Jump to content
say3er.

Backlink natural | SEO

Recommended Posts

intra pe dirpedia ,si inscrieti site-ul in directoarele acelea sau cumparati link-uri :) . Si da , o sa iti creasca PR daca ai link-uri pe site-uri cu PR mare.

Din ce stiu eu inregistrarea in directoare incepe sa aiba un rol din ce in ce mai scazut in optimizarea off-page.Dar daca e sa ma inregistrez in directoare,ar trebui sa le introduc si banerul lor,ala groaznic care le au toate directoarele deobicei..

Dar pana la urma cum se obtine un backlink natural ?

Edited by say3er.
Link to comment
Share on other sites

Din ce stiu eu inregistrarea in directoare incepe sa aiba un rol din ce in ce mai scazut in optimizarea off-page.Dar daca e sa ma inregistrez in directoare,ar trebui sa le introduc si banerul lor,ala groaznic care le au toate directoarele deobicei..

Dar pana la urma cum se obtine un backlink natural ?

Facandu-i pe altii sa posteze un backlink catre tine.

Creezi un articol care sa fie interesant, oferi un serviciu, faci ceva incat omul sa posteze un link.

Directoarele lasa de dorit dar sunt ok intr-o campanie de o anvergura unde diversitatea conteaza, daca vrei sa faci doar inscrierea in directoare atunci = 0.

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea dupa ce au schimbat algoritmul cei de la Google, folosind tehnicile uzuale de a creste rapid in PageRank au putina importanta. Continutul este cel mai important! Si da, si backlinkurile naturale iar sunt foarte importante. Cum se obtin? Pai eu folosesc urmatoarea metoda si chiar m-a surprins cat de bine a prins.

Faci un articol de calitate (minim 500 cuvinte - daca sunt mai multe cu atat mai bine) si acolo iti bagi propriile backlinkuri introducand in unul-doua cuvinte cheie link catre pagina/site. Dai culoare la tot articolul acelasi (sa nu se deosebeasca de link-uri).

Partea interesanta este cum iti faci articolul sa fie momeala pentru Wp-robot sau sa iti fie copiat de catre altii (introducand astfel backlink-ul tau pe site-urile lor), parte pe care te voi lasa pe tine sa o descoperi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...