Jump to content
ZeroDoi

Site-ul meu de Seriale Online GRATIS

Recommended Posts

In caz ca mai ai nevoie :)

kdnc.pngt8x.pngjri6.png

Multumesc mult mult mult de tot :P chiar nu mai speram sa ma ajute cineva cu poza asta :) , am puso pe ce-a rosie .....

sebywarlord nu stiu daca ai observat dar pe index unde sunt toate serialele langa steagul romaniei este o inima acum este rosie ca abia am schimbato inainte era neagra .... apesi pe acea inima si serialul tau se adauga la Favorite , apoi din contul tau accesezi sectiunea Favorite si gasesti acolo serialul .... in caz ca doresti sa stergi serialul de la favorite, intri la Favorite si apoi X -ul din josul casutei cu serialul si asta e tot .... hai ca deja asta se numeste tutorial :)))))

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu am bagat de seama inima aia:)) ,dar totusi in search nu apare,si nu cred ca are nimeni chef sa caute prin toata lista manual dupa serialul lui:)

Untitled.jpg

LE: Eu mi le-am bagat manual acum la favorite pe ale mele,dar asta pentru ca e mica lista ,si a durat 1minut,dar cand site-ul va- creste si va avea 300 seriale ....

Edited by sebywarlord
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu am bagat de seama inima aia:)) ,dar totusi in search nu apare,si nu cred ca are nimeni chef sa caute prin toata lista manual dupa serialul lui:)

Untitled.jpg

LE: Eu mi le-am bagat manual acum la favorite pe ale mele,dar asta pentru ca e mica lista ,si a durat 1minut,dar cand site-ul va- creste si va avea 300 seriale ....

Este ok ce zici tu , am incercat dar problema este ca am incercat sa adaug posibilitatea ca sa poti adauga la favorite serialul preferat dar nu am reusit , pentru ca in loc sa imi apara inima aia rosie de adaugare imi apare ochiu si sageata care te anunta ca ai vazut sau nu acel episod/serial , si nu prea am ce sa fac ca toata treaba tine de un plugin si nu prea imi dau seama cum functioneaza ala si din ce cauza nu arata si la cautari .....

EDIT// scz sunt un cretin :)), m-am uitat mai bine si am rezolvat cerinta ta :P , acum poti adauga la favorite serialele de la cautari

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

aveti idee unde este problema aici ?

Din ce cauza nu imi apare avatarul fiecarui user.

<div class="post-bubble-arrow"></div>

<?php

if ($depth == 1) :

echo '<div class="post-bubble-arrow"></div>';

else:

// Show the avatar for the current user

preg_match('/(?<=src=[\'|"])[^\'|"]*?(?=[\'|"])/i', get_avatar($comment, $size=$avatar_size), $avatarURL); // filter the results for the SRC value only

$src = $avatarURL[0]; // set the src to the URL value

// output the image

echo '<div class="avatar" style="background-image: url(\''.$src.'\');"></div>';

endif;

?>

Nu apare nimic in partea stanga: http://serialetv.net/pretty-little-liars-s04e04/

si daca intru sa ma uit in sursa acolo apare imaginea dar nu se afiseaza pe site.

<div class="avatar" style="background-image: url('http://serialetv.net/wp-content/plugins/user-avatar/user-avatar-pic.php?src=http://serialetv.net/wp-content/uploads/avatars/1/1373107035-bpfull.jpg&w=80&id=1&random=1373107035');"></div>

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

Am mai facut cateva schimbari ,

1.Am reparat treaba cu email-ul ... atunci cand iti faci cont pe site primesti un email cu datele de la cont.

2.Am schmbat modul de inregistrare ....

-Poti alege tara de unde esti

-Poti alege sex-ul

-Poti alege varsta

-Poti alege un avatar

3.Am modificat modul de postare a comentariilor ( inainte trebuia sa fi logat pe facebook - acum ai nevoie de cont pe site )

dar problema e ca nu reusesc sa fac sa apara avatarele in dreptul comentariilor ... oricum o sa incerc sa ii dau de cap

Sper ca va place .......

Din pacate a trebuit sa sterg toate conturile create pana in acest moment , asa ca cei care ati avut conturi trebuie sa le faceti din nou.

Cam asta e tot pt ziua de azi , o sa ma apuc sa adaug seriale ... asa ca vizionare placuta si va astept cu pareri, idei, injuraturi si tot ce vreti voi :)))

Link to comment
Share on other sites

Mi-am facut cont , unele lipsesc sau au fost sterse de pe fastupload (awake) vroiam sa-l incep ca nu mai am la ce sa ma uit , oarecum , Si pacat ca sunt puse pe fastupload , scade din calitate .. pacat ca nu le poti uploda direct , calitate mai buna , etc.. Totusi , e ok , mi-am facut cont si am gasit la ce sa ma uit.

Link to comment
Share on other sites

Site-ul arata bine.

Ce risti tinand un astfel de site ?Ce risca cel care urca serialele ? Totul din punct de vedere legislativ , bineinteles.

Destul de multe si nu stiu daca merita riscul, eu am mai trecut prin asa ceva acum vro 5..6 ani am fost dat in gat de ch-center/ro firma pizdi de hosting ....

onslaught // ai putea sa postezi aici cele care nu merg si o sa le fac eu sa mearga :)))

daNNy.bv // iti zic eu ... ieri am avut 100 de vizite unice .... fara nici un fel de promovare ... singurul lor unde am postat este aici ... dar din pacate au venit decat vro 5 vizite :))) trebuie sa ma ocup de SEO si sa caut ceva site-uri cu PR bun

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

Destul de multe si nu stiu daca merita riscul, eu am mai trecut prin asa ceva acum vro 5..6 ani am fost dat in gat de ch-center/ro firma pizdi de hosting ....

onslaught // ai putea sa postezi aici cele care nu merg si o sa le fac eu sa mearga :)))

daNNy.bv // iti zic eu ... ieri am avut 100 de vizite unice .... fara nici un fel de promovare ... singurul lor unde am postat este aici ... dar din pacate au venit decat vro 5 vizite :))) trebuie sa ma ocup de SEO si sa caut ceva site-uri cu PR bun

Si atunci tu ce beneficii ai ? Daca spui ca e riscant eu in locul tau , l-as face calumea apoi as incerca sa il vand.(dupa popularizare)

Link to comment
Share on other sites

Si atunci tu ce beneficii ai ? Daca spui ca e riscant eu in locul tau , l-as face calumea apoi as incerca sa il vand.(dupa popularizare)

Pai sincer acum nu m-am gandit la beneficii ... vreau demult sa fac un asemenea site problema mea e ca nu prea am timp ... am mai avut si in trecut site de filme ( filmeok/ro domeniu e activ si acum ) dar la fel nu am avut timp de ele si sau dus ...

Am zis de la inceput , ca nu voi pune timp de asteptare pe el , adfly , reclame pop-up sau alte chesti , site-ul o sa ramana asa multa vreme , Incerc sa ofer oamenilor calitate si nu cantitate .... poate o sa pun o chestie ca sa doneze lumea si sa primeasca ceva in schimbul acelei donatii plm nu stiu ma gandesc ... dar in primi 2 ani nu o sa fac nimic la site o sa ramana asa cum e ....

Link to comment
Share on other sites

cine ma ajuta si pe mine sa imi zica ce tre sa adaug sau sa scot ca sa se bifeze casuta ....

<label for="wplp_post_front" class="selectit"><input type="checkbox" id="wplp_post_front" name="wplp_post_front" value="1"<?php checked($wplp_post_front, 1); ?>/> <?php _e('Ascunde din prima pagina.', 'wp-hide-post'); ?></label>

<input type="hidden" name="old_wplp_post_front" value="<?php echo $wplp_post_front; ?>"/>

sincer nu imi dau seama ... din cate stiam eu era value="1" punea 0 ... dar nu merge asa

Link to comment
Share on other sites

aveti idee unde este problema aici ?

Din ce cauza nu imi apare avatarul fiecarui user.

Nu apare nimic in partea stanga: PRETTY LITTLE LIARS S04E04 - Serial Online Subtitrat in romana

si daca intru sa ma uit in sursa acolo apare imaginea dar nu se afiseaza pe site.

Div-ul ala nu are inaltime/latime. Background-ul il ia bine. Dai latime/inaltime, float, etc.

Link to comment
Share on other sites

am rezolvat treaba cu checkbox-ul de mai devreme ...

Pacalici nu imi dau seama unde zici ..... ma uit ca bou in calendar :)) zimi unde mai exact sau dami direct sa bag :P

aaa apropo .. pt cei care urmaresc filmelele am adaugat serialul THE KILLING :P

<li <?php comment_class(); ?> id="li-comment-<?php comment_ID() ?>">

<article id="comment-<?php comment_ID(); ?>">

<?php

// Avatar size

$avatar_size = ($depth > 1) ? '64' : '80';

// print Avatar

if ($depth == 1) {

// Show the avatar for the current user

preg_match('/(?<=src=[\'|"])[^\'|"]*?(?=[\'|"])/i', get_avatar($comment, $size=$avatar_size), $avatarURL); // filter the results for the SRC value only

echo '<div class="avatar" style="background-image: url(\''.$avatarURL[0].'\');"></div> ';

}

?>

<div class="comment-text the-comment-container">

<div class="post-bubble-arrow"></div>

unde e buba acolo :P

Link to comment
Share on other sites

Inca o sugestie:

Pagina de view e cam simpla.ar trebuii sa pui pe ea si numele serialului la care te uiti,numarul episodului,numarul sezonului ,etc nu numai in title :)

Sa fie ceva gen ca la vplay,

ex: Two and a half men, season 07,episode 03 ,Cand dau click pe two and a half men sa ma duca la pagina


http://serialetv.net/two-and-a-half-men/

Iar cand dau click pe season 07 sa ma duca la pagina


http://serialetv.net/seriale/two-and-a-half-men/sezonul-7-two-and-half-men/

Sper ca intelegi ce am vrut sa spun:D

A si inca ceva : Numele episodului ar trebuii sa apara Two and half men s7 e15 ,la tine apare Two and half men e15 s7 , induce lumea in eroare :))

Link to comment
Share on other sites

Gata am rezolvat si cu avatarele la useri :). Cei care isi fac cont au posibilitatea sa isi adauge si avatar

kx1o.png

sebywarlord // nu am inteles ce ai vrut sa zici cu Two and a half men cu link-urile , dar cu numele la episoade nu prea le mai pot schimba acum .... de acum in colo cand se adauga o sa se adauge cum ai zis tu ...

multumesc lui Pacalici si EAdrian pt ajutor

Link to comment
Share on other sites

Mda, ar fi ok dar tema asta a mea e F#tuta rau de tot ... si eu nu prea le am cu css si ma chinuit da imi sar ochiii , acum incerc sa adaug jos dupa serial cate informatii despre el, cum ar fi: Titlu , cine la adaugat, data , cate vizite a avut ....si vand eu ce mai pun ...

Daca crezi ca poti face codul si sa mil dai sal pun acolo eu il pun nui problema ...

Link to comment
Share on other sites

Tocmai ce am adaugat si un mic tab , cu poza de la serial ca sa vada omu ce serial urmareste :P + niste mici informatii cand a fost adaugat cine la adaugat si de cate ori a fost vazut ...

upa1.png

Si pentru cei care urmaresc serialele a fost adaugat si GHOST WHISPERER toate cele 5 sezoane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...