Jump to content
MoTaNNeL

Ajutor stylesheet.css

Recommended Posts

Salut RST , am si eu o mare problema cu o tema phpbb3 ! De ceva timp am decis sa imi fac singur tema (phpbb) pentru forumul meu , problema este urmatoarea : dupa ce o atasez la forumul meu cam in 3/4 zile o vad si pe alte forumuri :| se gasesc "copii care nu au ce face" si imi copiaza "fisier.html" si "stylesheet.css" la "fisier.html" am rezolvat cu un .htaccess dar la stylesheet.css daca incerc sa ii pun .htaccess imi stric tema nu mai imi citeste forumul nimic din stylesheet.css ce pot sa fac ? am vazut pe 2 forumuri cand intri in browser si accesezi

"http://nume-site.ro/forum/styles/NUME-TEMA/theme/stylesheet.css" iti apare o pagina alba cu ceva genu " Ai venit la furat ..etc " cum pot sa fac si eu ? la mine daca accesez in browser "http://nume-site.ro/forum/styles/NUME-TEMA/theme/stylesheet.css" imi apare ce este in stylesheet.css ..si poate orcine sa copieze ! Va rog sa ma ajutati !

Multumesc ,

cu respect Bogdan !

Link to comment
Share on other sites

Poti face altceva...Tre' sa schimbi niste parametri, dar pana la urma poti pune unde vrei (in ce folder vrei) .css-ul si asa mai departe, iar daca vrei sa apara ca la aia cu mesaj customizat sunt mai multe cai.....index in folderul cu theme care sa redirectioneze la mesaj "echo" cu ce vrei, sau in fine....google it oleaq' ca ai de-a optiuni de valeleu

Link to comment
Share on other sites

fa asa: pune un style css gol (sau un css de la altceva asa cand o sa-l puna o sa arate altceva - funny :)) ) apoi in import pune pe cel bun, ca idee poate fi obfuscat si ascuns in moduri de te apuca toti draci chiar de il ei

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="basic-styles.css">

<style type="text/css">

@import url(adv-styles.css);

</style>

@Gecko din cate stiu cand e cu import daca dai save page canci nu ia si css-ul caci browserul nu stie sa interpreteze calea cu import

Edit// totusi daca e unu ca mine si am nevoie de css-ul ala tot il refac/obtin cumva

Edit 2// pentru un simplu disable de right click inlocuieste:

<body> cu <body oncontextmenu="return false;">

Edited by robertutzu
Link to comment
Share on other sites

Da-mi un exemplu de forum care are ascuns fisierul CSS ca mor de curiozitate. :)) Doar pentru ca e obfuscat putin, nu inseamna ca nu ai acces la CSS rintr-un fel sau altul. Da-i tu "Save page as... " si daca nu-ti salveaza CSS, eu imi arunc PC-ul pe geam.

Si stai tu linistit ca se copiaza si la 'casele' mai mari, oricand vor fi de-astia, n-ai ce le face.

Css-ul, HTML-ul si JS sunt executate in browser => sunt publice => oricine le poate copia.

Culmea marlaniei e sa importe css-ul de pe site-ul tau, fara sa-l uploadeze la el ;))

OFF: Gecko. Chiar m-ai facut curios. Acum o sa stau 2 saptamani sa fac o pagina care nu tradeaza css-ul in save-as ca sa vad cum iti arunci pc-ul pe fereastra ...

PS: solutia ai fi copyright + judecata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...