Jump to content
escalation666

virus anti-manele versiunea esc6

Recommended Posts

Ideea e super tare. Cautam de mult program de genu asta. Faza e ca pe langa 2 manele care le'am downloadat ca sa fac proba mi s'au sters si vreo 600 de mel care NU AVEAU NICI O TREABA cu manelele.. bine in afara de genius - imi plange inima :lol:

Faza dura e ca am dat si la un rocker si el a mai ramas cu 3 mel in pc..nush cum :?:

Am KIS 6 si nu l'a detectat decat dupa ce am ramas fara melodii :))

Chiar daca am piedut cativa gb de muzica.. ma simt mai bine ca am programelu :D

Spor la treaba :wink:

Link to comment
Share on other sites

Zenit mai pune-ti 3 perechi de ochelari frate dupa ce ca abea ai invatat limba romana vi si ne faci noua critica dar de uitat la data ultimului post nu te uiti!

Te simti ofensat ca aici noi persecutam cocalari? fa-ti bagajelu` si mars la guta pe forum!

Link to comment
Share on other sites

Off:

@DuTy^: Cine pula mea esti tu ? Pune mana pe abecedar amice pe urma vii sa te loghezi pe RST. Aa si apropo, baiatu' pe care il criticai tu stie mai multa romana ca tine.

On:

Ar trebui limitat pe stringuri gen "Adrian Minune" etc, nu pe cuvinte din 3 litere. Parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

@selected: Dar tu cine pula mea esti? Si tie iti mai trebuie ochelari, sau nu stii sa citesti calendaru`, ca din cate vad eu ultimul post inafara de al lui zenit este creat pe data de 02-14-2008, 03:41 PM iar tu vii repede cu "parerea ta"

On:

Ar trebui limitat pe stringuri gen "Adrian Minune" etc, nu pe cuvinte din 3 litere. Parerea mea.

02-14-2008 = 2 februarie 2008 adica cu 2 luni inainte de 04-2008 = aprilie 2008 (data ta de inregistrare!)

Si apropo eu nu sunt amic cu tine, totusi imi pare bine ca ai aflat si tu de abecedar!

Link to comment
Share on other sites

Daca numele melodiei nu contine cuvintele cheie si contine: "Ceea mai tare melodie pentru cei ma smecher"? O prima idee ar fi sa se interpreteze limbajul uman cu baze de cunostiinte si sa se vada daca textul are ceva tendinte spre manele.

O alta problema prin metoda abordata de tine ar fi remixurile, care contin franturi din mai multe melodii din acest gen. Ar trebui sa inveti o retea neuronala si sa incerci sa clusterizezi mai multe tipuri de melodii in domeniul timp-frecventa, adica sa inveti mai multe spectrograme a tipuri diferite genuri(amprente spectrale in timp-frecventa). Cred ca este ceva comun in toate melodiile respective, ar fi de preferat retele Hidden Layer Markov.

Si sa revenim la metoda abordata de tine, o alta mica sugestie ar fi ce se intampla daca e scris: Gutza si nu Guta, desi se refera la acelasi cuvant cheie" Guta" , ar trebui sa folosesti o distanta metrica de comparare a stringurilor(care este constum minim de a transforma din cuvantul Gutza in cuvantul Guta, aceea va fi 1 deoarece doar se sterge un caracter z).

Chit ca e vechi topicul poate il va vedea creatorul aplicatiei. Oricum mult success

Edited by gigaevil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...