Jump to content
begood

Cum să faci bani în Bucureşti şantajându-i emoţional pe trecători

Recommended Posts

post-13607-14519442518316_thumb.jpg

Ii sparg moaca, daca o mai vad o data !

M-a acostat si pe mine cu o poveste lacrimogena similara cu cea din articol, am ascultat-o, apoi m-am carat.

Dupa o luna ma ia din nou, in aceeasi zona, la victoriei, de data asta cu alta poveste :) o ascult, ma fac ca nu o cunosc si ma gandeam s-o ademenesc spre politie.

Data viitoare, daca o vedeti cu doi ochi vineti sa nu va intrebati ce a patit.

Daniela Constan?a Dobrescu (31 de ani) o cheama.

http://totb.ro/cum-sa-faci-niste-bani-in-bucuresti-exploatand-emotional-trecatori

Tân?ra care a în?elat zeci de oameni, re?inut? de poli?i?ti în plin? ac?iune | Libertatea.ro

Link to comment
Share on other sites

ooo coaie e veche asta la constanta de muuult timp :))

a venit unu la noi de 3 ori in aceasi saptamana...si i-am zis...ba dute ma de aici ca ai mai venit cu scuza asta...tot insista cu aceasi...baa iti rup picioarele...a scuze scuze :))

oricum fac bani buni...unu zicea ca a ramas amanet si e din moldova si nu mai are nici tel nici bani sa ajunga acasa..si plangeaa...si il intreaba un prieten makidon cati bani iti trebuie ? 80 de lei ! ...ooo nu iti dau atat..dar 30 iti dau..si atunci am luat eu $ ... nu`i da baaaa ca e harneala (hop 30 veneau usor ..alti 30 alti 30 ...)

Link to comment
Share on other sites

Si in Cluj am intalnit pe cineva care folosea "tehnica" asta.

Doar ca acela era barbat si povestea lui era ca este tirist, are marfa in tir de nu stiu cate sute de milione si i s-a stricat tiru.

Mai baga ceva detalii unde era parcat si ca nu gaseste unde sa parcheze in oras si iti cerea bani sa isi cumpere de mancare ca e plecat in oras de dimineata sa gaseasca mecanic sau ceva loc de parcare unde sa lase tiru pana vine mecanicul de la firma lui.

Nu mai stiu exact poveste pentru ca s-a intamplat cam de un an dar in principiu e cam aceasi chestie ca si "tehnica".

Link to comment
Share on other sites

In Bucuresti, intre Universitate si Kogalniceanu, era un tip acum cativa ani care facea aceeasi chestie, m-a acostat de vreo 2-3 ori dar nu i-am dat prea mare importanta inselatoriei, evident nici nu m-am lasat inselat. Funny a fost ca ultima data l-am intalnit la Unirii incerca sa imi vanda nuj ce bilete la un concert, de data asta in romana, atunci i-am si batut obrazul.

Link to comment
Share on other sites

Pfaaii...

Mai faceam si noi (aka amicii mei) chete de oras sa ne luam si noi niste bere, da' nu eram asa nesimtiti.

Oricum, se mai intampla d'astea si prin Galati, cu scuze gen: "Imi trebuie bani de taxi sa ma duc la spital ca naste nevasta."

Bre, daca vine vreo unu' sa-mi ceara direct bani de bere, sa mor de nu ii dau macar de 2-3 beri.

Link to comment
Share on other sites

Pfaaii...

Mai faceam si noi (aka amicii mei) chete de oras sa ne luam si noi niste bere, da' nu eram asa nesimtiti.

Oricum, se mai intampla d'astea si prin Galati, cu scuze gen: "Imi trebuie bani de taxi sa ma duc la spital ca naste nevasta."

Bre, daca vine vreo unu' sa-mi ceara direct bani de bere, sa mor de nu ii dau macar de 2-3 beri.

Ca bine zici.Macar sa vina la tine si sa zica "Frate, da si mie bani sa imi iau 1 bere"

Link to comment
Share on other sites

Si pe mine ma abordat odata unu fratilor. Am parcat masina undeva, ma ia cu, ce mai faci ma frate? il intreb: ne stim?

zice cum nu ma nebunule, unde iti speli tu masina? zic in ....... , zice cum ma ca si eu is d acolo la ce spalatorie?

zic eu la ..... , zice : pai ma nebunule eu acolo lucru. Si zic ok, cu ce te pot ajuta? Zice vere, imi naste nevasta imi trebuie si mie niste bani te rog eu mult ca tii dau inapoi. Ma uit la fatza lui, avea o fata deaia de prost ca Sid ala din Ice Age, fatza deaia caracteristica de prost. Zic, nu am. Zice dar o tigara frate? Zic nu am nu fumez, zice ba tu ma minti. M-am dat jos, i-am aratat vipera si s-a dus la altu cu aceeasi duma :))

Link to comment
Share on other sites

Din cauza lor si tepelor aratate pe la TV nu au incredere cand ceri ajutor cu adevarat, am patit astazi cand am ramas fara baterie am stat 2 ore pana sa ne ajute cineva, toti se fereau si inventau motive una chiar s-a inchis in masina si a crezut ca vrea sa o jefuim.

daca e asa, scoti 10 lei si le intinzi si le zici ca ai ramas fara baterie, si ai nevoie sa-ti trimita un sms / sa dea un telefon.

o sa te ajute + ai sanse mai mari daca te duci la un cuplu / un grup de baieti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...