Jump to content
statdx2

Logo challenge - am nevoie de un logo pentru site ofer 50 roni

Recommended Posts

Ofer 50 de roni pt cel care i-mi va face un logo pt site, stiu ca nu este o suma mare dar astea sunt posibilitatile financiare, am nevoie de un logo pentru siteul mydevice.ro in site o sa fie vorba de tot ce inseamna ios android si windows mobile.Mi-ar placea sa fie logo-ul ceva gen harder-ul de la rstforums.com, un logo si un slogan.Pentru cei interesati astept sa vina cu mai multe modele.

pe 31.07.2013 am sa aleg un logo pana atunci va doresc spor la treaba.Multumesc.

Edited by statdx2
Link to comment
Share on other sites

@cristea: Si lucreaza in Photoshop de ieri. Pentru aia 5$ nici nu as deschide PS-ul.

exact...eu cand am zis ca e putin eu ma refeream la un logo in Corel Draw, vectorial, nu un bitmap...da' lumea a sarit pe mine ca nu sunt prietenos...

eu unu prin logo inteleg vectorial si nu inteleg ceva de genu "your logo" cu un font...

Link to comment
Share on other sites

Dar voi la 15$ intelegeti vectorial? Este evident ca d.p.d.v. al pretului nu doreste vectorial. Nu mai violati topicul baiatului degeaba.

Apropo, buna rau matematica voastra, ce pot sa spun, photoshopul ala are nevoie de un calculator introdus in el. Nu spun ca pretul este bun, pretul este extrem de mic, ca matematica voastra din cate observ. Ce naiba, si mai suntem si pe un forum IT.

http://www.piticshop.ro/images/products/piticshop.ro/numaratoare_din_lemn_copii.jpg

Edited by eusimplu
Link to comment
Share on other sites

Nu putem compara o firma cu un (actual) mic forum :D Pentru un forum eu cred ca nu este nevoie de ceva sofisticat deci merge si un ""your logo" cu un font" si o iconita ceva, avand in vedere si pretul. Parerea mea.

Si pana la urma este vorba de un logo challenge cu un "premiu" de 50 de lei, pentru cei interesati bineinteles.

Link to comment
Share on other sites

daca nu e vorba de ceva complicat il fac eu diseara si gata, si moca! ca sa nu ziceti ca am ceva cu membri din comunitate. sunt aici in comunitate ca am si eu o parere, ceva de zis...si, de ce nu, sa ajut cu cat pot. chiar imi place forumul asta si daca mai imi dau si eu cu parerea as dori sa nu fiu inteles gresit ca sunt gen hater...

Link to comment
Share on other sites

pt cei care vro sute de euro pt un logo sa stiti ca site-ul meu nu e google sau yahoo etc..., nu fac comert cu siteul asta nu fac afaceri nu fac nici un fel de business fac ceva cu scop informativ si educational despre telefoane, tablete, etc... deci nonprofit, nu dispun de capital social de mii de euro sa investesc in acest site.M-am hotarat sa postez un anunt aici pentru ca unii utilizatori fac chestii frumoase si ingenioase iar alti utilizatori va frecati la pula pe acesti forum si vreti mii de euro si cu mica mea oferta am zis ca poate va motivez intr-un fel sa faceti si voi ceva constructiv.

Tin sa apreciez efortul lui trollophile.Multumesc mult.In continuare astept si alte idei si propuneri.

Repet site-ul va fi despre tot ce tine de IOS, ANDROID, WINDOWS MOBILE, nu vreau sa faceti cum vreau eu faceti cum stiti voi ca e mai bine si cum va lasa imaginatia!!!

Edited by statdx2
Link to comment
Share on other sites

pt cei care vro sute de euro pt un logo sa stiti ca site-ul meu nu e google sau yahoo etc..., nu fac comert cu siteul asta nu fac afaceri nu fac nici un fel de business fac ceva cu scop informativ si educational despre telefoane, tablete, etc... deci nonprofit, nu dispun de capital social de mii de euro sa investesc in acest site.M-am hotarat sa postez un anunt aici pentru ca unii utilizatori fac chestii frumoase si ingenioase iar alti utilizatori va frecati la pula pe acesti forum si vreti mii de euro si cu mica mea oferta am zis ca poate va motivez intr-un fel sa faceti si voi ceva constructiv.

Tin sa apreciez efortul lui trollophile.Multumesc mult.In continuare astept si alte idei si propuneri.

Repet site-ul va fi despre tot ce tine de IOS, ANDROID, WINDOWS MOBILE, nu vreau sa faceti cum vreau eu faceti cum stiti voi ca e mai bine si cum va lasa imaginatia!!!

nu te aprinde degeaba mereu or sa fie retardati pe aici, mi se pare foarte ok 50 ron pentru o treaba de 30 minute poate chiar mai putin si cred ca sunt destui pe aici care pierd timpul degeaba macar asa isi mai exerseaza talentu :) nu stiu despre voi dar eu mai fac treaba asta si din placere pentru a-mi dezvolta creativitatea.

Link to comment
Share on other sites

dupa cum am spus, in seara asta vreau sa vin si eu cu o varianta insa as dori sa stiu cateva detalii care sunt utile pentru toti care vrem sa te ajutam:

- ce scriem in logo?! "MyDevice.ro" ?

- ce slogan vrei?

- ce culori o sa folosesti in site (ca sa stim in ce nuante de culori facem logo-ul)?

- vrei sa fie ceva foarte serios sau ceva mai amuzant/user-friendly?

cam atat momentan :D

Link to comment
Share on other sites

dupa cum am spus, in seara asta vreau sa vin si eu cu o varianta insa as dori sa stiu cateva detalii care sunt utile pentru toti care vrem sa te ajutam:

- ce scriem in logo?! "MyDevice.ro" ?

- ce slogan vrei?

- ce culori o sa folosesti in site (ca sa stim in ce nuante de culori facem logo-ul)?

- vrei sa fie ceva foarte serios sau ceva mai amuzant/user-friendly?

cam atat momentan :D

deja ti-a zis foloseste-ti imaginatia :)

Edited by Tilt
Link to comment
Share on other sites

am scris in post nu vreau ca nimeni sa faca cum vreau eu pt ca daca faceti cum vreau eu o sa iasa o chestie identica si nu pot sa aleg.Vreau ceva facut cu imaginatia voastra.Eu lucrez intr-un domeniu unde nu permit la nimeni sa imi zica cum sa imi fac treaba, o fac cum stiu eu ca e mai bine si daca nu ii convine pa si la revedere.sper ca ai inteles.multumesc.

pt cei care nu gasesc un slogan scrieti asa MYDEVICE STIRI NOUTATI - IOS ANDROID WINDOWS MOBILE

Edited by statdx2
Link to comment
Share on other sites

deja ti-a zis foloseste-ti imaginatia :)

fuck-off-bitch--3950_preview.jpg

Imaginatie , bun. Dute la un designer profesionist si spunei sa aiba imaginatie si sa iti faca un logo + slogan din capul lui, nu ii dai un text, o culoare, un slogan. Pai ba nimeni nu e tarfa voastra sa va gandeasca sloganuri si ce sloboz de culori preferati voi. Faceti in cacat o paleta de culori care sa se potriveasca cu a site-ului , ganditiva la un slogan ca nu iti face designerul "firma". Iar despre suma, atata ofera omul, cui nu ii comvine sa se duca si sa stranga click-uri in continuare pe adf.cacat .

Link to comment
Share on other sites

Imaginatie , bun. Dute la un designer profesionist si spunei sa aiba imaginatie si sa iti faca un logo + slogan din capul lui, nu ii dai un text, o culoare, un slogan. Pai ba nimeni nu e tarfa voastra sa va gandeasca sloganuri si ce sloboz de culori preferati voi. Faceti in cacat o paleta de culori care sa se potriveasca cu a site-ului , ganditiva la un slogan ca nu iti face designerul "firma".

cam asta era si ideea mea...ca eu vroiam sa fac ceva sa se potriveasca cu tema site-ului...dar, ma rog, o sa dau o buleala acolo si gata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...