Jump to content
hades

Mic tratat despre cum sa nu devi tampit

Recommended Posts

Majoritatea dintre voi au stat 'cu sufletul la gura' si au urmarit emisiunea 'Romania te iubesc', in care s-a prezentat viata 'hackerilor underground' de pe internet.

Nu ma intereseaza detaliile sensibile ale emisiunii, se stie ca Romania e o tara care promoveaza nonvalori.

E nasol pentru ca se face legatura iceman - hacker - RST, chit ca tipul sufera de o insuficienta mentala grava.

Ca si o propunere, banati-l pe tipul ala cand il vedeti, sub orice pseudonim. Propun sa semnam o petitie pentru internarea lui in regim de urgenta la un spital militar. Omul sustinea sus si tare ca el (citez) "spargea si securiza serverelele pentru a se lauda pe mirc".

Care-i partea cu adevarat grava? Dupa emisiuni d-astea copiii cred ca daca stau si se joaca cu ./scan cineva le va oferi un job bine platit chiar daca nu au scoala. Iceman probabil lucreaza ca om de paza la o firma de securitate. Cunostintele lui in domeniu nu-i permit mai mult decat sa ridice o bariera.

Imi asum orice warn/ban pentru threadul asta. Il pun eu direct in cosul de gunoi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Majoritatea dintre voi au stat 'cu sufletul la gura' si au urmarit emisiunea 'Romania te iubesc', in care s-a prezentat viata 'hackerilor underground' de pe internet.

Nu ma intereseaza detaliile sensibile ale emisiunii, se stie ca Romania e o tara care promoveaza nonvalori.

E nasol pentru ca se face legatura iceman - hacker - RST, chit ca tipul sufera de o insuficienta mentala grava.

Ca si o propunere, banati-l pe tipul ala cand il vedeti, sub orice pseudonim. Propun sa semnam o petitie pentru internarea lui in regim de urgenta la un spital militar. Omul sustinea sus si tare ca el (citez) "spargea si securiza serverelele pentru a se lauda pe mirc".

Care-i partea cu adevarat grava? Dupa emisiuni d-astea copiii cred ca daca stau si se joaca cu ./scan cineva le va oferi un job bine platit chiar daca nu au scoala. Iceman probabil lucreaza ca om de paza la o firma de securitate. Cunostintele lui in domeniu nu-i permit mai mult decat sa ridice o bariera.

Imi asum orice warn/ban pentru threadul asta. Il pun eu direct in cosul de gunoi.

Frate, deci cand vad de astia ca tine. Macar el a facut ceva tu nu ai reusit sa faci nici un sfert din ceea ce a facut el. Asa prost cum e el a reusit sa "sparga" niste servere N.A.S.A ceea ce tu nu osa reusesti vreodata. Nu mai judecati o carte dupa coperta.Tu vorbesti de altii, dar poate ca tu esti mai distrus ca el te-ai gandit?

Link to comment
Share on other sites

Frate, deci cand vad de astia ca tine. Macar el a facut ceva tu nu ai reusit sa faci nici un sfert din ceea ce a facut el. Asa prost cum e el a reusit sa "sparga" niste servere N.A.S.A ceea ce tu nu osa reusesti vreodata. Nu mai judecati o carte dupa coperta.Tu vorbesti de altii, dar poate ca tu esti mai distrus ca el te-ai gandit?

Inainte sa-ti permiti a-mi reprosa ceva, te rog sa:

1) Inveti limba Romana.

2) Scapi de comic sansul ala de prost gust din semnatura.

3) Realizezi ca ceea ce a facut el e nimic; Ba mai mult se numeste 'noroc', pentru ca ./scan-ul nu tine cont de ceea ce vrei tu, ci de ceea ce e sa fie.

4) Incetezi a mai ridica in rang nonvalori de pretutindeni.

5) Promovezi clasa a 5-a.

L.E: Ce am facut eu si nu a facut IceMan? Eu ma spal pe dinti.

Multumesc.

Edited by hades
Link to comment
Share on other sites

Inainte sa-ti permiti a-mi reprosa ceva, te rog sa:

1) Inveti limba Romana.

2) Scapi de comic sansul ala de prost gust din semnatura.

3) Realizezi ca ceea ce a facut el e nimic; Ba mai mult se numeste 'noroc', pentru ca ./scan-ul nu tine cont de ceea ce vrei tu, ci de ceea ce e sa fie.

4) Incetezi a mai ridica in rang nonvalori de pretutindeni.

5) Promovezi clasa a 5-a.

Multumesc.

1.) Pun pariu ca si tu ai fost dat afara odata cu mine dela ora de Romana deci aici suntem chit.

2.) Macar eu am ce scrie nu ca alii.

3.) Sa te vad pe tine facand ceea ce face el.

4.) Traim intr-o tara libera

5.) Tu nu o promovezi nici pe asta.

Link to comment
Share on other sites

Frate, deci cand vad de astia ca tine. Macar el a facut ceva tu nu ai reusit sa faci nici un sfert din ceea ce a facut el. Asa prost cum e el a reusit sa "sparga" niste servere N.A.S.A ceea ce tu nu osa reusesti vreodata. Nu mai judecati o carte dupa coperta.Tu vorbesti de altii, dar poate ca tu esti mai distrus ca el te-ai gandit?

Tu ai vazut ce am scris?Nu trebuie sa fi geniu sa "spargi" nasa :P

Nu stiu daca stiti dar inca mai sunt retardati care lucreaza la nasa care dau click pe orice link primit pe email,nu ai nevoie de cap sa folosesti un xss.
Link to comment
Share on other sites

Te-ai gandit ca tu poate esti mai "inapoiat" ca el, sa nu zic altfel. Nu il judeca nici eu nu il suport dar,nu judeca o carte dupa coperta. Poate ca el are cunostinte mai avansate ca ale tale
Frate, deci cand vad de astia ca tine. Macar el a facut ceva tu nu ai reusit sa faci nici un sfert din ceea ce a facut el. Asa prost cum e el a reusit sa "sparga" niste servere N.A.S.A ceea ce tu nu osa reusesti vreodata. Nu mai judecati o carte dupa coperta.Tu vorbesti de altii, dar poate ca tu esti mai distrus ca el te-ai gandit?

Ne lasi o data cu "coperta" ta? Mai schimba replica. Ca deja ne repeti la fiecare post al tau. Si, poti sa incetezi sa-l mai pupi in cur pe IceMan? Nu a zis nimeni ca are mai multe cunostinte ca IceMan, dar asta nu ne impiedica sa-l criticam.

Edited by GarryOne
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...