Jump to content
tudor13mn13

Chitara

Recommended Posts

Daca vrei sa-ti faci o formatie iti pierzi timpul : rockul e mort de prin 2006 iar industria muzicii a devenit un domeniu fara viitor : acum majoritatea s-au bagat pe gaming.

da.. bine..

@tudor13mn13 daca esti abia la inceput nu prea conteaza ce chitara ai. Aia de 450 lei ar trebui sa fie suficienta.

Chiar daca e o chitara ieftina sa stii ca nu e groaznica si se poate canta. Pe asa ceva am invatat sa cant. Si eu si un amic.

Recent am cantat la asa ceva si daca stii sa canti suna chiar bine. Cu un amplificator si cu pedalele potrivite nu ti-ai da seama ca e o chitara de 4 milioane. :))

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa-ti faci o formatie iti pierzi timpul : rockul e mort de prin 2006 iar industria muzicii a devenit un domeniu fara viitor : acum majoritatea s-au bagat pe gaming.

?i-a trecut prin cap faptul c? unii au job-uri extrem de bine pl?tite ?i fac muzic? din pur? pasiune, f?r? s? fie nevoi?i s? cânte la col? de strad? toate porc?riile comerciale pentru o coaj? de pâine?

Decât s? pierd vremea butonând tastatura c? ?i a?a fac asta poate toat? ziua, în timpul liber m? relaxez mult mai bine înv??ând ceva la un instrument muzical, e la final pur? hran? pentru suflet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...