Jump to content
cns3212

Furtul..

Recommended Posts

Pai bine ba, aveti sigur peste 16 ani si nu puteti sa mergeti sa munciti ? Mergi nene sa castigi un ban pe carca ta, si sa vezi atunci cum te simti sa iti fure unu banii din portofel ca ai fost tu idiot si l-ai lasat deschis. Pune-te si in locul celuilalt.

Delictul comis nu e unul mare, dar uite asa te vad la ora 5 cum te-au saltat baietii cu ochii albastri si te declari nevinovat curat...

Link to comment
Share on other sites

Cum au spus si baieti de mai sus DA de sigur ca te baga la zdup dar trebuie dovezi...

:)

Dovada ar fi conversatia (app cum de stie cine ia luat contul ?) :)) Tare rau faza..

cred ca i`a dat add pe steamul furat si au vb acolo ca nu avea cum sa afle cine i`a furat steamu`:)))

Link to comment
Share on other sites

Baiatu' caruia i-a fost furat steamu' isi poate recupera contul oricand daca dovedeste ca este al lui(plati etc.).

Nu va ganditi ca toti care au steam au doar CS pe el. Spre exemplu eu am jocuri in valoare de ~800-1000 de euro, jocuri platite fie integral, fie luate la vreo promotie asa ca paguba poate fi destul de insemnata.

Link to comment
Share on other sites

Te-ai asigurat ca porti cagula cand ai furat steamu :|? Vezi daca ai leptop cu camera web sau chiar o camera web conectata ai belit`o rau.

Exact cum zice si Cril , un cont de steam il poti recupera inapoi foarte usor. Chiar si iteme daca se fura de pe ele.

P.S Aviz celor care au steam si inca fura conturi/iteme aveti grija cu ip-urile / numele la pc ca va f** aia de la steam de numa (fac referinta ca va baneaza conturile sau alte ... ) :).

Link to comment
Share on other sites

Degeaba,cica ia dat contul inapoi de frica,prietenul(e varul meu), cum a aflat de el?Nu a aflat dar ia zis de pe alt cont pe contu furat,ce face daca nu ii da contul inapoi si au intrat asa vreo 20 pe el:))) iti dai seama,bine contul e fix pix,are doar pachet de cs+cz+cz,deci si daca ar face reclamatie,nu are ce sa faca,in pula mea se caca politia romana pe asemenea lucruri.Si faza cu rst-u,daca zic corect,sau nu,oricum scriu,so bagat FBI-ul ca politia romana nu cunoaste "limba tehnologica".Scuza-ti greselile gramaticale,si greselile mele in unele idei. Ne mai auzim,ceau amigos.:))

Link to comment
Share on other sites

De dovedit sa spun ca este cam greu, dar ca de dus cu pluta trebuie sa fii incat sa vorbesti cu amicul tau usurat de steam?

Dar pentru un rahat de 50 de lei, nu deschide nimeni dosarul. Si daca ai avut acces la PC-ul lui, se sanctioneaza si asta conform legi, nu doar furtul informatic.

Te-ai asigurat ca porti cagula cand ai furat steamu :|? Vezi daca ai leptop cu camera web sau chiar o camera web conectata ai belit`o rau.

Exact cum zice si Cril , un cont de steam il poti recupera inapoi foarte usor. Chiar si iteme daca se fura de pe ele.

P.S Aviz celor care au steam si inca fura conturi/iteme aveti grija cu ip-urile / numele la pc ca va f** aia de la steam de numa (fac referinta ca va baneaza conturile sau alte ... ) :).

Steam nu baneaza conturile pe PC name, IP, HWID sau altele, decat daca el avea alte steamuri pe acel email pe care avea contul furat, si daca a facut ticket (cu dovezi clare cum ca el este detinatorul contului) domnul usurat de un steam.

Link to comment
Share on other sites

Astia au innebunit de tot, si sunt pusi urat de tot pe toti cei ce fac kkt, oricat de mici:

Din legea 161/2003, alineatul III:

Art. 42. - (1) Accesul, f?r? drept, la un sistem informatic constituie infrac?iune ?i se pedepse?te cu închisoare de la 3 luni la 3 ani sau cu amend?.

(2) Fapta prev?zut? la alin. (1), s?vâr?it? în scopul ob?inerii de date informatice, se pedepse?te cu închisoare de la 6 luni la 5 ani.

(3) Dac? fapta prev?zut? la alin. (1) sau (2) este s?vâr?it? prin înc?lcarea m?surilor de securitate, pedeapsa este închisoarea de la 3 la 12 ani.

Nu merita ca mamele voastre sa va arunce portocale peste gard la puscarie, sau sa negociati locul in pat pe pachete de tigari pt un steam...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...