Jump to content
jMan

smshosting.ro - fail

Recommended Posts

Pai la ce va asteptati j#g-ul acela uman care detine site-ul ala de hosting e un tepar notoriu ... acum 2...3 ani a dat foarte multe tepe cu alt site ... care vindea domenii la 3 euro nu mai stiu cum se numea site-ul , apoi a facut un site de file-uploud si acolo a dat tepe nu a platit lumea ... si multe alte magarii .... pff nu imi adiuc aminte cum il cheama ... dar am sa postez eu aici numele lui pana la urma ...

Link to comment
Share on other sites

Ce raspuns de rahat ti-a dat si reprezentantul "firmei". Nu am auzit de ei, insa dupa ce am tras cu ochiul peste site-ul lor imi exprima o totala lipsa de profesionalism. Trebuie sa fie al vreunui pustan care are un reseller si se mandreste in sat ca este patronul undei firme de hosting. Nu va mai incredeti in toate firmele fantoma peste care dati in mediul online, asta daca nu doriti sa ramaneti fara site si sa nu munciti degeaba.

@eusimplu, cum te-ai putea increde intr-o asemnea firma?

Link to comment
Share on other sites

Cum a zis si ElChief, putea sa se exprime mai bine.

O banda de 100Gigabiti ar costa o firma in jurul sumei dei 10,000Euro/luna.

Pe langa asta, un switch pentru 40Gbps era un jur de 2,500Euro.

Sincer ma indoiesc daca si Voxilty au linii directe intregi de 100Gbps.

Idea era ca, nu poti sa te astepti la asa ceva cu cativa euro / luna.

Pe langa asta, atacurile DDOS se combat cu o banda mult mai mica. Daca cineva iti face DDOS de 50gbps, asta nu inseamna ca iti trebuie banda de 50+1gbps ca sa nu ai probleme )

Ca o ultima adaugire, 99% din hosting-ul romanesc ruleaza pe 100Mbps, poate cine stie cum rareori pe 1Gbps. Din acest motiv, fara un firewall decent, orice copil cu 5 udp-uri il va pica.

Link to comment
Share on other sites

Daca te mintea ca tine la 100 de Gbps vorba aia ii ridicai in slavi ca sunt cei mai buni si contraziceai pe toata lumea ca nu sunt tepari dar daca omul ti-a spus adevarul ca nu tine la ddos asa mare sunt varza ? ia zi-ne si noua ce preferai sa te minta sau ca ti-a zis adevarul si ca e impartial la capitolul doar sa vanda marfa ? ce sunteti asa copii mie unu nu mi-a dat teapa fata de asa numitul Ghaor pana in prezent si parerile sunt impartite de la om la om... Cui a dat teapa aluia care a pus fisiere virusate pe gazduire si i-a suspendat contul si aluia care nu a citit termenii si conditiile ? sau aluia care "dau exemplu" a cumparat gazduire si hosting strict pentru un site sau doua si nu a urcat altceva inafara de fisierele necesare pentru site ? Eu unu am, gazduire nelimitata la ei care pllatesc pentru ea 35 euro anual si inca 10 pentru domeniu " precizez ca asa era oferta lor la momentul cand am luat gazduirea" si nu am avut nici o problema de la ei si cand au fost probleme ma ajutat personalul cu tot ce a fost nevoie. Salutare ( sper sa nu fi scris mai sus cum am scris si pentru "Ghiaor" ) dar momentan sunt multumit de serviciile lor de 2 ani de zile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...