Jump to content
ZeroDoi

Site-ul meu de Seriale Online GRATIS

Recommended Posts

Salut. de ceva timp pun la cale sa dau drumul la un site de seriale .

Ma-am saturat de toate cacaturile de site-uri cu 1000 de reclame pe ele si reclame pop-up si alte cacaturi de reclame.

Sa va zic de la inceput , tema am cumparato ( de la un user de pe rst ) + baza de date ( ma ajutat eusimplucu baza de date si pe aceasta cale ii multumesc din nou).

Am mai modificat putin din tema si unele chestii prin ea si inca mai gradinaresc la ea pe acolo pe unde ma pricep :)

Ce nu am la ea , este un logo ... daca este cineva aici care ma poate ajuta cu un logo as fi recunoscator.

Cei care doresc sa castige niste banuti de buzunar m-am hotarat sa fac chestia urmatoare.

Platesc cate 0.20 $ pentru fiecare episod adaugat pe site. plata se face in fiecare luna la inceputul luni, prin paypal sau transfer bancar daca suma este mai mare de 100 ron.

In viitorul apropiat vreau sa fac rost de vro 50.000 de fani pe pagina de facebook eventual si o mica reclama pe facebook posibil si prin etarger si alte firme de profil.

site: serialetv.net ( sorry pt reclama )

Deocamdata sunt in jur de 50 de seriale pe site adaugate + 4000 de episoade si in curand voi mai adauga inca 30 de seriale noi.

Astept din partea voastra pareri de bine, pareri de rau , injuraturi de tot felul :)) posibile erori care le gasiti ...

Da stiu ca pe chrome se vede ok iar pe celelante browsere are unele mici bube dar nu imi dau seama cum sa le repar ...

si stiu ca sunt 1 miliard de site-uri de seriale filme si alte cacaturi .... cu putina munca poate reusesc ceva frumos.

Cine vrea sa intre sa se uite la seriale bine cui nui place sa se uite pe ce site vrea el si sa isi pastreze injuraturile si jignirile pentru el .

cei care se pricel la poze pot sa faca logo si sal posteze aici si il voi alege pe cel care vi se pare voua cel mai ok.

Multumesc frumos pentru timpul acordat si sper sa mearga totul ok.

Edit!! am uitat sa va zic ca cei care isi fac cont pe site au posibilitatea sa isi aleaga serialele favorite pe care doresc sa le vada iar cand apare un episod nou pe site esti anunt pe email .

Au acces la un orar de episoade. cu luna in care suntem si ce seriale apar in fiecare zi.

Cei care sunt uploderi pot trimite seriale direct din tema fara sa mai intre in /wp-admin , ( aici mai tre sa lucrez ca butonul cu Adauga Seriale apare la toti userii...

Edited by ZeroDoi
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da stiu ca pe chrome se vede ok iar pe celelante browsere are unele mici bube dar nu imi dau seama cum sa le repar ...

si stiu ca sunt 1 miliard de site-uri de seriale filme si alte cacaturi .... cu putina munca poate reusesc ceva frumos.

Te pot ajuta eu cu fix-urile de design in limita timpului. Nu imi trebuie access pentru ca nu am nevoie. Imi zici ce nu iti merge bine, eu vad ce e nevoie sa fie reparat si iti trimit update la cod. PM daca te intereseaza. No charge of course.

Link to comment
Share on other sites

Asteapa-te la un deface de la Gecko :))

Despre site: nu arata rau .am sa il folosesc pentru two and a half men :)

nu cred , ca e baiat bun ... inainte sa incerc treaba cu site-ul i-am cerut ajutorul cu baza de date , a zis ca ma ajuta dar luna care vine ca acum are ceva treaba .

http://videoseriale.com/plugins/gkplugins_docsgoogle.swf Not Found

acum merge, dar cand am intrat initital am dat pe ultimele episoade apoi 2andhalf men si a aparut ce scrie mai sus

spor :)

PS: activeaza comprimarea pe host gZip ca sa mearga mai rapid

momentan si o perioada de cateva luni voi merge pe hostu de la godaddy si nustiu daca merge activat la ei ... dar dupa aia imi iau un vps si cu siguranta il voi activa ...

zi numele la viitorul domeniu ca sa stim ce sa facem in logo :D

// la mine merge linkul respectiv

vezi ca am editat sa nu zica lumea ca vreau sa fac postari ... ca sunt destuit capcauni aici care cauta cearta.

Eu unu nu sunt multumit de tema, e greu un logo pentru aceasta tema, nu poate fi ceva profi . (parerea mea)

Plus ca la banner-ul de sus (like us on facebook) te duce la contact .

ms pt mesaj am sa tin cont de parerea ta si poate pe viitor cand voi schimba tema imi dai ceva idei de tema, cum crezi tu ca ar fi frumos ...

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

Acceasi tema, probabil si aceleasi seriale.

Un site la fel la tema si al dracului de bun.

Seriale online gratis cu subtitrare in romana - Filelix inspirate daca tot ai luat tema asta, playerul astuia pe download se incarca la derulare in fractiune de secunda.

Inspirate.

Mdaa ... tema am cumparato de aici de pe forum ... iar serialele sunt de pe alt site de profil ...

Targetul meu este sa am peste 300 de Seriale pe site .... din cauza asta vreau sa platesc uploderii ... plus ca va asigur ca nu o sa vedeti nici un fel de reclama pe site niciodata.

Si nu imi dau seama de ce se incarca lu ala video mai repede ca m-am uitat si e acelasi cod ..

Link to comment
Share on other sites

Mdaa ... tema am cumparato de aici de pe forum ... iar serialele sunt de pe alt site de profil ...

Targetul meu este sa am peste 300 de Seriale pe site .... din cauza asta vreau sa platesc uploderii ... plus ca va asigur ca nu o sa vedeti nici un fel de reclama pe site niciodata.

Si nu imi dau seama de ce se incarca lu ala video mai repede ca m-am uitat si e acelasi cod ..

te-ai gandit ca o fi hostu de vina?

Link to comment
Share on other sites

Mdaa ... tema am cumparato de aici de pe forum ... iar serialele sunt de pe alt site de profil ...

Targetul meu este sa am peste 300 de Seriale pe site .... din cauza asta vreau sa platesc uploderii ... plus ca va asigur ca nu o sa vedeti nici un fel de reclama pe site niciodata.

Si nu imi dau seama de ce se incarca lu ala video mai repede ca m-am uitat si e acelasi cod ..

Probabil ca hosting-ul de la godaddy o suge grav(calitate comparativa cu ssnet - cea mai proasta firma de profil din tara)? Sau ca are host in tara(are fix de la hostvision, firma pe care ti-o recomand) :).

Link to comment
Share on other sites

In tara sunt mai multe firme cu hosting bun ... dar la un asa site sincer imi este frica sa iau de la o firma din romania ... am mai trecut acum ceva timp prin o alta experienta tot cu pirateria ... si am fost dat in gat de o firma din romania ch-center se cheama ....

Mai ales daca primesti si reclamatii de la voyo sau mai stiu eu ce carnati ai puso cu astia din romania .....

Edit// am pus logo... e un pic mai mar decat trebuie plus ca vad ca atunci cand pun sageata deasupra lui se modifica ... practic ar trebui sa mai faci o dublura sub el cu ceva diferit :P sau nu stiu cum sa iti explic ai inteles tu :))

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

e mai bine acum apare doar daca pun sageata deasupra lui :)))

edit// PEntru inceput e bine :))

Maine cand ma trezesc o sa il put pe noul domeniu si o sa ma apuc sa urc vro 30 de seriale :)

editt: m1dst1k daca e fa si unu micut ca sa il pun in player da sa fie transparent :P

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

da are videoseriale.com/game-of-throne/ oricum dupa cum ziceam si mai sus targetul meu este sa am peste 300 de seriale pe site si sa fie toate la zi .... o sa fie greu dar nu imposibil ... partea nasoala e cu hostatul fisierelor ... sunt puse pe fastupload.ro e a celor de la rol.ro ... ma gandesc ca sunt destul de seriosi si o sa tina mult timp site-ul sus ... :D

Am cont special la ei ... spatiu nelimitat + ca e moca primit de la ei :) ( am avut eu anu trecut o combinatie cu ei )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...