper sa am o sedere placuta pe RST :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...