Jump to content
TheTime

[SUGESTIE] User tagging

Recommended Posts

Salutare baieti,

Vreau sa implementam pe forum un sistem de user tagging si am nevoie de suportul vostru pentru a-i convinge pe admini ca este util asa ceva.

Ce este un sistem de user tagging? Ceva similar @username de pe twitter. De exemplu, eu scriu intr-un post @Reckon, in post se creaza un link catre profilul lui Reckon, iar el primeste o notificare ca a fost mentionar in postul meu.

Cel mai simplu mod de a implementa un astfel de sistem mi se pare plug-in-ul acesta, dar astept si alte sugestii, daca aveti.

De ce cred ca ar fi util un astfel de sistem?

- utilizatorii deja il folosesc, dar nu obtin rezultatul la care s-ar astepta. Exemplu

- ar creste activitatea pe forum, in topicuri mai putin populare ce pot fi usor trecute cu vederea de catre utilizatori;

- cresc sansele ca utilizatorii sa fie ajutati de utilizatorii carora le dau tag.

- sunt sigur ca ar creste activitatea utilizatorilor mai vechi care incep incet-incet sa se retraga de pe RST. De ce sa ii lasam sa se retraga cand ii putem tine ocupati, angrenati in discutiile/dezbaterile/proiectele noastra?

- s-a dovedit pe retelele de socializare ca are un impact major in cresterea activitatii utilizatorilor.

@em, @wildchild, @aelius, @Zatarra, @Nytro, de cate like-uri sau posturi PRO avem nevoie ca sa ne implementati un astfel de sistem? :)

So, who wants a cool new feature?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...