Jump to content
Russel

Recomandari aparat foto

Recommended Posts

Salut baieti! As avea nevoie de un sfat, ajutor, recomandare.. orice care poate sa ma ajute! Vreau sa-mi achizitionez un aparat foto mai profesional putin decat ce am acum(dinasta de buzunar) si as avea nevoie de niste pareri despre raport calitate/pret sau orice m-ar putea ajuta e bine-venit :). Precizez ca bugetul e de 1.500-1.700 lei. Mersi!

Link to comment
Share on other sites

G?se?ti la emag undeva la 1700 RON un Nikon D3100 cu obiectiv VR 18-55mm. E un DSLR numai bun pentru încep?tori, modul s?u guide face perfect tranzi?ia între aparatele de buzunar cum le nume?ti tu ?i cele bridge. Pur ?i simplu e cel mai bun pe care îl po?i ob?ine la acest pre?. Po?i de altfel opta pentru un echivalent Canon EOS Rebel T3. Personal prefer Nikon de?i nu am motive s? nu laud Canon, o marc? extraordinar?.

Link to comment
Share on other sites

F64 are acum o promotie, ceva de genul daca duci aparatul vechi ( in cazul tau, acel compact) primesti un voucher de aprox 1000 ron( este mult mai convenabil pentru aparatele compacte sau bridge mai vechi). Iar cu banii pe care esti dispus sa-i investesti, acei 1500-1700 ron, ai putea sa iti iei un bridge mai bun( daca vrei o calitate care se apropie de aceea a unui DSLR, de multe ori chiar la fel cand vine vorba de tras in Jpeg) sau chiar un DSLR. Aici poti merge pe ce vrei tu, Canon, Nikon si chiar Sony( chiar daca nu as recomanda un Sony la banii aia). Exemplu Canon 600D ( eu il am de ceva timp, foarte bun pe video si pe imagine, tinand cont ca este entry-level DSLR), Nikon D5100, Canon 700D, pfff, aici ai de unde alege.

Iti recomand sa te duci intr-un magazin de specialitate sau sa cumperi de pe site-ul unui magazin de specialitate, eMag iese din discutie la acest capitol. Ei vand aparate foto, doar pentru a vinde orice.

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...