Jump to content
blech

Helpdesk free

Recommended Posts

salut,

ma gandesc sa ofer un serviciu gratuit de helpdesk pentru utilizatorii de pe RST pentru o perioada de timp pentru ca vreau sa mai vad si alte probleme decat cele cu care m-am confruntat pana acum.

in acest moment sunt administrator la o companie decenta ca si marime si numar de utilizatori, ma ocup de probleme intalnite pe statiile de lucru si servere.

deci in linii mari pot spune ca m-am ocupat de probleme pe:

windows server 2000

windows server 2008

windows server 2012

windows 98

windows xp

windows 7

windows 8

windows 8.1

lipseste vista...da, nu vreau sa aud de el :))

la retele nu sunt vreun geniu dar cred ca am o vaga idee despre ele.

cunostinte de AD si Exchange dar nu sunt inca pregatit pentru certificare.

linux diverse distributii dar sunt incepator in adevaratul sens al cuvantului, insa orice provocare este binevenita.

tot felul de programe de la cele uzuale, pachet office toate editiile pana la programe folosite de companie gen Atlantis, Indaco si in trecut un pic de Charisma.

credeti ca ar fi util un astfel de serviciu pentru comunitate?

credeti ca ar exista oameni care sa apeleze la acest serviciu?

daca aceasta idee se va materializa cel mai probabil serviciul ar fi disponibil seara si/sau in weekend.

astept orice fel de parere sau idee.

multumesc,

Link to comment
Share on other sites

rog inchiderea acestui topic, aparent nu exista interes pentru un astfel de serviciu.

daca scriam ca dau "rut gratis cu uid0" poate aveam mai multe sanse sa-mi vada cineva topicul.

[h=3]firstnew.png icon1.pngRoot gratis uid 0[/h]Started by Linuxup, 19-11-2013 10:58 PM 123

  • Replies: 26
  • Views: 1,046

Posturile de genul ar trebui sa dispara, parerea mea + ca pare preacurvit sa spui root uid 0. Ce saracia, a vazut cineva root uid 1000 ?

Am scris si eu despre asta aici. Trebuie facuta curatenie de 'Mos Craciun' :)

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

@blech personal apreciez initiativa, insa tu ai lasa pe cineva sa se plimbe de-aiurea prin calculatorul tau? Eu nu.

Chiar daca persupun ca oferi serviciul persoanelor care nu sunt la curent cu securitatea sau cu tehnologia ai facut un studiu de piata, sau ai evaluat in vreun mod daca publicul non-technical ar fi interesat?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...