Jump to content
Oust

Internet gratis pe telefon - functioneaza 100%

Recommended Posts

Cautam pe net o metoda de conectare la internet cu Proxy, si am gasit asta, dupa 2 ore de teste etc, am descoperit ca DD-WRT-ul nu porteaza calumea am bagat firmware-ul stock la router am facut port foward a mers, si dupa am facut ceea ce e in videoul asta, imi merge perfect, si e gratis.

http://www.youtube.com/watch?v=SkYGRwqTi5k

Daca aveti probleme scrieti aici, va ajut eu.

Acum o sa-mi instalez si pe VPS sa am 24/7 si ma doare la basca.

Nu mai incercati, nu mai functioneaza... mananca din MB.

Edited by Oust
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

si mie mi se pare dubios, eu foloseam ccproxy sa dau net de pe un pc pe altu, dar erau in retea, ca sa dai net pe telefon de pe un vps mi se pare imposibil....

Dubios sau nu mie imi functioneaza, afiseaza ip-ul meu, din trafic nu-mi ia, oricum o sa revin aici cu o confirmare.

Nu cred ca-i imposibil, probabil doar "mascheaza" ip-ul de la Cosmote si foloseste un tunel sau plm, ceva de genul, s-ar putea sa aberez dar eu asa-mi explic, daca aveti voi vreo explicatie mai buna va astept cu raspuns, incercati si voi.

Link to comment
Share on other sites

1. "cartela" frog este tot Cosmote, este o denumire a unui serviciu , de exemplu : cartela vibe, frog, plm; tot Cosmote este.

2. ai 3000 de minute in retea, 3000 de SMS-uri, 75 mesaje nationale, 75 minute nationale si 250 MB trafic de internet.

3. costa 6 euro nu 5 euro.

4. de multe ori mi s-a intamplat sa raman fara trafic pentru internet si fara mesaje/minute nationale, deci nu-i chiar totul NELIMITAT si gratis.

Am avut multe probleme cu cei de la relatii cu clienti care sunt de o incompetenta de nedescris, folosesc Cosmote de 5 ani , niciodata n-am trecut pe abonament , am avut si 300 EURO pe cartela etc, NICI un BONUS , nu puteam sa transfer creditul, erori de retea acum 1 an era ceva la ordinea zilei (bine c-au rezolvat acum), mesaje tip SPAM cand iti era lumea mai draga, am sunat la ei de 10-20 ori sa nu - mi mai trimita tot felul de reclame prin mesaj, imi tot spuneau ca-s dezabonat si tot primeam. Am fost la ei la sediu, am completat formulare, draci. nimic. Cosmote este de tot cacatul, la fel ca majoritatea servicilor de telecomunicatii din Romania.

Edited by kiranom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...