Jump to content
SynTAX

Magazin online pareri.

Recommended Posts

  • Active Members

Salutare. Sper sa nu mai existe un topic sau o discutie pe tema aceasta, am cautat si n-am gasit nimic.(tema pentru magazin online). Este vorba despre DealExtreme

Ma gandeam ca este o oportunitate foarte buna de o mica afacere chiar cu "costul" unei asteptari mai mari pentru cumparator.

Un exemplu ar fi o carcasa de aluminiu pentru iPhone 5 care cu tot cu taxele vamale ajunge undeva la 33 de lei aici si in Romania este la vreo 90 de lei. Adica un adaos de 15 lei, aproape 50% din contravaloarea produsului ar fi perfecta.

Magazinul are ca sector de pret produse mai mici de 50$., deci niste chilipiruri pentur care nu se pune problema garantiei, cel putin nu la acest pret.

Exemplele pot continua cu acumulatori portabili de 5600 de mAh la un pret de 50$ cu toate taxele platite si in Romania este un pret de 320 de lei. Acelasi brand, aceleasi specificatii.

Acum intrebarea este cam cati dintre voi ati fi dispusi sa economisiti 50 de lei si sa asteptati o luna?

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Se pare ca nu ai citit cu atentie topicul.

Eu nu te intreb daca e de incredere, cat ma costa sau cum platesc. Eu intreb comunitatea RST daca, s-ar pune in pielea cumparatorilor, ar fi dispusi sa astepte o luna pentru un produs la jumatate de pret.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...