Jump to content
Zeeko

RATB Unii sunt mai 'destepti' si nu le trebuie bilet

Recommended Posts

Mie mi s-a intamplat alt rahat. Am incarcat cu cardul, pe net (ratb online). Dupa 3 zile cand am vrut sa merg cu ratb mi-a aratat SOLD 0 si m-a prins controlul. Am facut plangere la ANPC si ... surpriza.

ratb.jpg

D?-i în judecat?, ?i cere ?i desp?gubiri pentru cât ai lipsit, inclusiv de la serviciu de te-au purtat pe drumuri. Românii sunt obi?nui?i cu pasivitate, îns? într-o ?ar? unde procesele sunt pe band? se înva?? minte ?i nu fac scheme.

Link to comment
Share on other sites

@Reebock, ultima dat? când s-a întâmplat a fost acum 2 zile, dar n-am apucat s? discut mult cu ei c? trebuia s? cobor. Când m-au întrebat de abonament sau bilet (cartel? sau ce naiba e acum) le-am spus c? nu am, pur ?i simplu. M-au întrebat de ce ?i le-am spus c? nu exist? cash.. ?i duduia aia mi-a zis c? atunci de ce nu merg pe jos? p?i nu era logic c? din cauza la frig ?i z?pada enorm? din Bucure?ti... ? :lol:

Am observat c? dac? te vede c? nu e?ti panicat ?i speriat, te las? în pace...

Anyway, mai de mult.. tot a?a a venit un controlor, era mai pu?ti ?i ne-am "împrietenit" cu el ?i ne-a zis c? din moment ce ne d? jos nu mai are ce s? ne fac?

...iar martori nu vor exista, pentru c? nu-?i pierde nimeni timpul...

ps. era mi?to s? am o colec?ie de înregistr?ri cu toate discu?iile.. :lol:

@Zeeko, ?i eu eram de acord s? m? amendeze atâta timp cât îi controla ?i îi lua pe to?i ?i nu doar pe unii. Nu sunt de acord s? pl?tesc bilet ?i s? stau în miros de ?âgan ?i transpira?ie.

Edited by EAdrian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...