Jump to content
dcl1977

[!] WARNING: Detected AP rate limiting, waiting 60 seconds before re-trying

Recommended Posts

Eu tot ásá ám pátit cu 60 de sec blocát ........si ám luát un hándshácke cu wifisláx si ám bágát in prgogámul E.W.S.A si dupá 7 ore mi-á gásit pinul

Download E.W.S.A. Pro. 5.0.252.rar

ms frate ptr raspuns dar nu asta ma ajuta ai avut noroc cu dictionarul dar eu am renuntat demult sa imi pierd timp cu dictionare niciodata nu am reusit cu asta si credema am pierdut mult timp incercand

Link to comment
Share on other sites

Nu mai merge cum mergea...:))

La ei , parolele la wireless sunt de vreo 13 caractere(cifre si litere mari) , dar pentru multe retele , exista algoritmi care iti genereaza passkey-ul default , in functie de MAC si ESSID .Astea le gasesti pe forumurile din fiecare tara in parte , in functie de ISP-isti .

In wifislax 4.8 , poate ai observat o aplicatie , numita Linset ,care e in dezvoltare acum , dar nu e prea eficienta la parolele alea default ....Putin probabil ca victima sa tasteze , atunci cand i se cere , o parola pe care nu o stie din cap .

am incercat cu Linset nu a bagat parola a preferat sa iasa de tot dar nu a scris nimic cand ia cerut parola e greu sai pacalesti asa cu pinu nu a mers singura solutie a ramas sa incerc cu dictionar dar e greu . Incerc poate il pacalesc i dau desautentificari masive si cu alt leptop stau sa ma conectez la pin poate apasa la ruter butonul sa ma agate si pe mine ca este perete in perete cu mine Doamne ajuta :)

Link to comment
Share on other sites

Exista routere pe piata care au un comportament foarte agresiv fa?? de WPS bruteforcing. Am încercat spre exemplu sa ii dau in gura unui TP-LINK TL-MR3420 si indiferent daca ii dau 10 attempt-uri de la 10 MAC-uri diferite dezactiveaza WPS-ul.

Edited by GuyFawkes
Link to comment
Share on other sites

Exista routere pe piata care au un comportament foarte agresiv fa?? de WPS bruteforcing. Am încercat spre exemplu sa ii dau in gura unui TP-LINK TL-MR3420 si indiferent daca ii dau 10 attempt-uri de la 10 MAC-uri diferite dezactiveaza WPS-ul. :(

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Se poate si mai rau. Pe mine ma blocheaza unele, pentru 60 de secunde, din prima incercare, si tot asa... Astea de la Clicknet, mancale-ar tata.

Link to comment
Share on other sites

ar exista o solutie! dupa fiecare AP rate limited trebuie sa dai reboot la router ca sa poti incerca din nou cateva pin-uri, nebun sa fii sa iei curentul vecinilor din 60 in 60 de secunde :D aceasta comanda floodeaza routerul cu pachete pana cand acesta isi da restart, asta pentru routerele cu o configuratie mai slaba: '' mdk3 mon0 x 0 - t 64:66:A3:4C:79:86 -n Tenda_1234 ''

Edited by hack.dotcom
edit
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut rabdare vreo 30 min sa vad ce face si dp o inceput iar sa caute iar mai aparea de vreo 2-3 ori iar continua .. dar singura problema care nu o inteleg e, de ce incearca aceasi parola de fiecare data? incearca numa 12345670 si parola la wifi care voiam so sparg e 12345678 am incercat asta ca o stiam si ca era destul de usor de gasit dar nimic...

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut rabdare vreo 30 min sa vad ce face si dp o inceput iar sa caute iar mai aparea de vreo 2-3 ori iar continua .. dar singura problema care nu o inteleg e, de ce incearca aceasi parola de fiecare data? incearca numa 12345670 si parola la wifi care voiam so sparg e 12345678 am incercat asta ca o stiam si ca era destul de usor de gasit dar nimic...

Ai citit pe google?

Link to comment
Share on other sites

root@kali:~# airbase-ng -a 00:00:00:00:00:00 --essid Noname -c 7 mon0

10:07:44 Created tap interface at0

10:07:44 Trying to set MTU on at0 to 1500

10:07:44 Access Point with BSSID C8:3A:35:22:3C:00 started.

Error: Got channel -1, expected a value > 0.

Dc primesc eroarea asta? la oricare wifi la care am incercat mi-a aparut ?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, djcostyro said:

care este solutia?

Buna dimineata anul 2015....

solutia este: lua-mi-ai coaiele in gura!

 

soltuia ar fi sa-i dai dos in speranta ca se restarteaza router-ul, si apoi sa incerci iar.

daca schimbi mac-ul nu te ajuta, nu te obosi.

 

Edited by Technetium
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...