Jump to content
cramdering

Vând Root

Recommended Posts

Dac? este cineva interesat:

processor       : 7
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 45
model name : Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2670 0 @ 2.60GHz
stepping : 7
microcode : 0x70d
cpu MHz : 2600.108
cache size : 20480 KB
physical id : 1
siblings : 8
core id : 1
cpu cores : 1
apicid : 35
initial apicid : 35
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 13
wp : yes
flags : fpu de tsc msr pae cx8 apic sep cmov pat clflush mmx fxsr sse sse2 ss ht syscall nx lm constant_tsc rep_good nopl nonstop_tsc pni pclmulqdq ssse3 cx16 sse4_1 sse4_2 popcnt tsc_deadline_timer aes hypervisor lahf_lm ida arat epb pln pts dtherm
bogomips : 5202.89
clflush size : 64
cache_alignment : 64
address sizes : 46 bits physical, 48 bits virtual
power management:

root@li671-201:~#

plac? net : eth0

root@li671-201:~# free
total used free shared buffers cached
Mem: 1012724 116044 896680 0 2676 33132
-/+ buffers/cache: 80236 932488
Swap: 262140 0 262140

plat? prin pm sau paypal

Link to comment
Share on other sites

A? dami si mi site-ul pe pv unde iau gratis, si lasa-mi id-ul tau de mess, daca un root cu up time de 14 days 30 days ti se pare gratis e oke, lasa-mi id de mess si iti dau team sa vezi;)

root@li170-165:~# cat /proc/cpuinfo

processor : 7

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 45

model name : Intel® Xeon® CPU E5-2670 0 @ 2.60GHz

stepping : 7

microcode : 0x70d

cpu MHz : 2600.108

cache size : 20480 KB

physical id : 1

siblings : 8

core id : 1

cpu cores : 1

apicid : 35

initial apicid : 35

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 13

wp : yes

flags : fpu de tsc msr pae cx8 apic sep cmov pat clflush mmx fxsr sse sse2 ss ht syscall nx lm constant_tsc rep_good nopl nonstop_tsc pni pclmulqdq ssse3 cx16 sse4_1 sse4_2 popcnt tsc_deadline_timer aes hypervisor lahf_lm ida arat epb pln pts dtherm

bogomips : 5202.89

clflush size : 64

cache_alignment : 64

address sizes : 46 bits physical, 48 bits virtual

power management:

root@li170-165:~#

root@li170-165:~# free

total used free shared buffers cached

Mem: 1012724 116044 896680 0 2676 33132

-/+ buffers/cache: 80236 932488

Swap: 262140 0 262140

root@li170-165:~# w

05:37:37 up 3 days, 15:44, 1 user, load average: 2.02, 2.01, 2.00

USER TTY FROM LOGIN@ IDLE JCPU PCPU WHAT

root pts/3 189.47.202.30 05:37 0.00s 0.01s 0.00s w

Tastezi aiurea, am vandut deja la 6-7 useri de pe RST, daca era asa cum spui tu deja aveam reclamatii :) de ce plm tastezi aiurea? te bagi aiurea ca p***-n p***a. Muie.

Link to comment
Share on other sites

UP. Am cateva RDP-URI daca cineva e interesat.

Servere linux, si usere daca cineva vrea boti pe mIRC

@roberto_001: ti-am vandut 4 servere, unu din ele avea 24 procesoare si restul numai stiu, si ti-am dat userul root:) iar tu ai schimbat parola la toate, si normal ca ai ramas fara ele :) nu a picat decat 1 am vazut ca ai bagat 2 scannere pe el (smtp) iar restul au revenit cu o noua parola pentru ca a observat adminul:). Ce vina am eu ca sunteti prosti? ti-am dat au mers da? ti-am si spus fa-ti un user cu drept de root si gata nu aveai treaba, da-mi buzz pe mess cand esti, ti le dau inapoi (aveam si eu 1 user ascuns cu drept de root pe ele)

Edited by cramdering
Link to comment
Share on other sites

UP. Am cateva RDP-URI daca cineva e interesat.

Servere linux, si usere daca cineva vrea boti pe mIRC

@roberto_001: ti-am vandut 4 servere, unu din ele avea 24 procesoare si restul numai stiu, si ti-am dat userul root:) iar tu ai schimbat parola la toate, si normal ca ai ramas fara ele :) nu a picat decat 1 am vazut ca ai bagat 2 scannere pe el (smtp) iar restul au revenit cu o noua parola pentru ca a observat adminul:). Ce vina am eu ca sunteti prosti? ti-am dat au mers da? ti-am si spus fa-ti un user cu drept de root si gata nu aveai treaba, da-mi buzz pe mess cand esti, ti le dau inapoi (aveam si eu 1 user ascuns cu drept de root pe ele)

Deci asta spune tot! Le vinde, are user pe ele sa controleze tot ce faceti, va fura exploit-ul, scanner-ul, si tot ce folositi pe ele! iar el iese in castig! va recomand sa folositi foldere bine ascunse!

Dar auzi, daca tu le vinzi, dece mai ai tu alt user pe ele? Cum ar veni ca te invit la o cafea dar beau si eu din cafeaua ta!

Link to comment
Share on other sites

Deci asta spune tot! Le vinde, are user pe ele sa controleze tot ce faceti, va fura exploit-ul, scanner-ul, si tot ce folositi pe ele! iar el iese in castig! va recomand sa folositi foldere bine ascunse!

Dar auzi, daca tu le vinzi, dece mai ai tu alt user pe ele? Cum ar veni ca te invit la o cafea dar beau si eu din cafeaua ta!

Am user pe ele pentru ca atunci cand le prind imi fac 1 user pe ele cu drept de root, si las serverul sa-l prinda si altcineva, nu schimb repede parola ca voi si peste 2 zile ramaneti fara ele, apoi veniti si spuneti ''ba mi-a dat teapa numai merge ''root-ul''

Si nu, nu am furat la nimeni nimic, daca nu esti prost poti verifica si singur sa vezi ce useri cu drept de root mai sunt pe acel server, si le poti sterge

Si ce plm sa va fur de pe ele? arhivele de scan care sunt publice pe net? tot ce aveti voi am si eu, pentru ca daca aveti fii avut 'arhive private' numai cumparati servere de la nimeni

Edited by cramdering
Link to comment
Share on other sites

dece te ataci asa?

1) eu nu schimb parola pentru ca nu folosesc rooturi prinse la scan de la prosti ca tine( ca vad ca iti permiti si tu fara permisiunea mea)

2) daca tot te dai asa mare ca ai tu arhive de scan si nu stiu ce, aratane si nouo o lista de exploit-uri detinute, vrei sa iti zic 2 pe care sigur nu le ai? sau daca le ai nu sti sa le folosesti?

PMA(PhPMyAdmin)

Apache

Nu le ai pentru ca sunt facute de mine si un prieten(nu cel free dupa net), sau daca le ai inseamna ca le-ai furat de undeva dar nu sti sa le configurezi!

Link to comment
Share on other sites

dece te ataci asa?

1) eu nu schimb parola pentru ca nu folosesc rooturi prinse la scan de la prosti ca tine( ca vad ca iti permiti si tu fara permisiunea mea)

2) daca tot te dai asa mare ca ai tu arhive de scan si nu stiu ce, aratane si nouo o lista de exploit-uri detinute, vrei sa iti zic 2 pe care sigur nu le ai? sau daca le ai nu sti sa le folosesti?

PMA(PhPMyAdmin)

Apache

Nu le ai pentru ca sunt facute de mine si un prieten(nu cel free dupa net), sau daca le ai inseamna ca le-ai furat de undeva dar nu sti sa le configurezi!

Bravo, acum poti sa dispari cu tot cu scannerele tale. Nu te baga aiurea in topic, nu ti-am vandut nimic, nu ti-am dat teapa deci nustiu de ce plm te bagi aiurea. PA

Link to comment
Share on other sites

poi si atunci taci in pizda mati de copil prost! Ca aia care cumpara de la tine sunt si mai prosti ca tine! Ca nici aia nu au 5 dolari sa isi cumpere un vps de scan sa bage arhivele de scan gasite free pe net sau furate si nu stiu cum sa le foloseasca! Si vin la tine sa iti ceara 1 root!

Link to comment
Share on other sites

UP

DOWN. Ban doua saptamani. Serverele virtuale trial nu sunt facute pentru a le vinde.

Thread closed. Daca mai vad altele cu 'root, r00t, rooT, uid0, gid0, eth0' va trag ban in ordine alfabetica.

A venit primavara. Chiar vrem sa facem curat pe aici si sa ne apucam de treburi serioase (un tutorial bun, o stire it, un tool pentru sysadmini, etc ..)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...