Jump to content
Password007

phpbb VS mybb

Care platforma este mai buna  

29 members have voted

  1. 1. Care platforma este mai buna

    • mybb
      13
    • phpbb
      16


Recommended Posts

PHPBB

Phpbb Phpbb : List of security vulnerabilities

Timeframe: 2002 - 2010 (8 ani)

Number of vulnerabilities: 18

Vuln/year: ~0.44

MYBB

Mybb Mybb : List of security vulnerabilities

Timeframe: 2005 - 2012 (7 ani)

Number of vulnerabilities: 38

Vuln/year: ~5.42

Eu personal nu as folosi o platforma care la sfarsitul lui 2012 are SQLI in search cu public exploit. Plugin-urile sunt si mai gaurite.

Link to comment
Share on other sites

Vrei securitate, foloseste xenforo, numai ca esti limitat la optiuni.

mybb ftw uitate ca mai toate forumurile au mybb gen hf,l33ts,ub3rs si alte siteuri.

Ideologie de roman, ati ajuns sa dati exemple hf,l33ts,ub3rs..

LE: In speranta ca no sa mai aud ca "mybb ftw", uite aci baza de date de la ubers.org.

Parola: da-ti seama singur.

Edited by B3st
Link to comment
Share on other sites

Da, nici o platforma nu e sigura 100%. Sau mai sunt cazuri cand admin-ul pica in stealer/RAT/Keylogger si din cauza asta schimba platforma. Cu ce-i vinovata platforma?

Un lucru e sigur, phpbb e mai sicurizat ca mybb. A dovedit-o si shark0der prin statistici exacte, dar si eu am simtit din propria experienta. Si referitor la teme, cu toate ca e o chestie de gust, dar mie mi se pare ca phpbb are o gama mai larga si mai frumoasa de teme decat MyBB.

Link to comment
Share on other sites

Citeste in plm ce am scris de doua ori ca nu sunt sageata ta.

De ce esti asa arogant? Baiatul a vorbit foarte civilizat si frumos cu tine. Faptul ca nu a fost atent cand a citit, nu inseamna ca trebuie sa te comporti ca un taran cu el.

@Password007, nu-i asa simplu precum a spus Gecko sa faci o tema de forum, mai ales una frumoasa. Si costa mai mult de 20$. Ai o gramada de teme pe net, pentru toate gusturile, free sau premium.

Link to comment
Share on other sites

Gecko,vreau sa-mi cer scuze ca nu am inteles ce ai vrut sa spui,acum am recitit si am inteles scuze omule nu am vrut sa spun ca ai fi sageata cuiva.

Cat despre tema cand o sa am banul o sa platesc pe cineva sa-mi faca/modifice una.

Iar ca platforma aleasa o sa aleg phpbb3 va multumesc tuturor ce ati votat si vati dat cu parerea,raspunsurile voastre m-au ajutat sa vad ce platforma ar fi mai buna,o seara buna!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...