Jump to content
Stfean_Iordache

Router + antena

Recommended Posts

Buna seara . Vreau sa imi cumpar un router si o antena cu raportul calitate/pret foarte bun , iar routerul sa aiba o interfata cunoscuta si folosita ca sa fac port forwarding usor . De asemenea vreau sa fie cu viteze bune amandoua iar daca se poate antena sa fie compatibila mac os . Deoarece sunt COMPLET pe din afara in domeniul wireless am nevoie de cineva sa imi recomande .

Link to comment
Share on other sites

Am un router d-link 615 parca , la wirless nu bate prea bine , maxim 15-20 metri pe acolo [ca stau la casa ,si in curte am 1 linie la telefon la wirless , ] la viteza sta bine , downlodez filelist 9,10mb , rds abonament pe firma, si merge port forward..

dar se putea si mai bine

Link to comment
Share on other sites

eu am un Asus RT-N10 si sunt foarte multumit de el.desi este doar wireless150N cu 2 antene (una interna + una externa).Acest lucru nu ma deranjeaza pentru ca wireless il folosesc doar pentru telefon.De pe filelist trag cu 9-10mb/s iar in acelasi timp vorbesc pe Skype,messenger,navighez in browser etc.Poti crea cu el doua retele wireless (sunt modele care suporta si 4 retele wireless),port forward usor,alocare IP/MAC,il poti trece in modul repeater sau acces point.Sunt alte modele RT-N care au 300N si porturi WAN/LAN de 1gb/s.

Link to comment
Share on other sites

@nein incearca sa pui ddwrt pe 615. poti modifica puterea de emisie si o sa iti mearga mai bine

@stefan, ady_adam cauta pe magazinele online routere... si uita-te la pret... te opresti la cel care iti convine.. si vezi daca e compatibil ddwrt sau tomato. Spor!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...