Jump to content
kLausSs.

Nu pot sa-mi recuper contul de steam

Recommended Posts

Mie unul mi s-a furat contul. Am prezentat toate datele care le avea si mi-am recuperat contul fara prea multe intrebari din partea celor de la support. Am mentionat printre detalii: user, mail, secret question, data cumpararii (aprox.), metodata cumpararii, unul din ip-uri de pe care m-am logat.

Link to comment
Share on other sites

Mie unul mi s-a furat contul. Am prezentat toate datele care le avea si mi-am recuperat contul fara prea multe intrebari din partea celor de la support. Am mentionat printre detalii: user, mail, secret question, data cumpararii (aprox.), metodata cumpararii, unul din ip-uri de pe care m-am logat.

La fel si eu, nici macar nu am prezentat CD-key la vreunul din jocuri, desi mi s-a cerut.Am precizat doar email-ul si parola anterioara + raspunsurile de la intrebarile secrete.Tin sa mai mentionez ca totul a durat cam undeva la 7-8 zile pana am primit contul inapoi, primeam un raspuns cam pe la doua zile.In comparatie cu cei de la Yahoo mi se pare ca cei de la Steam fac o treaba excelenta, spun asta ca si fapt divers.Daca stii ca nu te descurci bine cu engleza incearca sa ceri ajutor de la cineva, cred ca si asta conteaza.

Bafta la recuperarea contului!

Link to comment
Share on other sites

@scorpionadi nu pot sa il cer pt ca e/a fost un "prieten virtual" si nu mai dau de el.. , @misefalfae nu i-am dat cd-keyul i-am dat doar nume si pass si codul de confirmare la schimbarea emailului. Ms @mariuscs

Poate stiti voi alte metode de a recupera contul.. datimi cv tutorial , poate nu am facut eu bine cererea de recuperare

Edited by kLausSs.
Link to comment
Share on other sites

nu i-am dat cd-keyul i-am dat doar nume si pass si codul de confirmare la schimbarea emailului.

Te duci si furnizezi toate detaliile le astia de la steam. Daca chiar a fost contul tau si te straduiesti, o sa il recuperezi. Cum a zis si cineva mai sus, dureaza un pic pana raspund.

Link to comment
Share on other sites

@scorpionadi nu pot sa il cer pt ca e/a fost un "prieten virtual" si nu mai dau de el.. , @misefalfae nu i-am dat cd-keyul i-am dat doar nume si pass si codul de confirmare la schimbarea emailului. Ms @mariuscs

Poate stiti voi alte metode de a recupera contul.. datimi cv tutorial , poate nu am facut eu bine cererea de recuperare

Din moment ce i-ai dat codul de confirmare pentru schimbare mail , l-ai vandut. Eu unul sper sa nu mai recuperezi nimic .

Link to comment
Share on other sites

Pai i-ai dat id,parola si codul de confirmare cerut de steamguard pt schimbarea e-mailului?Inseamna ca i-ai dat steamul lui.Nu era de ajuns sa-i dai id si parola?Pt ce era nevoie sa-si schimbe steamul pe e-mailul lui?Ma rog...

La fel si eu, nici macar nu am prezentat CD-key la vreunul din jocuri, desi mi s-a cerut.Am precizat doar email-ul si parola anterioara + raspunsurile de la intrebarile secrete.Tin sa mai mentionez ca totul a durat cam undeva la 7-8 zile pana am primit contul inapoi, primeam un raspuns cam pe la doua zile.In comparatie cu cei de la Yahoo mi se pare ca cei de la Steam fac o treaba excelenta, spun asta ca si fapt divers.Daca stii ca nu te descurci bine cu engleza incearca sa ceri ajutor de la cineva, cred ca si asta conteaza.

Bafta la recuperarea contului!

Pai ti se pare normal ca sa-ti recuperezi contul fara poza cu CD-keyul steamului?In felul asta poti sa vinzi steamul de o mie de ori si sa tragi tepe de fiecare data.Cei de la steam sunt cei mai zapaciti.Sa-ti dau un exemplu:am avut 10 id-uri de steam cu steam id-ul ala numeric.Am facut reclamatie pt fiecare in parte,avand o poza cu un cd-key de steam primit pe e-mail,dar care nu era al nici unui steam de acolo,am editat doar adresa de e-mail din poza.In afara faptului ca am blocat steamurile pt aprox o sapt,cat s-a rezolvat reclamatia,am primit 2 steamuri din cele 10,pe adresa pe care am pus-o.Acum judeca si tu ce "treaba excelenta" fac cei de la steam.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca pentru majoritatea, Steam = CS 1.6 'original', dar sa nu uitam ca pe Steam sunt mii de jocuri.

Ce jocuri aveai pe cont ?

Daca aveai doar CS 1.6 si CDkey-ul l-ai cumparat de la ComputerG prin SMS, atunci nu uita sa le mentionezi celor de la Steam ce fel de CD-key ai activat. Deoarece CG au nu stiu ce contracte cu Steam, iar Steam le furnizeaza key-uri speciale lor.

Voi astia care le aveti luate de la CG, va puteti duce la Account Details iar la Licenses and subscriptions veti vedea ca la Acquisition method va scrie ceva CS 1.6 - from CG.ro

Daca ai cumparat cu CC, atunci va scrie normal doar jocul.

Asta trebuie sa le spui celor de la Steam in cazul in care ai luat CDkey prin SMS, pentru ca cutia si "key scan-ul" au ramas la cei de la CG.

Daca aveai alte jocuri gen MW3 si ai CDkey-ul si cutia, atunci trebuie doar sa notezi ticket-ul corespunzator mesajului de la Support sub CDkey-ul din cutie iar apoi sa faci o poza cu cutia dupa care sa o trimiti la Steam iar ei iti vor da contul inapoi.

Oricum si eu cred mai mult in cele spuse de Pacalici, iar tu ori ai incercat sa dai teapa ori tocmai ai luat.

P.S:

Pentru a schimba emailul nu-ti trebuie nici un cod de confirmare.

Cand te loghezi, iti apare Steam Guard si primesti un cod pe mail. Odata introdus, practic ai intrat in cont, iar pentru a schimba emailul nu iti mai trebuie nici un cod decat parola si atat.

Pentru a schimba parola si intrebarea, da iti trebuie unul, dar pentru mail nu.

Iar aici e o faza tare, odata introdus codul pentru Steam Guard, te poti duce la settings si sa schimbi parola sau intrebarea cu codul folosit pentru Steam Guard pentru ca nu iti genereaza altul nou.

Good job, Valve.

Edited by Roby4kill
Link to comment
Share on other sites

Pai i-ai dat id,parola si codul de confirmare cerut de steamguard pt schimbarea e-mailului?Inseamna ca i-ai dat steamul lui.Nu era de ajuns sa-i dai id si parola?Pt ce era nevoie sa-si schimbe steamul pe e-mailul lui?Ma rog...

Pai ti se pare normal ca sa-ti recuperezi contul fara poza cu CD-keyul steamului?In felul asta poti sa vinzi steamul de o mie de ori si sa tragi tepe de fiecare data.Cei de la steam sunt cei mai zapaciti.Sa-ti dau un exemplu:am avut 10 id-uri de steam cu steam id-ul ala numeric.Am facut reclamatie pt fiecare in parte,avand o poza cu un cd-key de steam primit pe e-mail,dar care nu era al nici unui steam de acolo,am editat doar adresa de e-mail din poza.In afara faptului ca am blocat steamurile pt aprox o sapt,cat s-a rezolvat reclamatia,am primit 2 steamuri din cele 10,pe adresa pe care am pus-o.Acum judeca si tu ce "treaba excelenta" fac cei de la steam.

Eu am facut o comparatie intre cei de la Steam si cei de la Yahoo, pentru ca am avut de aface cu ambii.Cei de la Yahoo iti scriu mult si prost, practic mesajele trimise de ei cred ca sunt automate...si nu zic doar de mail-ul de confirmare cum ca tichetul a fost inregistat cu succes in baza lor de date, ci de mai multe mail-uri.Eu raman la parerea mea...avand in vedere ca le-am dat numele contului, parola, raspunsurile la interbarile secrete cred ca e suficient.Am mai oferit si alte detalii precum data si ora aproximativa la care nu am mai putut accesa contul.I-am mai rugat sa imi verifice si ip-ul ca sa vada difera.N-ai cum sa nu fi multumit...poate pentru ca raspund la un interval destul de mare de timp, dar in rest nu ar trebui sa fie motive.

Si ca sa nu uit, vanzarea de conturi de Steam nu este permisa...deci in momentul in care cumperi un Steam de la cineva trebuie sa fi constient ca iti asumi un risc.Eu personal nu trageam tepe desi stiam de faza asta, insa stiu persoane care au facuto.La un moment dat nu si-au mai recuperat conturile...era prea evident, trimiteau tichete constant si email-urile erau mereu diferite.Pierzi odata, de doua ori contul dar nu de trei ori in doua luni.Din cate stiu conturile au fost blocate, adica nu mai putea juca nici un joc si nici sa cumpere sau sa foloseasca CD key.

@klaus, fa un tichet nou si ai grija sa introduci urmatoarele informatii: toate parolele pe care ti le mai amintesti, raspunsurile de la intrebarile secrete, unul sau mai multe coduri de la Steam Guard (daca mai ai cumva vreun email), jocurile pe care le-ai avut pe cont si modalitatea de plata prin care le-ai cumparat, cati bani aveai in cont(daca aveai), toate email-urile pe care ti le amintesti ca le-ai avut pe contul ala si orice alte informatii care nu pot fi aflate prea usor.Roaga-i sa iti verifice ip-ul si incearca sa pari convingator si hotarat, daca nu insisti nu primesti nimic...asa a fost si la mine, a trebuit sa trag putin de ei insa la final am putut sa ii dau peste nas fraierului care nu s-a tinut de cuvant.

Link to comment
Share on other sites

nu ma nu ati inteles... codul de confirmare format di 5 cifre(care confirma doar schimbarea emailului) nu e cd-keyul format din 30. cu codul de confirmare pt email te ajuta doar sa schimbi emailul nu si sa iti recuperi contul pierdut.. infine precum ati zis ca dureaza cv timp pana imi vine raspunsul am sa astept. Contul a fost cumparat prin card direct de pe steampowered.com

Tin sa precizez ca contul l-am mai dat la multe persoane si l-am recuperat de fiecare data fara probleme cu cd-keyul,...

Link to comment
Share on other sites

nu ma nu ati inteles... codul de confirmare format di 5 cifre(care confirma doar schimbarea emailului) nu e cd-keyul format din 30. cu codul de confirmare pt email te ajuta doar sa schimbi emailul nu si sa iti recuperi contul pierdut.. infine precum ati zis ca dureaza cv timp pana imi vine raspunsul am sa astept. Contul a fost cumparat prin card direct de pe steampowered.com

Tin sa precizez ca contul l-am mai dat la multe persoane si l-am recuperat de fiecare data fara probleme cu cd-keyul,...

in pula mea cate tepe ai dat cu el..

l-am mai dat la multe persoana si l-am recuperat...

Link to comment
Share on other sites

Tin sa precizez ca contul l-am mai dat la multe persoane si l-am recuperat de fiecare data fara probleme cu cd-keyul,...

Bravo ma... vinzi contul si vrei sa-l recuperezi, teapa pentru 2 dolari?

Cum naiba de ati umplut 2 pagini de comentarii fara sa-l raportati pe individul asta?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...